Kurz Label Weeks – Lato z Etykietą
14 Jul 2022 10:22

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Tego lata podczas organizowanego przez firmę KURZ wydarzenia Label Weeks producenci etykiet będą mieli możliwość poznania najnowszych trendów branżowych z zakresu uszlachetniania i zabezpieczania produktów. 

Wydarzenie Label Weeks zostało przygotowane w formule zbliżonej do imprezy targowej i będzie się odbywać w dniach 20.06-28.10 w siedzibie firmy KURZ w Fürth, w Niemczech.

Dzięki organizowanym na miejscu spotkaniom klienci, dostawcy, partnerzy, przedstawiciele prasy, a także wszyscy zainteresowani branżą etykietową i opakowaniową będą mieli możliwość poznania najnowszych rozwiązań z dziedziny zrównoważonego rozwoju. Zaplanowane na ponad 4 miesiące wydarzenie Label Weeks odbywające się pod hasłem „Engineering the future of embellishment” (Kreowanie przyszłości uszlachetnień) będzie okazją do wymiany doświadczeń i dyskusji z ekspertami branżowymi.

Po dwóch i pół roku bez osobistego kontaktu ważne jest dla nas, abyśmy mogli ponownie doświadczyć bezpośrednich rozmów na tematy związane ze zrównoważonym rozwojem w branży projektowania opakowań i etykiet – mówi Stéphane Royère, head of the KURZ Packaging and Print Business Area w firmie KURZ.

Maszyny w centrum uwagi

„Wizytówka” nadchodzących targów Label Weeks to prezentacja prac, które będą realizowane bezpośrednio na maszynach. Odwiedzający będą mogli zobaczyć maszyny do hot-stampingu, transferu na zimno oraz druku cyfrowego, w tym: systemy druku fleksograficznego z modułem oszczędzania materiału DISTORUN, najnowsze cyfrowe systemy uszlachetniania KURZ DM-UNILINER 2D i DM-UNILINER 3D, a także technologię druku cyfrowego firmy KURZ MPRINT z modułem MJET eco i Monojet 324. Druk offsetowy prezentowany na żywo z modułem transferu na zimno oraz hot-stamping wykonany na maszynie GIETZ FSA 1060 Foil Commander będą dopełnieniem kompleksowej oferty targowej.

Wśród rozwiązań goście wydarzenia 

zobaczą DISTORUN – unikalny moduł do aplikacji pojedynczych znaków optycznie zmiennych. Dzięki temu urządzeniu pojedyncze obrazy mogą być pozycjonowane na wstędze, a przestrzeń pomiędzy dwoma obrazami może być powtórnie wykorzystana. DISTORUN został opracowany w technologii sterowania serwo – specjalnie zaprojektowany program umożliwia indywidualne pozycjonowanie znaku, jak również efektywne oszczędzanie transferu. DISTORUN  jest montowany na maszynie rolowej bez ingerencji w jej układy elektryczne i pneumatyczne. Prędkość pracy modułu jest rejestrowana i sterowana przez oddzielny enkoder obrotowy.

Odwiedzający będą także mieli okazję zapoznać się z różnymi możliwościami uszlachetniania etykiet od aplikacji drobnych napisów po dekorację na całej powierzchni, w tym dotykowe efekty 3D. Ponadto firma KURZ zaprezentuje swoje innowacyjne i unikalne rozwiązanie, jakim jest nowej jakości tłoczenie na gorąco ECOFIN, które zamiast 12 µm wymaga nośnika o grubości jedynie 10 µm, umożliwiając tym samym zrównoważoną i ekonomiczną pracę. 

Badania i rozwój w firmie KURZ są bardzo zaawansowane i innowacyjne. Dzięki produktowi KPS Slim z nośnikiem o grubości zaledwie 6 µm firma otwiera zupełnie nową perspektywę w procesach uszlachetniania z wykorzystaniem technologii arkuszowego transferu na zimno. Wykorzystanie tego produktu pozwala na znaczne oszczędzanie materiału oraz redukuje czas produkcji i koszty wytwarzania.

Stwórz własny projekt

Na powierzchni ponad 400 metrów kwadratowych specjaliści z firmy KURZ zaprezentują innowacyjne rozwiązania z zakresu uszlachetniania powierzchni etykiet i opakowań wykorzystując do tego szeroki zakres maszyn. Treści związane ze zrównoważonym rozwojem, które odgrywają kluczową rolę w tym wydarzeniu, zostaną zaprezentowane w osobnym obszarze wystawy. Co ciekawe, zwiedzający będą mogli nie tylko wziąć udział w ogólnych pokazach, ale także przesłać z wyprzedzeniem swoje indywidualne dane, aby na żywo przeprowadzić prace wykończeniowe na własnych produktach, wykorzystując do nich prezentowane na targach maszyny.

Dekoracje przyjazne dla środowiska

Podczas wydarzenia nie zabraknie jednego z najważniejszych obecnie tematów, czyli wykorzystywania do dekoracji etykiet rozwiązań ekologicznych. Wśród nich zobaczymy między innymi ECOFIN, transfer przeznaczony do tłoczenia na gorąco, którego nośnik wynosi zamiast standardowych 12 µm jedynie 10 µm oraz transfer KPS Slim, który grubością nośnika, wynoszącą zaledwie 6 µm, deklasuje konkurencję – w tym produkcie udział PET zmniejszono aż o 50 proc., co z punktu widzenia zrównoważonego rozwoju jest niezwykle istotne. Korzyści, jakie płyną z użytkowania KPS Slim, to przede wszystkim: redukcja śladu węglowego, większy nawój na roli i związana z tym rzadsza zmiana roli, szybsze przygotowanie maszyny oraz krótszy czas konfiguracji.

Rozwiązania zabezpieczające

Zdobycie i utrzymanie pozycji rynkowej kosztuje producentów wiele wysiłku i nakładów finansowych. Jednak wraz ze wzrostem rynkowej wartości produktów wzrasta również ryzyko fałszerstw. Podczas wydarzenia Label Weeks zostaną zaprezentowane nowe rozwiązania z dziedziny zabezpieczania produktów, które  KURZ rozwija we współpracy z firmą SCRIBOS, swoją spółką zależną. Poznamy etykiety zabezpieczające z wielopoziomowymi algorytmami szyfrowania, które nie tylko skutecznie pozwalają zwalczać fałszerstwa, ale także otwierają nowe możliwości interakcji z finalnym użytkownikiem. 

Termotransfer

Jak zapowiada organizator, podczas letnich pokazów w Niemczech nie zabraknie również prezentacji rozwiązań związanych z drukiem termotransferowym. Tego typu rozwiązania znajdują zastosowanie w przemysłach medycznym, farmaceutycznym i spożywczym. Wykorzystywane technologie umożliwiają bezpieczną i niezawodną identyfikację produktu nie tylko z wykorzystaniem klasycznych czarnych taśm termo-transferowych, ale również specjalnych rozwiązań zabezpieczających, które można aplikować przy użyciu większości dostępnych na rynku drukarek etykiet.

Wszystkie osoby zainteresowane wydarzeniem Label Weeks mają możliwość zgłoszenia swojego udziału rejestrując wizytę w kalendarzu targowym. Z myślą o uczestnikach, którzy nie będą mogli osobiście przybyć do siedziby firmy Kurz, organizator oferuje platformę cyfrową, dzięki której będzie można obejrzeć prezentowane maszyny i produkty w formule online.

Na rynku polskim firma KURZ od ponad 25 lat jest reprezentowana przez PC Print. W swoim portfolio PC Print oferuje wiele metod uszlachetniania produktów i wzmacniania wizerunku marki. Oferowane rozwiązania znajdują zastosowanie w wielu branżach takich jak m.in: poligraficzna, prze- twórstwa tworzyw sztucznych, w tym opakowań kosmetycznych, RTV/AGD, motoryzacyjna, elektroniki użytkowej, meblowa, tekstylna i wiele innych.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu. 

Opracowano na podstawie materiałów firmy PC Print

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>