Nowa wersja Jeti Tauro H2500 LED 
19 May 2017 11:14

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Agfa Graphics zaprezentowała na targach Fespa 2017 światową premierę: nową wersję plotera „hybrydowego” Jeti Tauro. Urządzenie jest wyposażone w energooszczędny system suszenia wydruków, bazujący na technologii UV LED. 

Jeti Tauro H2500 LED jest określany przez firmę jako flagowy system w jej portfolio, obejmującym wielkoformatowe rozwiązania bazujące na technologii UV. Będąc rozwiązaniem „hybrydowym”, umożliwia zadrukowywanie mediów sztywnych (m.in. różnego rodzaju tektury falistej) oraz giętkich o szerokości maksymalnej 2,54 mm z prędkością do 275 m2/h. Wyposażono go m.in. w zautomatyzowany system podawania podłoży, zapewniający ciągłość realizowanej produkcji.

W Hamburgu ploter Jeti Tauro był po raz pierwszy prezentowany w wersji z promiennikami UV LED, które zastąpiły energochłonne lampy rtęciowe. Dzięki innowacyjnemu procesowi utrwalania wydruków Jeti Tauro H2500 LED przynosi użytkownikom wiele korzyści ekonomicznych i ekologicznych – mówi Reinhilde Alaert, menedżer produktu w firmie Agfa Graphics. – Promienniki UV LED emitują znikomą ilość ciepła, co sprawia, że w ploterze można z powodzeniem stosować wrażliwe na wysoką temperaturę media np. styrenowe, aplikowane ze zwoju bądź w trybie płaskim. Zapewniają przy tym stabilną, dwukierunkową kalibrację oraz bardziej wydajne wykorzystanie całego systemu – dzięki wyeliminowaniu czasu niezbędnego na rozgrzanie i schłodzenie lamp. To wszystko wpływa na znaczącą redukcję zużywanej energii i ma bardzo pozytywne przełożenie na zwrot z inwestycji w tego typu rozwiązanie.

Jeti Tauro H2500 LED, podobnie jak jego tradycyjny odpowiednik, to rozwiązanie wysokowydajne, dedykowane zleceniom przemysłowym. Ploter drukuje w sześciu kolorach z dodatkową bielą bądź primerem. Wyposażony w szereg funkcji automatyzujących pracę, wyznacza – zdaniem producenta – nowe standardy pod względem jakości i wydajności zadrukowywania różnego rodzaju podłoży.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Agfa Graphics

error: Kopiowanie zabronione!
cript>