Nowa seria tonerowych maszyn arkuszowych Kodak NexFinity Digital Press
23 Mar 2018 13:49

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Kodak poinformowała, że wiosną br. w jej ofercie znajdzie się nowa seria tonerowych maszyn arkuszowych Kodak NexFinity Digital Press. W zamyśle jej twórców cała seria NexFinity została zaprojektowana tak, by ułatwić drukarniom funkcjonowanie na stale zmieniającym się, ewoluującym rynku. 

Zastosowano w niej innowacyjną, opatentowaną przez firmę Kodak technologię tzw. obrazowania dynamicznego (Dynamic Imaging Technology), stworzoną z myślą o druku cyfrowym. Bazuje ona na stosowaniu algorytmicznych korekt w specyficznych obszarach drukowanego obrazu. To pozwala na optymalizację jakości reprodukcji i utrzymanie jej stabilności w oparciu o zawartość obrazu w każdym jego fragmencie. W efekcie możliwe jest np. wydrukowanie „zwichrowanego” tekstu, grubych linii, gładkich półtonów oraz wyrazistych efektów skóry na tej samej stronie, niezależnie od nakładu. W maszynach znajduje też zastosowanie wielobitowy system zapisu obrazu, bazujący na technologii LED i zapewniający wysoką rozdzielczość. Dzięki temu – jak podaje Kodak – maszyny te będą mogły znaleźć zastosowanie w niezwykle szerokim portfolio aplikacji, m.in. przy produkcji materiałów typu direct mail, druków akcydensowych, wydawnictw oraz opakowań. Będzie je też można łatwo zintegrować z istniejącym workflow oraz rozwiązaniami w zakresie wykańczania.

Za sprawą NexFinity firmy poligraficzne otrzymują niezawodną platformę druku cyfrowego, pozwalającą uzyskać jakość charakterystyczną dla offsetu, redukującą koszty, a zarazem zapewniającą elastyczność i prędkość przy obsłudze licznych aplikacji, niezależnie od wysokości realizowanego nakładu – mówi Chris Balls, general manager, Equipment i wiceprezes działu Print Systems Division w firmie Kodak.

Maszyna NexFinity oferuje – jak zapewnia Kodak – najwyższą w branży gęstość zapisu informacji. Przekracza ona niemal 300 mln fragmentów obrazu na 1 cm2. Zapewnia przy tym uzyskanie gładkich, płaskich pól i wyeksponowanie detali zawartych w reprodukowanych obrazach. Z kolei stabilność tonów średnich jest uzyskiwana dzięki dopasowaniu odpowiedniego poziomu obrazowania. System zapisu bazujący na diodach LED 

oferuje 256 poziomów obrazowania na cylindrze. Dzięki temu zapewnia wysoką, stabilną jakość, nadzorowaną przez zamknięty system kontroli, maksymalizujący czas aktywnego wykorzystania maszyny i redukujący koszty jej eksploatacji. Urządzenie cechują wysoka elastyczność i prędkość (z zakresu 83-152 str./min), możliwość zastosowania dłuższych arkuszy (do 48 cali) oraz nawet 24-punktowych podłoży. Jego dodatkową zaletą jest elastyczność w kontekście zastosowanej sekwencji kolorystycznej, dzięki czemu wykorzystywane tu suche tonery są nanoszone w różnej kolejności i różnych kombinacjach, w zależności od wymagań danej pracy. 

Stephan de Vries – CEO firmy Fotofabriek z Groningen (Holandia) mówi: Fotofabriek od 15 lat korzysta z maszyn z serii NexPress, głównie z uwagi na ich wyjątkową jakość. (…) Jako pierwszy europejski użytkownik NexFinity jesteśmy niezwykle podekscytowani nowymi aplikacjami, jakie oferuje to rozwiązanie. Maszyna gwarantuje wręcz zdumiewającą jakość, stabilność i jednolitość barwną, co pozwoli nam wprowadzić do oferty jeszcze lepsze produkty w konkurencyjnych cenach. Opcja wydłużonego arkusza (120 cm) pozwoli z kolei rozszerzyć portfolio produktów wykorzystujących zdjęcia, np. o większe albumy. Natomiast możliwość zastosowania grubszych podłoży oznacza realizacje nowych produktów dla rynku sprzedaży detalicznej, np. pudełek czy oznaczeń wykonanych z kartonu.

Ben Shaw, wiceprezes ds. produkcji realizowanej na rynek amerykański w Mimeo.com dodaje: Nasza firma od zawsze stawia na rozwiązania o wysokim stopniu innowacyjności i zaawansowania technologicznego, więc przeprowadzane u nas testy maszyny NexFinity są czymś naturalnym. W bardzo krótkim czasie wydrukowaliśmy na niej miliony stron i jesteśmy pod ogromnym wrażeniem uzyskanych rezultatów. (...).

Z myślą o drukarniach zarządzających wieloma aplikacjami firma Kodak stworzyła rozwiązanie o nazwie Multi-Press Station. Pozwala ono operatorowi na obsługę z jednego miejsca różnorodnych prac, drukowanych nawet na 4 maszynach NexFinity. Z kolei Kodak NexFinity Productivity Cart zapewnia wygodny dostęp do elementów zestawów czyszczących oraz ich przechowywanie z myślą o jak najwyższej wydajności. 

Wszystkie maszyny z serii NexFinity są sterowane nowym kontrolerem Kodak NexFinity Front End. Cechuje go wysoka elastyczność: może bowiem działać jako wolno stojące rozwiązanie do prepressu, wyposażone w narzędzia do impozycji, zalewkowania, zarządzania barwą, specyfikacji prac, zarządzania nimi oraz tworzenia raportów. Kontroler jest też wyposażony w zautomatyzowany workflow wykorzystujący protokoły JDF i JMF, co czyni go kompatybilnym z wieloma rozwiązaniami rynkowymi, m.in. systemem Kodak Prinergy. 

Opracowano na podstawie informacji firmy Kodak

error: Kopiowanie zabronione!
cript>