O zwilżaniu w offsecie
6 Dec 2016 14:52
Szkolenia podstawowe obejmują zagadnienia dotyczące technik drukarskich i zarządzania procesami drukowania. Jedno z nich to: „Wszystko o zwilżaniu w druku offsetowym”; referent: Robert Jałbrzykowski.
Roztwór zwilżający ma większy wpływ na jakość drukowanych produktów i stabilność procesu drukowania niż się powszechnie zwykło sądzić. Podstawą utrzymania wysokiej stabilności w druku offsetowym jest właściwie przygotowany roztwór zwilżający i monitorowanie jego parametrów podczas procesu drukowania. Stopień twardości wody, wodorowęglany, wartość pH i konduktywność wpływają na przebieg procesu i powinny być regularnie sprawdzane. Kluczowym zagadnieniem jest dokładny pomiar każdego parametru i prawidłowa jego ocena.
Tematyka szkolenia:
Zagadnienia podstawowe: n odpowiednia jakość wody do przygotowania roztworu zwilżającego n składniki roztworu zwilżającego i ich działanie n dozowanie roztworu zwilżającego i utrzymywanie alkoholu na jednakowym poziomie n kontrola roztworu zwilżającego – metody pomiarowe.
Stosowanie: n monitorowanie i utrzymywanie stałej jakości roztworu zwilżającego n radzenie sobie z problemami n właściwa troska o urządzenia pomiarowo-kontrolne n druk bez alkoholu lub
ze zredukowaną jego ilością, problematyka VOC n zależność składu i parametrów roztworu zwilżającego od zastosowania, przykłady.
Artykuł sponsorowany