Rebranding tektur pudełkowych (FBB) grupy MM BOARD & PAPER
14 Dec 2022 10:46

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

„Poczekaj chwilę, wezmę tylko coś ze sklepu!” – szybka wizyta w pobliskim sklepie po niezbędne rzeczy codziennego użytku to coś, co zdarza się nam wszystkim. Rzadko jednak zastanawiamy się, co zapewnia wysoką jakość i rozpoznawalność produktów, które widzimy na półkach. Niezależnie od tego, czy chodzi o czekoladę, produkty farmaceutyczne, żywność na wynos czy płatki śniadaniowe, opakowania, które chronią produkty codziennego użytku, często wykonane są z tektury FBB. Dzięki gładkiej, estetycznie zadrukowanej powierzchni i wysokiej sztywności tektura pudełkowa używana na opakowania promuje markę produktu, wyróżnia go na tle konkurencji, jednocześnie chroniąc zawartość i pełniąc funkcję platformy informacyjnej dla samego produktu.

 W sierpniu 2021 roku, gdy fiński zakład Kotkamills oraz polski zakład w Kwidzynie zostały przejęte przez Mayr-Melnhof Karton (obecnie MM Board & Paper), portfolio produktów firmy zostało uzupełnione o szereg tektur FBB (GC1 i GC2), a także o tektury barierowe GC oraz tektury „cupstock” przeznaczone do produkcji kubków papierowych. Obecnie oprócz Kotki i Kwidzyna produkcja tektury pudełkowej FBB prowadzona jest także w słoweńskiej fabryce Grupy MM w Kolicevie. Oferta tych trzech europejskich zakładów umożliwia doskonałą obsługę i szybkie dostawy do klientów w całej Europie.

Aby zapewnić bardziej przejrzysty i uporządkowany przegląd szerokiego portfolio tektur pudełkowych FBB grupy MM Board & Paper, we wrześniu 2022 roku we wszystkich trzech zakładach przeprowadzono rebranding produktów, tworząc rodzinę ALASKA® oraz ADRIATICA®. Wprowadzone zmiany nie wpłynęły na parametry, właściwości oraz gramatury produktów, a jedynie na nazwy oferowanych tektur FBB.

Dzięki tekturom z rodziny ALASKA® i ADRIATICA® jesteśmy gotowi do obsługi klientów zarówno w całej Europie, jak i poza jej granicami. Klienci mają możliwość wyboru najbardziej dopasowanego do swoich potrzeb produktu z całego szerokiego portfolio FBB, w zależności od tego, jakich właściwości wymagają. W naszym portfolio tektur FBB dostępne są np. kartony o wysokiej jasności, sztywności czy też kartony barierowe odporne na tłuszcz – mówi Michael Wadsak, Vice President Sales FBB.

Opakowanie tekturowe po użyciu ponownie staje się surowcem. Zrównoważone produkty z rodziny FBB firmy MM Board & Paper można łatwo poddać recyklingowi w większości krajów, w ramach odzysku odpadów papierowych. Zamiast wywozić zużyte opakowania na wysypisko, są one ponownie wykorzystywane do roztwarzania w zakładzie produkującym włókna z recyklingu, a następnie wykorzystywane jako masa włóknista do nowych produktów z papieru lub tektury. Włókna drzewne uzyskane w procesie recyklingu mogą krążyć w różnego typu produktach opartych na włóknach do 25 razy – kontynuuje dr Thomas Greigeritsch, Head of Group Sustainability.

Z wydajnością 790 000 ton rocznie, MM Board & Paper jest w Europie trzecim co do wielkości producentem tektury z włókien pierwotnych. Do jej produkcji używana jest wyłącznie wysokiej jakości masa celulozowa pochodząca ze ściśle kontrolowanej produkcji, co gwarantuje niezmiennie wysoką jakość. MM Board & Paper to rozwiązania dostosowane do potrzeb klienta, które zapewniają wysoką wydajność produkcji opakowań.

Innowacje i rozwój produktów są podstawą strategii Grupy MM. Powołaliśmy specjalny zespół ds. innowacji i rozwoju produktów, którego celem jest dalszy rozwój naszych dotychczasowych produktów i tworzenie nowych rozwiązań opartych na włóknach zaprojektowanych z myślą o różnych zastosowaniach opakowaniowych, które spełniają potrzeby konsumentów w stale zmieniającym się świecie. Naszym celem jako lidera w dziedzinie technologii, innowacji i know-how, z najbardziej wszechstronnym portfolio produktów, jest ciągłe inspirowanie naszych klientów innowacyjnymi rozwiązaniami opakowaniowymi – podsumowuje Thomas Kratochwill, Chief Sales Officer MM Board & Paper.

Asortyment tektur pudełkowych FBB grupy MM obejmuje produkty typu GC1 – ALASKA® WHITE i ALASKA® BRIGHT o gładkiej powierzchni, wysokiej jasności i połysku, dzięki czemu nadają się szczególnie do wymagających końcowych rozwiązań opakowaniowych. Produkty typu GC2: ALASKA® STRONG i ALASKA® PLUS charakteryzują się dużą sztywnością i doskonałą drukowalnością, ADRIATICA® – wszechstronna i niezawodna oraz unikalna ALASKA® ECO, która zawiera także makulaturę jako część swojej bazy surowcowej. Dodatkowo dla ADRIATICA® i ALASKA® ECO dostępny jest specjalny gatunek tektur zoptymalizowany pod kątem segmentu farmaceutycz- nego. Kolejnym produktem w ofercie MM charakteryzującym się doskonałą drukowalnością jest tektura barierowa GC ALASKA® BARRIER przeznaczona do opakowań wymagających odporności na wilgoć i tłuszcz. Warto również zapoznać się z gamą łatwych do recyklingu tektur ISLA® przeznaczonych do produkcji kubków papierowych. Wyjątkowe właściwości barierowe dla wilgoci i tłuszczu są osiągane w produkcji online bezpośrednio na najnowocześniejszej maszynie papierniczej do produkcji tektury.

Aby uzyskać więcej informacji o produktach, zachęcamy do odwiedzenia strony www.mm-boardpaper.com lub kontaktu z nami pod adresem: fbb@mm.group

Artykuł sponsorowany

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>