Nieograniczone możliwości uszlachetniania 
30 Jan 2020 11:03

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Serikon to drukarnia działająca na polskim rynku już od 30 lat i obecnie jest tu zatrudnionych niemal 50 osób. Na początku firma dysponowała jednym urządzeniem do ręcznego sitodruku, wykonanym domowym sposobem z drewnianymi ramami. Jednak już po niedługim czasie zostało zakupione drugie, podobne urządzenie, tym razem profesjonalne. 

Rozwój był wpisany w działanie firmy nieustannie i z roku na rok przybywało nie tylko nowych urządzeń, ale też pracowników. Serikon skoncentrował swoje działania na uniezależnieniu się od podwykonawców przy jednoczesnym skróceniu czasu wykonywania zleceń. Dziś posiada już własne działy takie jak przygotowalnia, studio graficzne, introligatornia, magazyn, transport czy dział marketingu.

W 2002 r. drukarni został przyznany Certyfikat ISO 9001:2008. Ten system jakości ISO utrzymywany jest w firmie do dnia dzisiejszego i podlega corocznym audytom sprawdzającym wykonywanym przez TÜV. Serikon, którego siedziba znajduje się w Tulcach koło Poznania, zapewnia swoim klientom kompleksową obsługę od projektu do produktu finalnego, a jakość i elastyczność docenili kontrahenci w kraju i za granicą.

Mnogość inwestycji poczynionych w ostatnich latach na rzecz parku maszynowego polegała na wymianie najważniejszych urządzeń z naciskiem na druk cyfrowy, jednak w inwestycjach nie został pominięty dział introligatorni. Już wcześniej był on uznawany za mocno rozwinięty i bardzo dobrze wyposażony zarówno w ręczne i w pełni zautomatyzowane perforatory, jak i automatyczne oraz półautomatyczne maszyny do produkcji kalendarzy. Jednym z wprowadzonych ostatnio rozwiązań był zainstalowany rok temu przez firmę Akonda Cal One – innowacyjne urządzenie, pozwalające na automatyczne klejenie kalendariów i główki do plecków. Jako dowód satysfakcjonującej współpracy jesienią minionego roku Akonda dostarczyła do Serikonu swoją kolejną maszynę: foliarkę Qtopic 380 w wersji półautomatycznej, produkowaną przez firmę GMP, światowego lidera w produkcji urządzeń do uszlachetniania – laminowania/foliowania i lakierowania. GMP z siedzibą w Korei zatrudnia ponad 500 osób i jest producentem zarówno maszyn, jak i folii. Technicy Akondy, jako autoryzowanego dealera firmy GMP w Polsce, są przeszkoleni przez specjalistów GMP i swoją wiedzą dzielą się podczas instalacji maszyn połączonej ze szkoleniem. Warto podkreślić, że urządzenie Qtopic to ulubiony produkt zarówno przedstawicieli handlowych, jak i klientów, a cała seria jest odpowiedzią na rosnące wymagania rynku cyfrowego.

Jako firma rodzinna i z długimi tradycjami cenimy sobie bardzo rzetelną i stałą współpracę zarówno z naszymi klientami, jak i podwykonawcami czy kontrahentami. Akonda podczas pierwszego zakupu zaprezentowała się jako firma godna zaufania. Zarówno podczas instalacji Qtopic 380, jak i wcześniej w przypadku Cal One zostaliśmy sumiennie przeszkoleni, a cała współpraca przebiegła bez zarzutu. Zresztą już sama praca z maszyną Cal One utwierdziła nas w przekonaniu, że sprzęt zaproponowany przez Akondę to jednak nowe horyzonty, dlatego kolejna inwestycja była tylko kwestią czasu – uzasadnia swój wybór właściciel drukarni Krystian Pałka.

Foliarka Qtopic 380 to wysokiej jakości foliowanie wydruków, jednoosobowa obsługa procesu, łatwy narząd przez niewykwalifikowanego pracownika, ale prawdziwe wrażenie robi złocenie. Prace wychodzące z maszyny to wydruki bardzo eleganckie, a różne kolory folii, które można zastosować przy uszlachetnieniu, dają naprawdę niesamowite rezultaty. Akonda ma w swojej ofercie też wersję Qtopic DUAL, dającą możliwość uzyskiwania efektów zbliżonych do folii strukturalnej, matowej odbitki fotograficznej, materiału, skór czy nawet lnu. Złocenie folią metalizowaną to prace prestiżowe, a efekt WOW zapewni użycie folii holograficznej. Nie bez znaczenia jest też opcja uzyskania efektu porównywalnego z lakierowaniem wybiórczym bez matryc – to dla klientów niepodważalny atut, wskazujący na wszechstronność foliarki Qtopic 380. Możliwości introligatorni w zakresie uszlachetniania są praktycznie nieograniczone.

 Krystian Pałka z Serikonu podsumowuje: Dla mnie najważniejsze jest to, że nie muszę zlecać swoich prac podwykonawcom i mam kontrolę nad jakością wykonywanych prac. Oszczędzam czas i pieniądze – to oczywiste przy takiej inwestycji, ale wszechstronność foliowania w tym przypadku i to, co otrzymują od nas nasi klienci, jest bezcenne.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Akonda

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>