Na szybkim pasie do sukcesu
25 Aug 2017 09:59

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Pod hasłem „Speed up for Success” („Przyspiesz do sukcesu”) szwajcarska firma Gallus, należąca do Heidelberger Druckmaschinen AG, będzie prezentować koncepcję nowej platformy drukującej oraz innowacje z zakresu druku cyfrowego. Firma zapowiedziała, że zamierza zaskakiwać w Brukseli, gdzie na jej stoisku w centrum zainteresowania znajdą się nowe systemy drukujące Gallus Labelmaster i Gallus Labelfire wraz  z najnowszą ofertą usług serwisowych i technologii sitodruku.

Maksymalna elastyczność Gallus Labelmaster 

Nawiązując do udanego debiutu maszyny Gallus Labelmaster, który miał miejsce w trakcie Dni Innowacji Gallusa we wrześniu ub.r., właśnie podczas Labelexpo 2017 firma po raz pierwszy zaprezentuje nową serię maszyn Gallus Labelmaster Advanced z funkcją multiweb. Podstawowe wersje tej maszyny do produkcji etykiet będzie można oglądać na stoisku Gallusa.

Imponująca konstrukcja modułowa Gallus Labelmaster Advanced łączy w sobie maksymalną elastyczność z wysokim poziomem automatyzacji. Ponieważ poszczególne zespoły uszlachetniające i drukujące można szybko i łatwo zmieniać uzyskując dowolną konfigurację, nowa maszyna oferuje producentom etykiet bezkonkurencyjną różnorodność procesów.

Wszystkie maszyny Gallus Labelmaster mają taką samą konstrukcję i mogą być konfigurowane tak, aby spełniały specyficzne wymagania klienta. Dzięki otwartym interfejsom seria maszyn jest wysoce bezpieczną inwestycją i umożliwia użytkownikom elastyczne reagowanie na przyszłe zmiany na rynku.

System nowej platformy Gallus Labelmaster składa się z modułów zawierających dwa zespoły drukujące. Moduły są dostępne w trzech różnych wariantach. Podstawowy wariant obejmuje wszystkie dostępne, podstawowe standardy do produkcji etykiet. Wersja Plus zapewnia znacznie większą elastyczność w zakresie wielora-kości aplikacji dla przemysłu etykietowego, a linia Advanced może spełniać praktycznie dowolne wymagania i być skonfigurowana tak, aby w razie potrzeby zapewniać jak największą lub jak najmniejszą automatyzację. Oferując ten modułowy system firma Gallus zapewnia, że producenci etykiet będą mogli spełniać wysokie wymagania rynku i zawsze pozostawać przygotowanymi na to, co przyniesie przyszłość – wszystko to na poziomie inwestycji, które wcześniej były nie do pomyślenia dla produktów premium.

Jak informuje firma, nowy Gallus Labelmaster posiada wiele zalet, takich jak bardzo krótka droga wstęgi wynosząca zaledwie 1,4 m między zespołami drukującymi i wysoka prędkość 200 m/min, co sprawia, że jest najszybszą maszyną do produkcji etykiet, jaką Gallus kiedykolwiek wyprodukował. Maszyna może być sterowana centralnie za pośrednictwem panelu dotykowego HMI, jednak ręczna interwencja jest także możliwa, a operatorzy mogą dokonywać zmian w łatwy sposób i, co ważniejsze, bardzo szybko, co pozwala na uzyskanie bardzo krótkich czasów konfiguracji. Lekkie, aluminiowe cylindry drukujące, które zostały specjalnie opracowane dla tego typu maszyn, mogą być zmieniane w zaledwie kilku prostych krokach, dzięki czemu zmiany kolejności prac nie mają wpływu na ich niezrównaną prędkość.

Zoptymalizowana komora farbowa dla rakla potrzebuje tylko 250 g farby, utrzymując związane z tym koszty na niskim poziomie, jednocześnie minimalizując niepożądane migrowanie farby i pienienie. Nowo opracowany zespół do druku fleksograficznego korzysta z tych samych zasad konstrukcyjnych co technologia arkuszowego offsetu w macierzystym Heidelbergu, jest zasilany bezpośrednio przez dwa serwonapędy i zapewnia wysoką jakość maszyn Gallus. Poza wyposażeniem w zespoły fleksograficzne maszyna może być również wyposażona w nowo opracowany zespół do sitodruku, który umożliwia użytkownikom wytwarzanie produktów wysoko uszlachetnianych. Dokładność pasowania systemu Gallus Labelmaster jest wyjątkowa – niezależnie od tego, czy maszyna pracuje z niewielką prędkością, czy jest ustawiona na maksymalną prędkość, drukowany obraz zachowuje pasowanie bez potrzeby jakiejkolwiek korekty. Ta wydajność podkreśla precyzję Labelmastera.

Gallus Labelfire 340 – cyfrowe drukowanie z funkcjami wykańczania inline

Na targach Labelexpo firma Gallus będzie koncentrować się na skróceniu czasu przepustowości w produkcji etykiet drukowanych cyfrowo, prezentując maszynę cyfrową Gallus Labelfire z nowo dodanymi procesami uszlachetniania inline. W przeciwieństwie do istniejących na rynku cyfrowych maszyn do produkcji etykiet, które najpierw drukują cyfrowo, by następnie etykiety mogły być przekazane do dalszych etapów obróbki z wykorzystaniem innej części produkcyjnej, Gallus Labelfire może produkować gotowe, wycięte etykiety w pojedynczym przejściu przez maszynę. W ten sposób Labelfire notuje szybszy czas produkcji etykiet drukowanych cyfrowo, zużywając mniej papieru i tym samym produkując mniej odpadów. W porównaniu z konwencjonalnym, wielostopniowym procesem produkcyjnym oznacza to oszczędność czasu, kosztów i materiałów eksploatacyjnych. Z kolei dzięki inkjetowym głowicom drukującym najnowszej generacji firmy Fujifilm, Gallus Labelfire osiąga rozdzielczość 1200 dpi, porównywalną z jakością druku offsetowego.

Digitalizacja serwisu zwiększa wydajność maszyny 

Nowe usługi serwisowe oferowane przez firmę Gallus są doskonale dostosowane do filozofii Przemysłu 4.0 i zapewniają drukarniom etykiet większą dostępność ich maszyn. Gallus i Heidelberg współpracują przy wielu konkretnych projektach mających na celu przyspieszenie digitalizacji w drukarniach oraz dostarczanie ich klientom dodatkowych korzyści. Przykładem jest produkt „M-Call” umożliwiający automatyczne tworzenie zgłoszeń serwisowych (tzw. ticketów), za pomocą których maszyna niezależnie przekazuje wszystkie niezbędne dane do helpdesku Gallusa. To eliminuje niezbędne wcześniej rozmowy telefoniczne i e-maile, potrzebne do zarejestrowania zgłoszenia, tym samym przyspieszając czas odpowiedzi na organizację usługi serwisowej.

Gallus Screeny – łatwy w użyciu, szybki w drukowaniu

Rozwiązanie Gallus Screeny udowodni podczas Labelexpo 2017, że szybkość drukowania w technologii sitodruku rotacyjnego nie musi już być czynnikiem ograniczającym w produkcji etykiet. Wybierając właściwe komponenty systemu, użytkownicy mogą znacznie przyspieszyć drukowanie w kombinacji sitodruk/fleksografia bez konieczności utraty jakości. Eksperci w dziedzinie sitodruku z firmy Gallus zademonstrują nowe elementy systemu gotowe sprostać temu wyzwaniu. Gallus Labelmaster wyposażony w komponenty szybkiego drukowania Gallus Screeny będzie prezentował tę wyniesioną na nowy poziom produkcję etykiet.

Oddział odpowiedzialny za sitodruk razem z firmą Heidelberg zaprezentuje także nową naświetlarkę do bezpośredniego naświetlania form drukowych – Phoenix UV LED. Dzięki temu innowacyjnemu systemowi mogą być wytwarzane wysokiej jakości formy drukowe przeznaczone do niemal wszystkich procesów drukowania. Phoenix oferuje innowacyjne rozwiązanie do produkcji wysokiej jakości płyt drukowych o najlepszej rentowności do sitodruku, fleksografii i offsetu.

Na podstawie materiałów firmy Gallus opracował TP