Ograniczenie emisji CO2 i zużycia wody
13 Dec 2017 11:02

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Metsä Board ponownie trafiła na Listę A – Woda CDP oraz na Listę A – Klimat CDP. Przedsiębiorstwo znajduje się już trzeci rok z rzędu na Liście A – Woda CDP i drugi rok na Liście A – Klimat CDP. Metsä Board uzyskała również – w trzecim kolejnym roku – status Lidera w programie CDP Lasy. CDP to globalna, niedochodowa platforma ujawniania informacji na temat ochrony środowiska.

Metsä Board należy do czołówki 10 proc. przedsiębiorstw uczestniczących w programie CDP Woda, która znalazła się na Liście A – Woda. To wyróżnienie zostało przyznane za działania podjęte w ostatnim roku sprawozdawczym w celu zarządzania wodą w sposób bardziej zrównoważony. Ponadto Metsä Board znalazła się wśród czołówki 5 proc. przedsiębiorstw uczestniczących w programie zmian klimatycznych CDP, które trafiły na Listę A 2017 – Klimat. Ta pozycja stanowi wyraz uznania dla działań podejmowanych w celu ograniczenia emisji, łagodzenia zagrożeń związanych ze zmianami klimatu oraz rozwijania gospodarki o niskiej emisji dwutlenku węgla.

Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że Metsä Board została ponownie zaliczona przez CDP do przedsiębiorstw, które osiągają najlepsze wyniki – powiedział Mika Joukio, CEO Metsä Board. – Działania prowadzące do zrównoważonego rozwoju powinny być inicjowane i stymulowane przez wyższe kierownictwo przedsiębiorstwa, aby zapewnić zaangażowanie na wszystkich poziomach. W przypadku Metsä Board zmniejszenie emisji CO2 i zużycia wody przyniosło nie tylko korzyści w zakresie zrównoważonego rozwoju, ale również ogólne obniżki kosztów.

Opracowano na podstawie informacji firmy Metsä Board

error: Kopiowanie zabronione!
cript>