Rozwiązania Agfy dla różnych segmentów rynku 
24 May 2022 09:53

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

„Think Inkjet. Think Agfa” to hasło przewodnie firmy Agfa na targach FESPA 2022. Na stoisku zaprezentuje ona trzy wielkoformatowe plotery inkjetowe, w tym urządzenie hybrydowe ze swojej flagowej serii – Jeti Tauro H3300 HS LED, dedykowane zadrukowywaniu mediów sztywnych (m.in. tektury falistej z dodatkową opcją lakieru błyszczącego bądź matowego) i giętkich. Zwiedzający targi będą mogli zobaczyć też maszyny: Avinci CX3200 – sublimacyjną, skierowaną na rynek soft signage oraz Oberon RTR3300 – pracującą w technologii UV LED w trybie „roll to roll”. 

Wszystkie plotery będą sterowane najnowszą wersją systemu workflow Asanti. Firma będzie też promować swoje rozwiązania dedykowane rynkowi przemysłowemu: InterioJet (do produkcji laminatów podłogowych) i Alussa (do podłoży wykonanych ze skóry), a także atramenty inkjetowe UV i wodne do różnorodnych zastosowań. 

Mówi kierująca polskim oddziałem Agfa Adriana Piotrowska: W tym roku stawiamy na niedawno wprowadzone do oferty firmy Agfa rozwiązania, z których część już pracuje u naszych klientów. Są one skierowane do różnych segmentów rynku, a więc też do różnych odbiorców docelowych. Szczególną uwagę warto zwrócić na kolejny model z serii Jeti Tauro H3300, w którym znalazła się opcja lakierowania, wprowadzona z myślą o drukarniach stosujących wyroby tekturowe. Mamy nadzieję, że ta dywersyfikacja prezentowanego portfolio spotka się z zainteresowaniem gości odwiedzających nasze stoisko. W kontekście klientów przemysłowych szczególną uwagę zwrócimy na rozwiązania stworzone z myślą o asortymencie bazującym na podłożach skórzanych oraz produkcji laminatów podłogowych. Swoje miejsce na stoisku znajdą też atramenty wodne i UV, jakie produkujemy we własnym zakresie. Są one wykorzystywane nie tylko w naszym „naturalnym” środowisku, czyli w firmach z segmentu Sign & Display, ale też integrowane w procesach wytwórczych przez przedsiębiorstwa z innych branż. Ich potencjał jest zatem niezwykle szeroki, podobnie jak urządzeń i oprogramowania dedykowanego produkcji wielkoformatowej, jakie posiadamy w ofercie. 

Trzy maszyny, trzy grupy docelowe

Z myślą o klientach poszukujących wysokowydajnej maszyny, umożliwiającej zadrukowywanie zarówno mediów sztywnych (m.in. tektury falistej), jak i giętkich o szerokości maksymalnej 3,3 m, Agfa zaprezentuje nowy hybrydowy ploter Jeti Tauro H3300 HS LED. Jest to najnowszy model z tej flagowej serii rozwiązań hybrydowych, a jego szczególną cechą jest opcja aplikowania lakieru błyszczącego bądź matowego, skierowana w dużej mierze do producentów opakowań czy displejów wykonanych z tektury falistej. Lakier może być tu aplikowany na całej powierzchni arkusza bądź wybiórczo, z jednej strony podnosząc atrakcyjność wizualną produktu, z drugiej – pełniąc do pewnego stopnia funkcję ochronną. Podobnie jak pozostałe maszyny z serii, Jeti Tauro H3300 HS LED oferuje szereg opcji automatyzacji, a zalety urządzeń z tej rodziny (zwłaszcza – jak podkreśla producent – wysoką jakość i prędkość) dostrzegli m.in. jurorzy prestiżowych konkursów: EDP Awards i Pinnacle.

Swoje miejsce na stoisku targowym znajdzie też skierowany na rynek soft signage ploter Avinci CX3200, oferujący druk sublimacyjny. Obsługuje on liczne podłoża tekstylne na bazie poliestru, znajdujące zastosowanie w systemach oznaczeń (zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych), zadrukowując je bezpośrednio lub z zastosowaniem papieru transferowego.

Trzecią z prezentowanych w Berlinie maszyn będzie Oberon RTR3300 – ploter rolowy, obsługujący szerokie spektrum podłoży giętkich (o szerokości do 3,3 m), w tym siatki mesh czy materiały typu backlit. Przy zastosowaniu opcji „dual roll” jego wydajność zostaje podwojona, a nieskomplikowany system podawania mediów sprawia, że maszynę może obsługiwać jedna osoba. 

Wszystkie trzy maszyny będą sterowane najnowszą wersją Asanti – workflow dedykowanego produkcji wielkoformatowej. Jak podkreśla Agfa, jest to w pełni zautomatyzowany system produkcyjny, usprawniający przepływ prac, oferujący intuicyjny panel nawigacyjny i wspierany przez silnik rastrujący Adobe PDF Print Engine.

Rozwiązania przemysłowe

Agfa wykorzysta targi Fespa także do promocji swoich rozwiązań skierowanych na rynek przemysłowy. Są wśród nich m.in. zaawansowane atramenty wodne i UV, produkowane z myślą o szerokim spektrum zastosowań. Powstają one we współpracy z partnerami technologicznymi firmy Agfa, którzy stosują je (także na bazie umów OEM) w różnych, specjalistycznych aplikacjach. W połączeniu z odpowiednim sprzętem drukującym są one integrowane z już istniejącymi bądź nowo powstałymi ciągami produkcyjnymi.

Agfa oferuje też kompleksowe rozwiązania przemysłowe skierowane do wybranych branż. Jednym z nich jest Alussa – system dedykowany różnym zastosowaniom podłoży skórzanych, znajdujących zastosowanie m.in. przy dekorowaniu wnętrz, w branży modowej czy motoryzacyjnej. 

Z kolei InterioJet to maszyna wykorzystywana do zadrukowywania materiałów aplikowanych na laminaty podłogowe. Pozwala realizować personalizowane projekty, zapewniając – jak podkreśla Agfa – stabilne i wyraziste kolory. 

Prezentacje i spotkania na stoisku Agfa

Na stronie internetowej firmy zainteresowani znajdą link do bezpłatnych wejściówek; Agfa zaprasza też do umawiania spotkań bądź indywidualnej prezentacji poprzez znajdujący się na niej formularz. Z myślą o klientach z naszego kraju na stoisku przez cały okres trwania targów będą obecni przedstawiciele polskiego oddziału Agfa.

Zapraszamy do rejestrowania się na naszej stronie internetowej i do odwiedzenia stoiska firmy Agfa podczas targów Fespa 2022. Mamy nadzieję, że – nie tylko z uwagi na bliskość geograficzną – frekwencja ze strony klientów z Polski dopisze. Do zobaczenia w Berlinie – podsumowuje Adriana Piotrowska. 

Opracowano na podstawie materiałów firmy Agfa