OKI Pro1050: druk pięciokolorowy CMYK + biały
22 Mar 2019 13:29

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

OKI wprowadziła do sprzedaży w Polsce swoją najnowszą drukarkę do etykiet OKI Pro1050 z możliwością druku w pięciu kolorach: CMYK plus biały. Dzięki połączeniu wielokrotnie nagradzanej technologii białego tonera OKI i cyfrowej technologii LED otwiera ona nowe możliwości dla nośników etykiet, których atrament nie może obsłużyć. Firmy zyskują więc większą elastyczność i wszechstronność w projektowaniu oraz produkcji etykiet. 

Druk pięciokolorowy CMYK + biały

OKI Pro1050 dzięki zdolności do drukowania w 5 kolorach (CMYK + biały) zapewnia użytkownikom zwiększoną elastyczność wynikającą z drukowania etykiet na przezroczystych lub kolorowych nośnikach, dzięki nałożeniu nieprzejrzystego białego tła pod obrazem CMYK w jednym przebiegu. Biały może być więc również stosowany do tworzenia wyjątkowych wzorów na kolorowych lub metalizowanych podłożach (złoto i srebro), które są trudne do zadrukowania przy użyciu innych technologii cyfrowych. Biały to także kolor, który w poligrafii stanowi wartość samą w sobie i można go używać do drukowania wysokojakościowych, oryginalnych etykiet z wykorzystaniem w projekcie wyłącznie bieli. Projektantów i producentów ogranicza tu już w zasadzie tylko wyobraźnia. 

Szerokie spectrum nośników 

Cyfrowa technologia wykorzystująca druk tonerowy pozwala na szerszą gamę nośników aniżeli technologia standardowa. Przykładowo produkcja etykiety z wykorzystaniem coraz bardziej popularnych papierów barwionych w masie jest problematyczna lub zupełnie niemożliwa przy użyciu tradycyjnych, atramentowych metod druku. 

W przypadku cyfrowego druku za pomocą Pro1050 bez problemu wydrukujemy oryginalne etykiety nie tylko z wykorzystaniem papierów barwionych w masie, ale też na wielu innych podłożach: od papierów powlekanych, niepowlekanych i z teksturą, poprzez media na bazie PE, PP czy PET, po białe, transparentne lub kolorowe podłoża, w tym również takie, z którymi nie radzi sobie spopularyzowana na rynku technologia. 

Pro1050 można też stosować do produkcji etykiet wodoodpornych, które nie tylko wytrzymują zanurzenie, ale też nie płowieją pod wpływem promieniowania UV. Etykiety takie doskonale sprawdzają się w przemysłowych laboratoriach chemicznych oraz jako oznaczenia środków trwałych. Co ważne wszystko to uzyskamy bez potrzeby laminowania nośnika. Urządzenie jest kompatybilne z powszechnymi akcesoriami wykańczającymi do etykiet, w tym narzędziem do wycinania etykiet, pozwala także drukować na mediach wstępnie naciętych. 

Korzystny druk na żądanie i tworzenie zadań w kilka minut, przy minimalnej wiedzy operatorskiej

Oferowana przez OKI drukarka do etykiet z serii Pro jest przeznaczona do nisko- i średnionakładowej produkcji etykiet rzędu 6 tys. mb/m-c. Usługi niskonakładowego druku kolorowych etykiet na żądanie to sposób na pozyskanie nowej grupy klientów i strumienia przychodów. 

Pro1050 jest idealna do druku na żądanie i wysokiej jakości etykiet, jest także łatwa w konfiguracji i wymaga minimalnego przeszkolenia w obsłudze, ponieważ jej użytkowanie jest bardzo proste i intuicyjne. Urządzenie pozwala nawet na duże przestoje, nie musi być używane codziennie, ponieważ jest to technologia cyfrowa, tonerowa, która nie wymaga codziennego druku. Nałożenie nieprzejrzystego białego tła pod obrazem CMYK umożliwia łatwy druk na nośnikach zarówno przezroczystych, jak i kolorowych. Dzięki temu produkcja etykiet, zwłaszcza w niskich nakładach, jest dużo prostsza i bardziej opłacalna przy wykorzystaniu tradycyjnych metod lub w druku fleksograficznym. 

Technologia atramentowa, która dominuje w branży w tym segmencie cenowym, jest technologią o znaczących ograniczeniach w tym zakresie. Dzięki Pro1050 od OKI nie ma tych ograniczeń – biel może być wykorzystywana jako kolor spotowy lub jako tło w przypadku podłoży transparentnych i jest to tak samo proste i ekonomiczne, gdy drukujemy jedną sztukę, jak i pięć tysięcy etykiet. W przypadku technologii atramentowej stosowanie różnorodnych, także przemysłowych podłoży często wiąże się z potrzebą wstępnego ich powlekania, uszlachetnienia, co w rezultacie podnosi koszt jednostkowy etykiety. OKI daje możliwość zastosowania szerokiej gamy niskobudżetowych podłoży, także tych wrażliwych na działanie wysokiej i niskiej temperatury, co znacząco obniża koszt pojedynczej etykiety i umożliwia produkcję w niskich oraz średnich nakładach w cenie korzystnej dla zamawiającego, przy marży atrakcyjnej dla producenta. Drukarka idealnie nadaje się więc również dla właścicieli marek i drukarń, którzy chcą drukować, ekonomicznie i na żądanie, dowolną ilość etykiet od jednej sztuki do kilku tysięcy bez zbędnych strat, oszczędzając cenny czas i budżet.

Opracowano na podstawie materiałów firmy OKI 

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>