PlateRite 8000II nowa nawietlarka CtP firmy Screen
6 Dec 2016 14:42
W obecnej sytuacji, przy wcišż malejšcych nakładach i rosnšcych wymaganiach klientów dotyczšcych jakoci i ceny gotowego produktu, coraz więcej drukarń różnicuje swój park maszynowy w zakresie wydajnoci i formatu. Z mylš o nich firma Dainippon Screen wprowadziła na rynek nowš 16-stronicowš wersję nawietlarki termicznej do płyt PlateRite 8000II.
Nowy PlateRite 8000II pozwala na produkcję na jednym urzšdzeniu CtP szerokiego spektrum formatów form drukowych. System mocowania płyt na bębnie nawietlajšcym w połšczeniu z automatycznym wyważaniem bębna sprawia, że w jednym urzšdzeniu można nawietlać z maksymalnš prędkociš różne formaty płyt poczynajšc od GTO (500 x 370 mm), a kończšc na maksymalnym formacie 1160 x 940 mm. Istnieje możliwoć nawietlania płyt o gruboci od 0,15 mm do 0,3 mm. Zastosowanie zacisków mocujšcych o szerokoci 8 mm pozwala użytkownikowi na nawietlanie płyt zgodnych z wymaganiami procesu drukowania na maszynach zwojowych.
PlateRite 8000II może zostać wyposażony w okrelony przez użytkownika wewnętrzny system wycinania registrów. Możliwe jest zastosowanie 6 bloków wycinajšcych registry do wyboru, w zależnoci od rozmiaru płyty i systemu kołkowania na maszynie drukujšcej. Urzšdzenie może automatycznie przełšczać się pomiędzy zainstalowanymi systemami punchingu zgodnie z parametrami przypisanymi do okrelonego rodzaju płyty.
Urzšdzenie może być skonfigurowane do automatycznej pracy poprzez zastosowanie automatycznego podajnika płyt.
W maksymalnej konfiguracji automatyczny podajnik zapewnia bezobsługowe nawietlenie 500 płyt w pięciu różnych formatach. Ręczne załadowanie płyty jest również możliwe, co stwarza możliwoć nawietlenia innego formatu płyty w każdej chwili, gdy jest to konieczne.
PlateRite 8000II jest wyposażona w 32-kanałowš głowicę nawietlajšcš stosowanš dotychczas w nawietlarce CtP PlateRite 8000, zdolnš do nawietlenia 14 płyt w formacie 1030 x 800 mm/h przy rozdzielczoci 2400 dpi.
Uzupełnieniem oferty Screena w zakresie nawietlarek CtP jest hybrydowy raster SPEKTA w zasadniczy sposób zmieniajšcy dotychczasowy sposób mylenia o rastrowaniu obrazu.
Oprócz wygładzania linii i eliminacji mory zastosowanie rastra SPEKTA umożliwia, zdaniem producenta, osišgnięcie jakoci druku porównywalnej do uzyskiwanej przy zastosowaniu liniatur 300 lpi bez potrzeby wprowadzania podwyższonych reżimów technologicznych w procesie drukowania.
W jasnych wiatłach (1-10%) oraz w ciemnych partiach obrazu (90-99%) SPEKTA używa zaczerpniętego z technologii FM sposobu budowania obrazu z punktów o stałej wielkoci i zmiennej gęstoci. W obszarach 10-90% zmienia się wielkoć punktu, tak jak ma to miejsce w technologii AM. Dopełnieniem tego procesu jest wyeliminowanie kštów rastra w pełnym zakresie i Đ podobnie jak w przypadku rastra stochastycznego (FM) Đ rozmieszczanie ich w sposób losowy.
SPEKTA Screening daje korzyci wszystkim uczestnikom procesu produkcji: od klienta końcowego, poprzez grafików do włacicieli drukarń. Klient otrzymuje prace wydrukowane z doskonałš jakociš, grafik osišga zamierzony efekt z plików o mniejszej pojemnoci. Przy stosunkowo niewielkiej inwestycji drukarnia może znaczšco podnieć jakoć swoich prac kontynuujšc wykorzystywanie konwencjonalnego sprzętu.