Nowy, przełomowy system UV LED od GEW
13 May 2024 12:36

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Producent systemów do utwardzania druku – firma GEW z siedzibą w Wielkiej Brytanii – zapowiada prezentację nowego przełomowego systemu UV LED podczas targów drupa, który poszerzy i tak mocno zróżnicowane portfolio produktów tego dostawcy. W Düsseldorfie firma zaprezentuje pełną gamę swoich produktów, jednak szczególny nacisk położy na najnowsze systemy LED do arkuszowego druku offsetowego i zastosowań przemysłowych.

GEW zajmuje wyjątkową pozycję na rynku utwardzania UV i jest w stanie zaoferować rozwiązanie dla prawie każdego zastosowania w druku, powlekaniu i przetwórstwie, dzięki szerokiej gamie produk- tów zarówno w technologii utwardzania rtęciowymi lampami łukowymi, jak i UV LED.

Od 2016 r., kiedy odbyła się poprzednia edycja targów drupa, GEW zyskał renomę czołowego dostawcy systemów utwardzania UV przeznaczonych dla offsetowych maszyn arkuszowych i dorobił się opinii lidera na tym polu. Firma wyprodukowała i zainstalowała setki systemów na całym świecie, wykorzystując wieloletnie doświadczenie w zakresie projektowania szytych na miarę systemów dla wszystkich najważniejszych marek i modeli maszyn w sektorze druku. Zespoły projektowe i inżynieryjne GEW wykorzystują najnowocześniejsze technologie pomiarowe i modelowania 3D, aby zagwarantować, że każdy zainstalowany system UV został perfekcyjnie zgrany z maszyną, dla której został przeznaczony. Takie samo metodyczne podejście obejmuje wszystkie instalacje GEW, niezależnie od tego, czy dotyczy urządzeń do druku komercyjnego, czy opakowaniowego.

Choć GEW jest liderem rynku w sektorze etykietowym i wąskowstęgowym, firma bardzo aktywnie działa również w obszarze produkcji średnio- i szerokowstęgowej. Spółka zaprojektowała i zainstalowała na całym świecie szeroką gamę systemów UV o szerokości do 2,5 m i ma wyspecjalizowany zespół zajmujący się projektowaniem na zamówienie złożonych, przemysłowych rozwiązań do utwardzania UV. Dotyczy to ogromnego zakresu zastosowań: do klejenia termotopliwego UV, silikonizacji, szerokowstęgowego offsetu i flekso, matowienia ekscymerowego, bezpośredniego dekorowania produktów oraz powlekania drewna. Na stoisku GEW dostępny będzie pełen zespół firmowych specjalistów ds. technologii UV, gotowych do dyskusji na temat jednostkowych potrzeb klientów.

Korzyści z zastosowania technologii ArcLED

Na drupie firma zaprezentuje również swoją cenioną technologię ArcLED, dzięki której jest możliwa prosta i szybka wymiana głowic rtęciowych lamp łukowych UV oraz UV LED bezpośrednio w maszynie. Funkcja ArcLED jest dostępna dla niemal każdego rodzaju instalacji systemów GEW, zarówno w offsetowych maszynach arkuszowych, jak i w maszynach wąskowstęgowych, średnio- i szerokowstęgowych, a także w szerokim zakresie zastosowań. Technologia ta została wykorzystana z doskonałym skutkiem w wielu instalacjach maszyn arkuszowych, gdzie umożliwia operatorom przełączanie pomiędzy lampami rtęciowymi i LED umieszczonymi między zespołami drukującymi lub na wykładaniu, a tym samym dostosowanie do indywidualnych wymagań każdego zlecenia druku. W przypadku technologii ArcLED kasety lamp rtęciowych oraz LED są kompatybilne z tym samym zasilaczem i mieszczą się w tej samej obudowie, co ułatwia ich obsługę. System sterowania zasilaniem RHINO firmy GEW automatycznie rozpoznaje typ lampy i odpowiednio przełącza zasilanie.

Inną korzyścią ze stosowania ArcLED jest bezpieczeństwo użytkownika, który może bez obaw zainwestować w dowolną kombinację lamp łukowych i LED, wiedząc, że jest to inwestycja na wiele lat. Konfiguracja systemu UV może zostać zmieniona lub w pełni zmodernizowana do LED w późniejszym terminie i przy minimalnych zakłóceniach.

Szeroka oferta

Robert Rae, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży w GEW, komentuje: Nasze systemy UV są znane ze swojej inteligentnej konstrukcji, niezawodności i efektywności energetycznej, co czyni je domyślnym wyborem dla wielu przedstawicieli branży, zarówno dla producentów OEM, jak i w przypadku modernizacji instalacji. Na drupie dowiedzie tego duża liczba systemów GEW zainstalowanych na targowych stoiskach różnych dostawców OEM, co samo w sobie wyjaśnia, dlaczego odwiedzający powinni zatrzymać się na stoisku GEW.

I dodaje: Mamy tak wiele do zaoferowania klientom, w tak szerokim zakresie zastosowań i z tak precyzyjnie ukierunkowanymi rozwiązaniami. Zainstalowaliśmy ok. 25 tys. systemów na całym świecie i popieramy to ponad 30-letnim doświadczeniem w tej dziedzinie. Mając to na uwadze, z niecierpliwością czekamy na możliwość powitania starych i nowych klientów na naszym stoisku i określenia, co GEW może dla nich zrobić.

Opracowano na podstawie materiałów firmy GEW

Tłumaczenie: TK