Ricoh stawia na innowacje w czasach transformacji
13 May 2024 12:52

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Międzynarodowe targi drupa w Düsseldorfie to wydarzenie o wieloletniej tradycji, sięgające 1951 r. Od samego początku drupa stanowiła platformę prezentacji najnowszych technologii i trendów w branży poligraficznej. Z biegiem lat targi rozrosły się do imponujących rozmiarów, gromadząc tysiące wystawców i setki tysięcy zwiedzających z całego świata.

Tegoroczna edycja drupa, odbywająca się w dniach od 28 maja do 7 czerwca 2024 r., zbiega się z wyjątkowo dynamicznym okresem dla branży poligraficznej. Z jednej strony obserwujemy stały wzrost znaczenia druku cyfrowego i personalizacji, z drugiej zaś tradycyjne formy druku mierzą się z wyzwaniami związanymi z rosnącą popularnością mediów cyfrowych. Dodatkowo globalna sytuacja gospodarcza, naznaczona pandemią COVID-19 i wojną w Ukrainie, stawia przed firmami poligraficznymi nowe wyzwania i wymusza konieczność dostosowania się do zmieniających się realiów.

W tym kontekście udział firmy Ricoh w targach drupa 2024 jawi się jako wyjątkowo istotny. Ricoh, jako globalny lider w dziedzinie rozwiązań drukujących i usług IT, od lat aktywnie uczestniczy w tym wydarzeniu, prezentując swoje innowacje i najnowsze technologie.

Tegoroczna oferta Ricoh z pewnością wzbudzi duże zainteresowanie zwiedzających. Firma zaprezentuje szeroką gamę rozwiązań dostosowanych do potrzeb różnych klientów, od tonerowych drukarek arkuszowych, przez oprogramowanie wspomagające pracę drukarń, po atramentowe systemy druku na papierze z roli. Szczególny nacisk zostanie położony na rozwiązania z zakresu druku atramentowego, które oferują wysoką jakość, niskie koszty eksploatacji i szeroką gamę podłoży, oraz możliwość personalizacji. Co dokładnie z tego zakresu zobaczymy na stoisku firmy Ricoh na targach?

Smok

Ricoh Pro Z75 – pierwszy na świecie system do druku arkuszowego B2+ wykorzystujący atrament wodny. Ma zalety systemu arkuszowego, jednocześnie generując niskie koszty eksploatacji i wysoką wydajność druku atramentowego.

– Wydajność do 4500 arkuszy na godzinę lub 2250 arkuszy na godzinę w druku dwustronnym.

– Głowice piezoelektryczne ze stali nierdzewnej zapewniają rozdzielczość 1200 dpi przy wszystkich prędkościach.

– Opatentowany system suszenia sprawia, że wydruki można poddać natychmiast dalszemu wykańczaniu.

– Obsługuje szeroką gamę podłoży, m.in. niepowlekane, powlekane do druku atramentowego, papiery offsetowe, nośniki o gramaturze do 400 g/m2.

– Maksymalny rozmiar arkusza: 585 mm x 750 mm.

Harpia wielka

Ricoh Pro VC80000 – wysokowydajny atramentowy system druku na papierze z roli. Został zaprojektowany z myślą o produkcji wysokiej jakości ulotek do marketingu bezpośredniego, kolorowych książek, katalogów, czasopism i materiałów reklamowych.

– Prędkość do 150 metrów na minutę.

– Głowice piezoelektryczne ze zmienną wielkością kropli – maksymalna rozdzielczość 1200 dpi.

– Wstęga o szerokości 584 mm do wydajnej produkcji książek.

– Obsługa mediów powlekanych i niepowlekanych o gramaturze od 40 g/m2 do 300 g/m2.

– Dwa moduły drukujące zajmujące najmniej miejsca w tej klasie urządzeń.

Oprócz prezentacji produktów, Ricoh zaoferuje również liczne

seminaria i warsztaty, podczas których eksperci firmy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu druku cyfrowego i transformacji cyfrowej. Aby pobudzić kreatywność oraz rozpalić wyobraźnię, na stoisku Ricoh będzie dostępna strefa HENKAKUVERSE, wyposażona m.in. w „bar druku” i „ogród aplikacji” z inspirującymi historiami klientów, które ilustrują, w jaki sposób podejście Ricoh do współinnowacji może pomóc różnym rodzajom dostawców usług druku w rozwoju ich działalności.

Udział Ricoh w targach drupa 2024 to doskonała okazja do zapoznania się z najnowszymi trendami w branży poligraficznej oraz z innowacyjnymi rozwiązaniami, które mogą pomóc firmom poligraficznym w rozwoju i osiąganiu sukcesu w erze cyfrowej.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Ricoh