Rozwiązania 3D, dla branży oznakowań i druku na tekstyliach
27 Apr 2018 10:08

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Mimaki zapowiedziała swój udział w targach FESPA 2018, gdzie zaprezentuje pełną linię swoich produktów, w tym innowacyjne rozwiązania dla branży oznakowań, przemysłu i przedsiębiorstw tekstylnych oraz błyskawicznie rozwijającego się rynku 3D. Mimaki będzie również uczestniczyć w kilku specjalnych prezentacjach FESPA takich jak konkurs World Wrap Masters, Printeriors oraz nowy projekt związany z tekstyliami Print Make Wear.

Targi FESPA były zawsze bardzo ekscytujące, ale w tym roku zapowiada się najlepsza z dotychczasowych edycji – mówi Ronald van den Broek, dyrektor generalny ds. sprzedaży w Mimaki Europe. – Jest to swego rodzaju platforma, która pozwala Mimaki zaprezentować wiele możliwości w różnych segmentach przemysłu. Obiecujemy, że zaoferujemy gościom prawdziwy spektakl. Biorąc sobie do serca hasło targów FESPA – Where Print Takes Off – chcemy zainspirować odwiedzających w absolutnie innowacyjny sposób, zapraszając ich na pokład marki Mimaki i wynosząc ich działalność na zupełnie nowy poziom.

Grafika oznakowań

Na stanowiskach wystawowych Mimaki pojawią się flagowe urządzenia solwentowe oraz maszyny UV LED typu roll-to-roll (z roli na rolę). W centrum uwagi znajdzie się jednak seria UCJV300. Zaprezentowana po raz pierwszy w sierpniu ubiegłego roku maszyna UCJV300-160 to zaawansowane technologicznie urządzenie drukująco-tnące, oferujące wyjątkowo niskie koszty operacyjne i szybkoschnący atrament, co umożliwia drukowanie na wielu różnych materiałach, w tym na foliach PET, tkaninach oraz nośnikach termoczułych. Mimaki zapowiedziało trzy nowe modele o mniejszych rozmiarach: UCJV300-75, UCJV300-107 oraz UCJV300-130, oferujące kolejno druk o szerokości 80 cm, 109 cm i 136 cm.

Wszystkie nowe modele zostaną wyposażone w atramenty LUS-170 z certyfikatem Greenguard Gold, nową funkcję ID Cut do bezproblemowej automatyzacji procesów cięcia w następujących po sobie zadaniach za pomocą kodów kreskowych oraz unikatową funkcję 4-warstwowego druku w dzień i w nocy, która pozwala projektantom tworzyć warstwowe grafiki transformatywne do zastosowań wymagających podświetlenia. 

Produkty przemysłowe

Jeśli chodzi o rynki przemysłowe, Mimaki zaprezentuje pełną gamę płaskich drukarek UV LED: od nagradzanych maszyn obsługujących format A3 i A2 aż po rozwiązanie wielkoformatowe JFX200-2531, które może pochwalić się obszarem druku wynoszącym 2,5×3,1 m. Zademonstrowane zostaną liczne funkcje, w tym druk bezpośredni na powierzchniach z krzywizną 360 stopni oraz proces przebiegu drukowania i cięcia w połączeniu z maszynami tnącymi. Jeśli chodzi o to ostatnie, Mimaki przywiezie najnowszą płaską maszynę tnącą CF22-1225, a także zaprezentuje urządzenie do cięcia laserowego stworzone we współpracy z firmą Trotec.

Branża tekstylna i odzieżowa

Osoby odwiedzające stoisko Mimaki będą miały okazję zapoznać się z drukiem sublimacyjnym i rozwiązaniami do bezpośredniego druku na tekstyliach, jak również będą mogły zaczerpnąć inspiracji z bogatej kolekcji próbek tekstylnych. Jednym z najważniejszych punktów firmy Mimaki będzie prezentacja modelu Tiger-1800B, czyli drukarki tekstylnej do przemysłowej produkcji wysokonakładowej. Zaprojektowane z myślą o druku na miękkich materiałach do wystroju wnętrz oraz produkcji ubrań urządzenie Tiger-1800B zapewnia wysokie prędkości drukowania, wynoszące nawet 385 m2/h, solidną jakość wykonania oraz doskonałe rezultaty.

Kolejnym ważnym elementem rozwiązań Mimaki prezentowanych na targach FESPA będzie nowy projekt Print Make Wear, podczas którego zostanie zaprezentowany pełny proces roboczy z zakresu cyfrowej produkcji tekstylnej. Mimaki zademonstruje proces drukowania na modelu Tx300P-1800. Ta korzystająca z unikatowej technologii dwuatramentowej i służąca do bezpośredniego druku na tekstyliach maszyna pozwala załadować jednocześnie pigmentowy atrament tekstylny oraz atrament z barwnikiem sublimacyjnym, dzięki czemu użytkownik może drukować na różnego rodzaju materiałach tekstylnych bez konieczności wymiany systemu nanoszącego.

Druk 3D

Podczas targów FESPA goście będą mieli okazję zobaczyć w akcji drukarkę 3DUJ-553, czyli dobrze przyjęty pierwszy krok firmy Mimaki w kierunku rynku drukarek 3D. Pierwsza na świecie drukarka 3D, która jest w stanie odwzorować ponad 10 mln kolorów, nanosi kolejne precyzyjne warstwy ciekłego fotopolimeru, utwardzanego błyskawicznie promieniami UV, tworząc jeden lub kilka wydruków bądź elementów naraz. Aby poradzić sobie z nawisami i skomplikowanymi kształtami, urządzenie obsługuje także rozpuszczalny w wodzie materiał pomocniczy.

Targi FESPA to impreza, której nie można ominąć w 2018 roku, dlatego cieszymy się, że odgrywamy na niej tak istotną rolę – podsumowuje van den Broek. – Będzie to świetna okazja do zapoznania uczestników z najnowszymi technologiami i ekscytującymi możliwościami oferowanymi przez Mimaki. (...).

Opracowano na podstawie materiałów firmy Mimaki

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>