Müller Martini otwiera nowy rozdział w produkcji książek
17 Oct 2023 13:53

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Dzień otwarty zorganizowany 21 września przez firmę Müller Martini rozpoczął nowy rozdział w branży produkcji książek. Ponad 120 osób odwiedzających Print Finishing Center (PFC) w Zofingen mogło na żywo poznać maksymalny poziom automatyzacji w procesach produkcyjnych i dowiedzieć się, w jaki sposób mają one zwiększać wydajność w zakresie wykańczania druku.

Prezentacja linii do produkcji książek SigmaLine Compact wzbudziła duże zainteresowanie na targach Printing United Expo w USA. Wrześniowy dzień otwarty wytyczył natomiast początek sprzedaży rynkowej nowej linii do produkcji książek. Oferowany system zapewnia zwiększoną produktywność na ograniczonej przestrzeni, przy niższych wymaganiach dotyczących personelu i równie niskim poziomie odpadów. Dzięki temu można optymalnie połączyć wykończenie 4.0 i zrównoważony rozwój przy produkcji książek, broszur i czasopism. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że ponad 120 gości z regionu DACH i Europy Wschodniej przyjęło nasze zaproszenie do Centrum w Zofingen. W Müller Martini ciężko pracujemy, aby tworzyć innowacyjne i przyszłościowe podejścia oraz rozwiązania dla rynku. Takie wydarzenia jak dzień otwarty są potrzebne, aby zademonstrować związany z tym potencjał – zapewnia dyrektor generalny Müller Martini, Bruno Müller.

Punktem kulminacyjnym spotkania była prezentacja nowej kompaktowej linii do produkcji książek. Dzięki połączeniu SigmaLine Compact, nowej oklejarki Antaro Digital i trójnożowego trymera InfiniTrim cyfrowa produkcja książek może teraz wejść na nowy poziom wydajności.

Zrównoważony pod każdym względem

Wydajność 2000 kopii na godzinę przy różnicy grubości 20 mm pomiędzy książkami bez utraty szybkości odpowiada trzykrotnemu wzrostowi wydajności w porównaniu z poprzednimi rozwiązaniami. Do obsługi całej linii produkcyjnej potrzebne są tylko dwie osoby: operator maszyny i pomocnik. Przestrzeń wymagana dla całego łańcucha procesowego – od składania, przez klejenie, aż po cięcie – wynosi zaledwie 170 m2, podczas gdy w przeszłości trzeba było szacować znacznie ponad 300 m2.

W ramach prezentacji wyrobu wyprodukowano na żywo 50 egzemplarzy różniących się długością nakładu, formatem i grubością, bez ręcznej interwencji. W ten sposób producent po raz kolejny pokazał, jak elastycznie i wydajnie można wytwarzać broszury w miękkiej oprawie, bloki książek w twardej oprawie lub broszury składane na płasko.

To nie koniec innowacji

26 września kolejna grupa klientów została powitana w Centrum Wykańczania Druku w Zofingen. Drugie wydarzenie dla kontrahentów z Europy Zachodniej również oferowało imponujący program, który zakończył się prezentacją pierwszych na świecie modeli SigmaLine Compact i Antaro Digital.

Szybko zmieniające się warunki rynkowe sprawiają, że dzisiejsi klienci oczekują maksymalnej wszechstronności przy inwestowaniu w nowe linie produkcyjne. Na tym właśnie skupiono się przy opracowywaniu nowego modelu Antaro, który przetwarza wszystkie popularne typy bloków książek – wstępnie klejonych, zszywanych, a nawet stosy pojedynczych arkuszy.

Nowe rozwiązanie sprawdza się również w przypadku produktów końcowych, znajduje zastosowanie przy produkcji broszur w miękkiej oprawie, a także bloków książek w twardej oprawie, broszur elastycznych, klejonych bloków książek lub broszur składanych na płasko.

Maszyna jest dostępna w dwóch wersjach: Antaro Digital z wydajnością 2000 cykli/h oraz Antaro – model, który produkuje z wydajnością do 4000 cykli/h. Obie wersje są już w sprzedaży.

Więcej informacji na temat nowych rozwiązań firmy Müller Martini opublikujemy w listopadowym wydaniu.

Na podstawie materiałów firmy Müller Martini opracowała BZ