Podczas tegorocznej edycji targów Ipex swoje najnowsze i najciekawsze rozwiązania prezentować będzie wielu partnerów firmy Avargraf – od lat zajmującej się sprzedażą maszyn i materiałów poligraficznych na rynku polskim.
To kolejna impreza targowa, gdzie z pewnością pojawi się wielu gości z naszego kraju, stąd już dziś serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoisk firm, które reprezentujemy na
rynku polskim – mówi Sławomir Kugaudo, prezes firmy Avargraf. – Z pewnością zaproponowana oferta zainteresuje wielu z odwiedzających targi gości, bo wielu drukarzom prezentowane urządzenia mogą przynieść wymierne korzyści, co ma niemałe znaczenie w okresie nieco trudniejszej koniunktury rynkowej.
Szwedzka firma Lamina Systems AB, która od lat dostarcza urządzenia i rozwiązania dla branż poligraficznej, opakowaniowej i reklamowej, na swoim stoisku zaprezentuje automat do kaszerowania 1620 Blackline o stosach 800/500. Jest on przeznaczony do kaszerowania w trybach: arkusz do arkusza papieru i tektura do tektury litej lub falistej. Maszyna cha-rakteryzuje się budową modułową i zbudowana jest na sztywnej konstrukcji ramowej, zapewniającej dużą wytrzymałość. Ustawienia i zmiany parametrów wykonuje się tu bardzo szybko i łatwo, bez konieczności używania narzędzi.
Kolejną propozycją tej firmy będzie automat do klejenia pudeł Glueline 2000 o budowie modułowej, który wykorzystuje zarówno klej na gorąco, jak i klej zimny, a programy klejenia mogą być zapisane w pamięci tego systemu i zastosowane do powtarzających się zleceń.
Firma Tauler Maquinaria – hiszpański producent maszyn do laminowania na gorąco – przedstawi w Birmingham swoje urządzenia z serii Printlam. Zaprezentowane zostaną m.in. rozwiązania dla małych drukarń czy punktów kserograficznych, przeznaczone do laminowania produktów drukowanych w maszynach offsetowych i cyfrowych, a także model PrintLam B2, przeznaczony dla małych i średnich firm oraz obu ww. technologii. Modele PrintLam CTIS +75 – kolejne z prezentowanych urządzeń – to modułowe i wszechstronne rozwiązanie dla średnich i dużych klientów, którzy zakładają szybki rozwój swoich przedsiębiorstw. Nowością prezentowaną podczas targów Ipex będzie maszyna PrintLam Smart Matic, gdzie w stosunku do poprzedniego modelu – automatycznej maszyny PrintLam B2 do jednostronnego laminowania na gorąco folią polipropylenową – producent wprowadził szereg ulepszeń.
Na stoisku niemieckiej firmy Hohner Maschinenbau GmbH zaprezentowana zostanie zautomatyzowana linia zszywająca HSB 10000-S do wydajnej obróbki złamanych arkuszy, posiadająca kompaktowe wymiary oraz elektroniczną kontrolę na każdym etapie produkcyjnym, co umożliwia jednoosobową obsługę urządzenia. Dodatkowo istnieje tu możliwość zapisywania ustawień w pamięci maszyny przez naciśnięcie przycisku – automatyczne ich przywołanie. Kolorowy ekran dotykowy z czytelnie zaprojektowanym menu pozwala na bardzo proste sterowanie funkcjami systemu. Możliwe są również elektroniczna kontrola i monitoring na każdym etapie produkcji.
Ponadto na stoisku tego producenta można będzie zobaczyć takie urządzenia jak: zszywarki Economy i Exact oraz Exact Plus (ze stacjami ręcznego nakładania), a także głowice szyjące drutem.
Swoją bogatą ofertę zaprezentuje również firma CP Bourg. Trzonem jej prezentacji będzie m.in. BME – dwumodułowy automat do produkcji broszur, zapewniający szycie i złamywanie w jednym module oraz obcinanie czołowe w osobnym. To w pełni automatyczne urządzenie do produkcji broszur, współpracujące ze zbieraczkami wieżowymi BSTd+ oraz Bite, w przyszłości pracować będzie on-line z drukarkami cyfrowymi do dużych formatów. BME to całkiem nowa konstrukcja, która charakteryzuje się wieloma unikalnymi cechami. BSTe – nowy model zbieraczki CP Bourg – to kolejne urządzenie prezentowane podczas targów Ipex. Zostało zaprojektowane z myślą o potrzebach zarówno drukarń cyfrowych, jak i offsetowych. Wyróżnia się spośród urządzeń konkurencyjnych maksymalnym formatem zbieranych arkuszy (370x600 mm).
Firma CP Bourg przygotowała dla swoich gości targową niespodziankę – przy prezentacji linii do produkcji broszur szytych drutem BSF/BCM/BME co 30 minut każdego dnia targów organizować będzie specjalne show z profesjonalnym prezenterem.
Wśród prezentowanych urządzeń firmy James Burn International (JBI) znajdą się modele: PB34, Tri-O 34, Tri-O 50 Cal, EB3500, PB3300. Można będzie zobaczyć także perforatorkę P3400 do małych i średnich nakładów, przystosowaną do perforowania i odbierania prac w jednej operacji. Odwiedzający targi będą mogli również obejrzeć urządzenie P3400M (w wersji manualnej). Kolejna prezentowana maszyna P 5000 – zaciskarka EB 5000 – została zaprojektowana z myślą o wydajnym zaciskaniu spiralek typu Wire-O.
Maszyna WOB 3500 to kolejna propozycja firmy JBI. Jest szybką, półautomatyczną zaciskarką spiralek typu Wire-O, mogącą wykonywać do 1000 opraw/h. Została zaprojektowana do łatwej współpracy z automatycznymi perforatorkami Alpha-doc oraz Docu-Punch i w połączeniu z nimi tworzy zestaw do oprawiania różnych dokumentów (w tym wydruków cyfrowych oraz druków uszlachetnianych), a także kalendarzy. Dodatkową zaletą jest możliwość oprawiania z zawieszką. Ponadto firma JBI zaprezentuje urządzenia: EX610 Duplex i EM520 z RS520 i podajnikiem SFM520, Docu-Punch, a także nowości: BB400 Speedbind, Unicoil 500A, BB50H z systemem Wire-O Flex.
Na stoisku firmy Perfecta znajdą się: krajarka Perfecta 92 produkowana w wersji TS i wyposażona w siodło obrotowo-uchylne i automatyczne odprowadzanie ścinek, a także krajarka Perfecta 132 z obustronnie napędzanym i prowadzonym siodłem.
Na stoisku firmy GUK będzie można zobaczyć falcerkę/system outsertowy – model FA 53/12-4 FL3-53 MV 08 Outsert System – przeznaczoną do wykonywania wielostronicowych ulotek farmaceutycznych z ich równoległym łamaniem nożowym na końcu oraz falcerkę/linię mailingową – model FA 54/6 FL3-54 – do wykonywania produktów wysyłanych pocztą (mailingów).
Firma Busch zaprezentuje automaty sztancujące (A, B+P oraz BLS w kombinacji z przeciwtłokiem – model GD 2 i transporterem do odprowadzania ścinek – model KF 110, przystosowany do wykrawania etykiet IML); maszynę do wielokrotnego banderolowania, banderolownice stołowe; banderolownice automatyczne; mieszadła do farb, a także transportery do odprowadzania ścinek.
Kolejną propozycją partnera firmy Avargraf będą bigówki Biacciottini w następujących konfiguracjach: PIT STOP D2H pracujący w linii z modułem falcującym MB wyposażonym w klejownik; PIT STOP FM z perforacją pod oprawę kalendarzową typu Wire – O; bigówko-perforówki PIT STOP AF SPEED oraz PIT STOP DGLINE, pracujące offline.
Odwiedzający targi będą też mogli zobaczyć urządzenie do odwracania stosu – model RD 1000 PA/R+S firmy Rachner na stoisku tego producenta. Urządzenie oferuje dodatkową opcję napowietrzania stosu i opcję wyrównywania stosu poprzez jego utrząsanie w celu ułatwienia dalszego procesu drukowania.
Opracowano na podstawie materiałów firmy Avargraf