Największy i najszybszy w południowej Polsce
19 Jun 2017 14:12

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W maju br. firma FOLLAK Sp. z o.o. Sp.K., największe przedsiębiorstwo na rynku uszlachetniania druku w Polsce, uruchomiła w swoim krakowskim oddziale laminator producenta KDX. Od roku ten sam model pracuje w oddziale w Poznaniu i jego zakup okazał się strzałem w dziesiątkę. 

Maszyna jest przystosowana do laminowania praktycznie wszystkimi dostępnymi na rynku foliami, począwszy od folii BOPP, poprzez folie PET, na foliach metalizowanych i holograficznych kończąc. Foliowanie może się odbywać w systemach na mokro i na gorąco. Ogromnym atutem jest zastosowanie noża termicznego, który w połączeniu z laserowym systemem wykrywania zakładki pozwala na bardzo dokładną separację arkuszy i nie pozostawia żadnych, jakże niechcianych, resztek folii. System grzewczy cylindra wykorzystuje innowacyjną technologię elektromagnetyczną, dzięki której możliwa jest bardzo dokładna i stabilna regulacja temperatury. Prędkość, jaką można osiągnąć podczas laminowania, to 85 mb/min. A to wszystko w formacie do 1220x1650 mm! Jest to największy i najszybszy laminator w południowej Polsce, pracujący jako maszyna typowo usługowa. Jej instalacja stanowi odpowiedź na wciąż rosnące wymagania rynku w tym regionie.

Krakowski oddział firmy FOLLAK jest wyposażony w najnowocześniejszy i wszechstronny park maszynowy w zakresie uszlachetniania druku. Można tu wykonywać wszelkie rodzaje laminowania w systemach na mokro i na gorąco: foliowanie standardowe (matowe, błyszczące), Soft Touch, Anti Scratch, strukturalne, metaliczne, holograficzne i wreszcie, od niedawna wprowadzone do oferty, laminowanie folią brokatową (którą można potem zadrukować offsetem!). 

Poza najnowocześniejszymi laminatorami w krakowskim oddziale znajdują się również dwa automaty sitodrukowe do formatu B1 (1020x720). Od lat można tu wykonywać lakierowanie UV, od 

standardowego błyszczącego lakieru wybiórczego, poprzez lakiery wypukłe (3D), strukturalne z dodatkami brokatów, iriodinów, po lakier matowy lub Soft Touch, a także zdrapki. 

FOLLAK oddział Kraków kusi również klientów profesjonalnymi usługami hot-stampingu, suchego tłoczenia, sztancowania, bigowania czy perforowania. Zlecenia są wykonywane na dwóch tyglach złocących i nowoczesnym automacie złocąco-sztancującym, do formatu B1+ (1050x750 mm). Pozwala to na zachowanie ogromnej konkurencyjności w zakresie cen i szybkości wykonywania powierzonych zadań. W krakowskim oddziale istnieje również możliwość kalandrowania, czyli wyciskania struktury na papierze zadrukowanym i np. uszlachetnionym; jest to bardzo ciekawe połączenie, o niesamowitych walorach wizualnych. Do wyboru jest aż pięć różnych faktur, między innymi skóra i płótno. 

Wszystkie wymienione usługi, połączone ze sobą w różnych konfiguracjach, nadają produktom oryginalny i przyciągający wzrok wygląd. Krakowski oddział FOLLAK oferuje również dodatkowo usługi naświetlania filmów i matryc sitodrukowych.

Od niedawna FOLLAK oddział Kraków, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom lokalnego rynku, wydłużył czas pracy biura produkcji, które jest teraz czynne w godzinach 6.00-22.00. Doświadczeni kierownicy produkcji udzielają porad technologicznych, przyjmują zlecenia i czuwają nad ich realizacją. We współpracy z wysoko wykwalifikowanymi operatorami maszyn dbają o satysfakcję klientów i pielęgnują przeszło 20-letnią tradycję firmy, cały czas się rozwijając, ucząc i szukając innowacyjnych rozwiązań.

Artykuł sponsorowany

error: Kopiowanie zabronione!
cript>