Nowości od dostawców Scorpio na targach drupa 2024
13 May 2024 12:50

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Scorpio wraz ze swoimi dostawcami serdecznie zapraszają do odwiedzenia ich ekspozycji na targach drupa 2024, odbywających się w dniach od 28 maja do 7 czerwca w Düsseldorfie.

Spośród szeregu nowości, które zostaną pokazane na stoiskach producentów, na szczególną uwagę zasługują:

swissQprint – szwajcarski producent zaprezentuje różnorodne możliwości swoich ploterów wielkoformatowych UV, w tym najnowszego i największego formatowo modelu Kudu oraz sztandarowego plotera czwartej generacji Nyala 4, który od dziewięciu lat jest uznawany za najlepszy ploter w klasie powyżej 130 tys. EUR. Prezentowaną ofertę uzupełni cieszący się coraz większą popularnością ploter rolowy Karibu 2. Warto dodać, że – począwszy od tegorocznych targów Fespa – plotery swissQprint oferowane są z trzyletnią gwarancją producenta.

Petratto – włoski producent z 80-letnią tradycją, przygotował na tegoroczną edycję targów drupa szereg nowości, głównie z zakresu maszyn do produkcji opakowań.

Największą część ekspozycji zajmą maszyny do wycinania opakowań, w tym najnowsze rozwiązanie Eclipse – sztanca laserowa do tektur litych i falistych. Ponadto zwiedzający będą mogli zapoznać się z koncepcją nowych maszyn: cyfrowej sztancy PDF 74 i maszyny do usuwania odpadu DeStach B1, które będą miały swoją premierę w drugiej połowie 2024 roku. Ekspozycję uzupełni składarko-sklejarka Metro78 w konfiguracji umożliwiającej produkcję kopert e-commerce oraz pudełek z okienkiem i dnem typu crash-lock. Na drugim ze swoich stoisk Petratto pokaże także składarko-sklejarkę przeznaczoną do segmentu cyfrowego – Metro Startup 78, z automatycznym podajnikiem i nowym stołem transportowym.

XSYS – światowy koncern, oferujący rozwiązania prepress dla flekso, zaprezentuje w tym roku szereg przyjaznych dla środowiska nowości w zakresie płyt, urządzeń do ich obróbki, oprogramowania, a także tulei drukowych i adapterów.

Nowy standard w ograniczaniu wpływu na środowisko ma wyznaczać seria płyt fotopolimerowych nyloflex eco, obrazująca przełom w produkcji płyt fleksograficznych. Co więcej, do naświetlarek ThermoFlexX zostaje dodana nowa funkcja oprogramowania EcoFillX, aktywnie zmniejszająca ilość materiału polimerowego wymywanego podczas obróbki. Ta innowacja redukuje ilość wymywanych substancji stałych, zmniejszając zużycie rozpuszczalnika nawet o 30 proc.

Przykładem rozwiązania zwiększającego automatyzację procesu przygotowania form drukowych będzie linia do obróbki płyt ThermoFlexX Catena+, która eliminuje możliwość popełnienia błędów operatorskich. Rozwiązanie to zostało niedawno docenione przez stowarzyszenie FPPA i nagrodzone w kategorii Innowacja i Doskonałość w Prepressie.

Heaford – angielski producent pokaże premierowo zupełnie nową serię rozwiązań do montażu płyt Modular Mount – urządzeń, które rosną wraz z zapotrzebowaniem klienta. Na stoisku zaprezentowane w działaniu zostaną także maszyny FTS do montażu form, na których odbędzie się konkurs na najszybszego operatora montażu form drukowych.

Flexo Wash – wiodący duński dostawca rozwiązań przeznaczonych do czyszczenia wałków rastrowych aniloks, płyt drukarskich, maszyn i ich podzespołów, zaprezentuje cały szereg nowości, w tym m.in.:

– nową generację maszyn do czyszczenia aniloksów NXT – FW 992 XL. NXT i FW 3000, skupiającą się na prostej obsłudze, ulepszonej technologii i zrównoważonych rozwiązaniach; 

– laser FW 2000, zapewniający czyszczenie aniloksów bez konieczności stosowania dopływu i odprowadzania wody lub dodatkowego wyposażenia zabezpieczającego;  

– PK 240 EasyLoad – efektywną i ekonomiczną myjkę do różnych części drukujących maszyn przemysłowych; 

– w pełni automatyczne urządzenie do mycia form drukowych PW 82 WR, zapewniające bardzo delikatne czyszczenie płyt fleksograficznych i typograficznych;  

– urządzenie do mycia tulei SL 6V – opracowane z myślą o myciu wielu tulei na raz. 

Hybrid Software – światowy dostawca oprogramowania dla drukarni i przygotowalni zaprezentuje na tegorocznych targach drupa najnowsze rozwiązania chmurowe MyCLOUDFLOW SaaS, na dedykowanym klastrze Amazon Web Services (AWS). Jest to wysoce konfigurowalny system przepływu pracy w przedsiębiorstwie, zapewniający szybką i skuteczną automatyzację zadań związanych z przygotowaniem do druku. W ramach całego pakietu zaprezentowany zostanie między innymi nowy edytor zadań SaaS PDF i narzędzie do układania na serwerze MyPACKZ – oparta na SaaS aplikacja do przygotowywania druku do dowolnego procesu drukowania. Dodatkowo zwiedzający będą mogli zapoznać się z rozwiązaniami ColorSpace klasy premium do zarządzania kolorami na etykietach i opakowaniach, zbudowane na podstawie technologii firmy ColorLogic.

Do zobaczenia w Düsseldorfie! 

Opracowano na podstawie materiałów firmy Scorpio