Nowoczesny zakład oprawy książek
13 May 2024 12:40

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Meccanotecnica, włoski producent innowacyjnych rozwiązań w zakresie uszlachetniania druku, w roku dobrze prosperującego Smoka wyrusza w ekscytującą podróż na targi drupa 2024. W Düsseldorfie możemy spodziewać się ujawnienia szeregu przełomowych współprac i inicjatyw.

Chociaż trzymamy pewne szczegóły w tajemnicy, nasi klienci mogą spodziewać się ekscytujących odsłon i innowacji – mówi Francesco Mussita, dyrektor generalny firmy Meccanotecnica. – Skupiamy się na kształtowaniu przyszłości wykańczania książek i chcemy podkreślić nasze zaangażowanie we wprowadzanie nowych rozwiązań do środowiska cyfrowego.

Temat przewodni Building the Modern Book Finishing Plant (Budowa nowoczesnego zakładu oprawy książek) podkreśla wizję firmy Meccanotecnica, polegającą na wyposażaniu drukarń w najnowocześniejsze rozwiązania, które pozwolą im prosperować we współczesnym, dynamicznie zmieniającym się otoczeniu biznesowym.

Partnerstwa źródłem innowacji

Meccanotecnica będzie współpracować z uznanymi dostawcami rozwiązań dla branży drukarskiej, takimi jak HP, Ricoh, Canon, Hunkeler, LegoDigit, Burgo, Gruppo Padovana, a także z organizacją charytatywną Topic Heroes, która wspiera naukę czytania i pisania wśród dzieci poprzez słowo drukowane. Ta praca zespołowa umożliwia firmie Meccanotecnica wykorzystanie wiedzy specjalistycznej tych przedsiębiorstw w celu dostarczania najnowocześniejszych rozwiązań swoim klientom. Dzięki współpracy tak silnej grupy firm, możliwości innowacji i rozwoju są nieograniczone.

Prezentacja wyjątkowych mediów drukowanych

Na swoim stoisku Meccanotecnica zaprezentuje wyjątkowe papiery Grupy Burgo – Burgo EVO Sky i Burgo EVO Next. Wykonane z dbałością o szczegóły, te wszechstronne papiery będą wykorzystywane w druku rolowym na maszynach HP i Canon oraz oprawiane przez włoską drukarnię cyfrową i introligatornię LegoDigit. Wyjątkowa jakość papierów bez wątpienia poprawi standard produktów końcowych.

Meccanotecnica, HP i LegoDigit współpracują, aby zademonstrować automatyzację procesów wykańczania książek. Rozwiązania te zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o drukarniach i introligatorniach poszukujących możliwości produkcji krótkoseryjnej. Demonstracja pokaże usprawniony proces introligatorski i zwiększoną wydajność.

Szlachetna inicjatywa

W ramach inicjatywy z Canon i Topic Heroes (www.topicheroes.org.uk), wspieranej przez Polsko-Ukraińską Izbę Gospodarczą (www.pol-ukr.com/en/), firma Meccanotecnica przekaże 1000 książek wyprodukowanych na swoim stoisku ukraińskim dzieciom potrzebującym materiałów edukacyjnych. Inicjatywa ta podkreśla znaczenie zaangażowania społecznego i wspierania potrzebujących. Meccanotecnica, prezentując swoje produkty, chce jednocześnie pozytywnie wpływać na świat.

Wierzymy w transformacyjną moc współpracy i innowacji w celu wprowadzenia pozytywnych zmian – potwierdza Giulia Sinatra, specjalista ds. marketingu w Meccanotecnica. – Nasze inicjatywy podkreślają zaangażowanie firmy w postęp technologiczny i wprowadzanie namacalnych zmian w społecznościach.

Ekskluzywna książka fotograficzna z Ricoh i Gruppo Padovana

Kolejnym owocem współpracy będzie prezentacja wyjątkowej książki z fotografiami nowojorskiego artysty Alana Shapiro, wykonanej wspólnie z Ricoh i Gruppo Padovana (www.gruppopadovana.it/). Dbałość o szczegóły i jakość materiałów użytych w tym albumie jest imponująca, co czyni go obowiązkową pozycją dla każdego entuzjasty fotografii i miłośnika książek. Od 1983 r. Gruppo Padovana świadczy ekskluzywne usługi introligatorskie. Jej siłą jest zapewnienie klientom kompleksowej obsługi, proponowanie innowacyjnych, spersonalizowanych rozwiązań i gwarantowanie najwyższej jakości.

Dwie światowe premiery

Na stoisku Meccanotecnica nie zabraknie premier. Włoski producent pokaże nową generację sprawdzonej niciarki Universe Web, wraz z odwijakiem i systemem tnącym firmy Hunkeler, do produkcji książek bezpośrednio z zadrukowanej cyfrowo roli. Universe Web jest początkiem wielofunkcyjnej linii, w skład której wchodzi innowacyjna oklejarka Sirio, charakteryzująca się wysoką wydajnością, przeznaczona do produkcji książek w krótkich seriach. Linię uzupełni w pełni automatyczny trójnóż Meccanotecnica, pozwalając na dostarczanie książek gotowych do oprawy broszurowej lub twardej.

Opracowanie: AN