Nie zabraknie światowych premier
3 Feb 2017 13:47

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W dniach 20-23 lutego 2017 r. w szwajcarskiej Lucernie odbędzie się 12. edycja targów Hunkeler Innovationdays, dedykowanych technologii zwojowego druku cyfrowego oraz procesom przygotowania i dalszej obróbki podłoży w nim wykorzystywanych. 

21Impreza jest organizowana przez firmę Hunkeler – producenta zaawansowanych systemów do wstępnego i końcowego przetwarzania papieru oraz ponad 80 jej partnerów technologicznych, wśród których znajdują się czołowi dostawcy maszyn drukujących, rozwiązań prepress i postpress, materiałów eksploatacyjnych, podłoży i oprogramowania. W dwóch halach wystawowych zostanie zaprezentowanych ponad 40 linii produkcyjnych, dedykowanych m.in. wysokowydajnej produkcji dziełowej, akcydensowej, gazetowej i direct mail. W spotkaniu wezmą udział także przedstawiciele polskich przedsiębiorstw poligraficznych oraz firm specjalizujących się w obsłudze masowej korespondencji. Z myślą o nich w Lucernie będą obecni przedstawiciele firmy Docufield – wyłącznego dystrybutora marki Hunkeler w naszym kraju.

12. edycja Hunkeler Innovationdays będzie przebiegała pod hasłem „Reaching the summit together”, a w centrum uwagi zwiedzających znajdzie się wiele rozwiązań, które były anonsowane (część z nich w wersji beta) na targach drupa 2016. Jak zapowiada organizator, na wystawie nie zabraknie światowych premier. Wśród nich – po raz pierwszy – pokazana zostanie kompletna linia do produkcji dziełowej, umożliwiająca zadrukowywanie i przetwarzanie wstęgi papieru o szerokości 565 mm (22,5 cala). Zdaniem Michała Okurowskiego, odpowiadającego za marketing w firmie Docufield, będzie to jedna z najważniejszych prezentacji tego przyszłorocznego wydarzenia: Elementy tej linii, znanej pod nazwą POPP8, pokazaliśmy już na targach drupa 2016. Tym razem jednak będzie można zobaczyć w pracy kompletne rozwiązanie, zoptymalizowane z myślą o różnych formatach książek. Często zdarza się, że standardowa wstęga o szerokości 520 mm jest niewystarczająca; Hunkeler wychodzi temu naprzeciw wprowadzając na rynek pierwszą i jedyną obecnie na świecie linię produkcyjną o tych niestandardowych parametrach.

Drugim rozwiązaniem, które może zainteresować polskie drukarnie dziełowe, będzie wzbogacona o kolejne opcje automatyzacji linia Modular Book Solution, pozwalająca na produkcję sklejonych bloków książki. Wśród jej szczególnych zalet warto wymienić możliwość zmiany długości odcięcia „w locie”, jak też zmianę formatu i grubości książki w trakcie procesu produkcji – podkreśla Michał Okurowski. – Linia obsługuje z prędkością maksymalną 200 m/min zadrukowaną wstęgę papieru o szerokości do 760 mm, pozwalając na tworzenie wstępnie sklejonych bloków książek ze składek o objętości 4, 6 bądź 8 stron.

Na bazie doświadczeń z wcześniejszych edycji Hunkeler Innovationdays organizatorzy spodziewają się ponad 5 tys. gości z całego świata, zainteresowanych najnowszymi rozwiązaniami z zakresu cyfrowego zadrukowywania i przetwarzania papieru w technologii zwojowej. Mamy nadzieję, że frekwencja (także jeżeli chodzi o zwiedzających z Polski) będzie co najmniej na takim samym poziomie jak w 2015 roku. Liczymy też na to, że odwiedzających przyciągną dojrzałe wersje produktów anonsowanych podczas targów drupa 2016. Dotyczy to choćby linii POPP8 firmy Hunkeler. Zapraszamy zatem do udziału przedstawicieli przedsiębiorstw z Polski specjalizujących się w produkcji dziełowej, akcydensowej, jak też w masowym outsourcingu wydruków.

Zainteresowani wizytą na Hunkeler Innovationdays 2017 proszeni są o kontakt z firmą Docufield (tel. kom. 501 086 932, e-mail: mokurowski@docufield.com) bądź do rejestrowania się bezpośrednio na stronie organizatora – firmy Hunkeler. Udział w targach jest bezpłatny. Wystawie towarzyszy konferencja DOXNET (The Document X-perts Network), zaplanowana na 21 lutego.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Docufield

error: Kopiowanie zabronione!
cript>