Nowy gracz na rynku przetwarzania folii
13 May 2024 13:02

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Aldus, wraz wchodzącą w skład tej grupy API Foilmakers, poinformowały o podpisaniu umowy definitywnego przejęcia United Foils Europe BV, wraz z jej spółkami zależnymi: United Transfer Technologies BV, Pack Vision BV, United Foils, Starfoil Technology Netherlands BV oraz Newfoil Machines.

Po sfinalizowaniu transakcji przejęte biznesy zostaną włączone w struktury API Foilmakers, tworząc – jak podkreśla ta firma w specjalnym komunikacie prasowym – nowego, czołowego gracza na rynku technologii przetwarzania folii, dysponującego bogatym dziedzictwem, olbrzymim doświadczeniem w obszarze wytwarzanego i oferowanego asortymentu foliowego oraz szeroką wiedzą na temat jego aplikowania. Połączone firmy United Transfer Technologies BV, Pack Vision BV, United Foils będą w niedalekiej przyszłości funkcjonować pod wspólną marką API Transfer Technologies.

API Foilmakers podkreśla, że połączenie najwyższej klasy biznesu dystrybucyjnego z produkcją podłoży foliowych w Europie pozwoli zaoferować jej klientom obsługę na najwyższym poziomie. Dodaje przy tym, że za sprawą szerokiej sieci dystrybucji, nowo powstały biznes będzie w stanie dostarczać klientom bardzo szerokie portfolio materiałów, najwyższej jakości serwis i wsparcie techniczne. Odbiorcy mają też korzystać na innych jego przewagach konkurencyjnych, takich jak gwarancja ciągłości dostaw, krótsze czasy realizacji zamówień, szybki rozwój i wprowadzanie na rynek nowych produktów oraz możliwości personalizacji zleceń.

Z radością witamy United Foils w rodzinie Aldus – mówi Kenny Gilmour, managing director firmy API Foilmakers. – Wzbogacenie naszej oferty o najwyższej jakości portfolio produktowe i światowej klasy przetwórstwo pozwoli nam jeszcze lepiej i sprawniej obsłużyć klientów, jak również umożliwi nam szybszy rozwój.

Fons van Delft, właściciel United Foils Europe BV, dodaje: Jesteśmy niezwykle podekscytowani możliwością połączenia sił z API Foilmakers i – przy wykorzystaniu jej bogatego doświadczenia – dalszego rozwijania naszego portfolio. Chcemy przy tym zapewnić naszych licznych klientów o dalszym rozwijaniu i wzbogacaniu dostarczanych im produktów, z aktywnym udziałem naszych wieloletnich dostawców. Nowo powstały biznes będzie bazował na bliskim nam etosie firmy usługowej, dla której klienci są sercem wszystkiego, co robi.

O partnerach transakcji

Aldus, z siedzibą w Sydney (Australia), to dynamicznie rozwijająca się firma, oferująca – w skali globalnej – produkty i usługi dla branż poligraficznej, opakowaniowej i przetwórczej. Misją grupy Aldus jest dostarczanie klientom rozwiązań o wysokiej wartości dodanej. W skład grupy wchodzą marki: API Foilmakers, Paragon Inks, Tronics, Aldus Graphics, Aldus Engineering oraz Milford Astor.

API Foilmakers to jeden z pionierów w obszarze technologii produkcji i przetwarzania folii. Oferuje zarówno folie używane w hot stampingu, cold stampingu, druku cyfrowym, jak i folie pigmentowe i specjalistyczne. Początki firmy sięgają 1783 roku. Obecnie jej produkcja i rozwój produktów odbywają się w zakładzie zlokalizowanym w Wielkiej Brytanii. Są one dostarczane do klientów z całego świata za pośrednictwem rozbudowanej sieci dystrybucyjnej.

United Foils Europe jest postrzegana w branży poligraficznej jako jeden z wiodących dostawców wysokiej jakości materiałów, znajdujących zastosowanie w hot stampingu, cold stampingu, druku cyfrowym oraz wąskowstęgowym. Za pośrednictwem wchodzących w jej skład spółek – United Transfer Technologies BV, Pack Vision BV, United Foils, Starfoil Technology Netherlands BV oraz Newfoil Machines – dostarcza swoim klientom wysokiej jakości usługi i produkty, powstające w zakładzie zlokalizowanym w Waalwijk (Holandia).

Opracowano na podstawie materiałów firmy Api Folie