Nowe korzyści z GoProduce: postaw na produktywność
16 Oct 2020 07:33

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Dopasowanie oprogramowania do sprzętu ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia wydajnej produkcji. Dlatego dział badawczo-rozwojowy firmy Summa rozwija i optymalizuje moduły oprogramowania GoProduce stworzonego w celu optymalizacji obróbki zadruku i usprawnienia przepływu pracy. Będące częścią platformy GoSuite oprogramowanie jest standardowo dołączane do każdego urządzenia serii F oferowanego przez firmę Summa. 

Platforma Summa GoSuite pozwala operatorom, projektantom i właścicielom firm na łatwe i szybkie przetwarzanie oraz analizę złożonych zleceń. Pierwszy moduł oprogramowania w ramach platformy – GoProduce powstał z myślą o operatorach maszyn serii F, którzy poszukują rozwiązań nieskomplikowanych i intuicyjnych. 

Przenosząc użyteczność na nowy poziom

Każdy operator pracujący z materiałami drukowanymi lub niedrukowanymi przeznaczonymi do cięcia lub wykończenia wie, jak ważną rolę dla użyteczności i produktywności sprzętu odgrywa kompatybilne ze sprzętem oprogramowanie. To nie tylko kwestia integracji procesu drukowania i cięcia, ale także dostępności intuicyjnego interfejsu i łatwości nawigacji. 

Nowa wersja oprogramowania GoProduce 1.10 opracowana dla plotera płaskiego Summa F-Series zawiera inteligentne funkcje, które pomagają operatorowi wydajniej realizować zadania. Obecnym użytkownikom ploterów serii F producent rekomenduje zaktualizowanie oprogramowania i rozpoczęcie korzystania z nowych funkcjonalności. 

Wśród zaproponowanych modyfikacji znajdziemy między innymi udoskonaloną funkcję Print&Cut: nowy profil kamery dla cięcia na odwrocie z wykrywaniem krawędzi oraz tryb umożliwiający szybkie wykrywanie arkuszy podczas jednego zadania. W celu ułatwienia identyfikacji pozycji roboczej i optymalnego kompensowania odkształceń producent zaoferował ulepszenia procesu wykrywania znaczników. W przypadku powtarzających się prac znaczniki mogą być pomijane, co pozwala na realizację większej liczby zleceń w krótszym czasie. 

Operatorzy docenią również ulepszenia kompensacji stałego rozmiaru polegające na braku przesunięć między powiązanymi obiektami oraz możliwość optymalnego wyboru segmentów. Jak zapewnia producent, modyfikacje w tym zakresie powinny okazać się przydatne szczególnie w przypadku realizacji dużych zleceń. Funkcjonalność ta może być z sukcesem wykorzystywana w połączeniu z funkcją 

Heavy-Duty Roll Support, co będzie wartością dodaną podczas cięcia ciężkich roli materiału do drukowania banerów i nierozciągliwych szerokich roli materiałów tekstylnych. Pośród ulepszeń znajdziemy także poprawę przepływu pracy związaną z możliwością obcinania materiału po zakończeniu operacji, która minimalizuje marginesy posuwu i skutkuje mniejszymi stratami w zużyciu materiału. 

Inteligentne funkcje do Twojej dyspozycji 

W pierwszej chwili można sądzić, że za wyjątkowością oprogramowania GoProduce stoi przede wszystkim intuicyjny interfejs o nowoczesnym wyglądzie. Jednak sercem tego rozwiązania jest jego wnętrze – a najważniejsze zalety oprogramowania wynikają z prostych w obsłudze zestawów czynności, pozwalających na wykonywanie różnych zadań w naturalny, bezproblemowy i zautomatyzowany sposób. Metody pracy, jak np. automatyzacja kodów kreskowych, są gotowe do użycia już po kliknięciu jednego przycisku. Chcąc zwiększyć elastyczność, można dostosować wiele z tych zestawów czynności do indywidualnych potrzeb i wymagań. 

Oprócz funkcji oszczędzających czas oprogramowanie GoProduce oferuje dużo więcej. Z myślą o zapewnieniu płynnej integracji procesów drukowania i cięcia producent oferuje elastyczny i dostosowany do potrzeb import plików oraz rejestrację znaczników kwadratowych lub okrągłych obsługującą wszystkie formaty RIP i PDF. Dla wygody użytkownika opracowano obszerną bazę materiałów pomocnych w automatycznym wyborze idealnego narzędzia i dopasowaniu ustawień na podstawie wybranego materiału. 

Baza materiałów stanowi klucz do łatwości obsługi oprogramowania GoProduce – zawiera szeroką gamę typów materiałów zdefiniowanych przez firmę Summa, które można zawsze przystosować do swoich określonych potrzeb. W ten sposób stanowi inteligentne połączenie między zadaniami, materiałami i używanymi narzędziami. Menedżer materiałów pracuje w oparciu o zdefiniowane wcześniej metody, co oznacza, że wystarczy wybrać materiał przeznaczony do obróbki, a menedżer materiałów automatycznie dobierze odpowiednie narzędzie i jego ustawienia używane podczas realizacji procesu. 

Cięcie na odwrocie z wykrywaniem krawędzi

Podczas cięcia pudełek kartonowych operatorzy ploterów docenią funkcję cięcia na odwrocie. Opcja, która w tym przypadku może okazać się szczególnie przydatna, chroni nadruk przed uszkodzeniem pozwalając, aby znajdował się na zewnątrz pudełka. Nowy profil kamery pozwala na cięcie z tyłu z wykorzystaniem funkcji inteligentnego wykrywania krawędzi. 

Użytkownik oprogramowania GoProduce ma do wyboru dwie metody cięcia z tyłu: może się zdecydować na tradycyjne cięcie na odwrocie lub bardziej zaawansowane cięcie z wykrywaniem krawędzi. Opcja pierwsza to pierwotna metoda, podczas której kamera najpierw przeprowadza odczyt znaczników, które są następnie wycinane w kwadraty. Później należy odwrócić arkusz, aby kamera mogła ponownie odczytywać wycięte znaczniki, a ploter rozpoczął cięcie. Metoda jest dalej dostępna w oprogramowaniu GoProduce, przy czym jest nieco bardziej wymagająca niż nowy wariant zaproponowany w zaktualizowanej wersji oprogramowania.

Drugą możliwością jest skorzystanie z metody dostępnej w wersji 1.10 GoProduce, w której został dodany nowy profil kamery umożliwiający wykrywanie krawędzi arkusza. W tym przypadku kamera najpierw odczytuje znaczniki, a potem czyta 3 krawędzie arkusza. Następnie arkusz należy obrócić na drugą stronę i w celu określenia pozycji odczytywane są ponownie dwie krawędzie. Maszyna rozpoczyna cięcie bez potrzeby uprzedniego wycięcia znaczników, co zdecydowanie wpływa na oszczędność czasu realizacji zadania.

W ramach metody „cięcia na odwrocie z wykrywaniem krawędzi” dostępne są 3 tryby spójności arkusza: niski, średni i wysoki. W przypadku trybu niskiego wydruki mają różne rozmiary i nie jest konieczne umieszczanie ich w tej samej pozycji na ploterze. W trybie średnim zadania i wydruk mają taki sam rozmiar i również w tym przypadku nie jest konieczne umieszczanie ich w tej samej pozycji na ploterze. Ostatnia opcja to tryb wysoki, w którym zadania i wydruk mają taki sam rozmiar, ale należy je za każdym razem umieszczać w tej samej pozycji, zaznaczając pozycję na powierzchni stołu plotera. 

Wygodny start

Użytkownikom maszyn Summa serii F producent oferuje bezpłatną 30-dniową wersję próbną oprogramowania pozwalającą na zapoznanie się z jego możliwościami jeszcze przed zakupem. Dla osób korzystających już z platformy przygotowano materiały merytoryczne i instruktażowe pomocne przy doskonaleniu umiejętności obsługi oprogramowania, a dostępne na kanale YouTube podręczniki ułatwią zapoznanie się z nowymi funkcjonalnościami.

Dzięki funkcji Workflow Compatibility użytkownik nie musi obawiać się problemów dotyczących integracji z wykorzystywanym dotychczas oprogramowaniem. GoProduce może bezproblemowo dopasować się do istniejących metod przepływu pracy, oferując bardzo elastyczny import danych i wsparcie ze strony wiodących producentów RIP takich jak Agfa, Caldera czy ColorGATE.

Na rynku polskim plotery Summa są dostępne w ofercie firmy Integart, która jest jednym z czołowych dystrybutorów mediów do produkcji reklamy zewnętrznej i wewnętrznej oraz maszyn i urządzeń do druku. Integart dostarcza nowoczesne technologie dla rynku graficznego, opakowaniowego i przemysłowego, proponując szeroki wybór innowacyjnych maszyn, a także całych systemów wraz z niezbędnym specjalistycznym oprogramowaniem.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Integart