Papiery graficzne przyjazne dla środowiska 
10 Dec 2020 15:16

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Lessebo Paper jest jednym z najstarszych producentów wysokiej jakości papierów graficznych w Szwecji. W tym wymagającym okresie firma działa nieprzerwanie pomimo pandemii odnotowując wzrost popytu. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się obecnie papiery przyjazne dla środowiska. Działająca od 1693 roku papiernia informuje o stałym napływie zamówień. Od kilku miesięcy maszyny pracują na pełnych obrotach, a właściciele nie przewidują żadnych opóźnień w dostawach. Firma przypisuje tę sytuację strategii zrównoważonego rozwoju, którą konsekwentnie realizuje od wielu lat.

Pandemia pozwoliła nam lepiej zrozumieć złożone powiązania między środowiskiem, systemami społecznymi i naszym zdrowiem. Widzą to również nasi klienci – zauważa Ebba Ingvarsson, kierownik ds. komunikacji w Lessebo Paper. Klientami firmy są między innymi drukarnie, przetwórcy, projektanci i wydawcy książek oraz przedstawiciele przemysłu papierniczego i opakowaniowego.

Lessebo Paper jest zaangażowana w opracowywanie wysokowydajnych i przyjaznych dla środowiska papierów. Koncentruje się na papierach graficznych: od makulatury, poprzez papiery kolorowe, aż po tektury dla przemysłu opakowaniowego. Szczególnie dba o wysoką jakość produktów, które znajdują różnorodne zastosowania poligraficzne i opakowaniowe. Firma pozyskuje zasoby od lokalnych dostawców realizując założenia strategii produkcji przyjaznej dla środowiska, która w znaczący sposób przyczynia się do niskiego poziomu emisji CO2. 

Ingvarsson wyjaśnia: Zrównoważony rozwój jest dla nas bardzo ważny. A dzięki głęboko zakorzenionej pasji do produktów przyjaznych dla środowiska staliśmy się dostawcą pierwszego wyboru dla wielu klientów, dla których właśnie ten aspekt działalności jest istotny. Jak pokazują najnowsze analizy, obecnie emitujemy 22 kg CO2 na tonę wyprodukowanego papieru, co jest świetnym wynikiem i jednocześnie konsekwencją wytężonej pracy naszego zespołu oraz poczynionych wcześniej inwestycji. Przeciętny europejski producent emituje 616 kg CO2 na tonę wyprodukowanego papieru. Dzięki współpracy z lokalnymi dostawcami klienci otrzymują nie tylko zwykły papier od Lessebo Paper, ale papier wyprodukowany z drewna rosnącego w naszej okolicy. 

Tom Olander, jeden z właścicieli Lessebo Paper, pozytywnie ocenia obecną sytuację dotyczącą sprzedaży: Generalnie pandemia przyczyniła się do spadków na rynkach zbytu. Jednak maszyny w Lessebo Paper już od kilku miesięcy pracują na pełnych obrotach ze względu na stały dopływ zamówień. W ostatnich miesiącach skupialiśmy się na zapewnieniu maksymalnego bezpieczeństwa pracownikom i utrzymaniu ciągłości działania zakładu. Pracujemy z zachowaniem wszelkich niezbędnych środków ochronnych. Przy obecnej sytuacji w zakresie zamówień z optymizmem patrzymy w przyszłość. 

Na podstawie materiałów firmy Lessebo Paper opracowała BZ