Ponad 11 tysięcy klientów; tysiące zrealizowanych kontraktów serwisowych; 12 oddziałów i licząca sobie 5000 m2 siedziba główna w Kowalach pod Gdańskiem; dodatkowy magazyn o powierzchni 3200 m2; kolejne dwa oddziały w planach – w tym duży w Warszawie z salonem pokazowym; niemal 200 zatrudnionych osób; kilkadziesiąt wydarzeń branżowych, w których firma wzięła udział; liczne nagrody jej przyznane – w tym m.in. Rzetelna Firma, Firma Rodzinna Newsweeka, Gazela Biznesu, a także wiele nagród dotyczących urządzeń znajdujących się w jej ofercie – to tylko niektóre elementy sukcesu obchodzącej w tym roku jubileusz 25-lecia firmy DKS.
DKS to obecnie jeden z największych polskich dostawców zajmujących się wdrożeniami kompleksowych rozwiązań dla druku i obiegu dokumentów w segmencie biurowym, a także urządzeń dla drukarń (w tym głównie cyfrowych), systemów druku wielkoformatowego dla sektora CAD&GIS oraz ploterów do drukowania grafiki – mówi Marian Stasiewski, prezes firmy. – Zajmujemy się sprzedażą detaliczną, hurtową oraz eksportem urządzeń i materiałów eksploatacyjnych do wielu krajów nie tylko w Europie, ale również w coraz większym zakresie poza jej granicami. Istotnym elementem naszej działalności jest także serwis, oferujący obecnie naprawy gwarancyjne, pogwarancyjne, sprzedaż części i materiałów oraz wieloletnie kompleksowe kontrakty, dotyczące obsługi serwisowej. Jednak największą wartością są klienci, z którymi wieloletnią współpracę niezwykle sobie cenimy. Cieszy nas także stale rosnąca ich liczba, dzięki czemu możemy się nadal rozwijać i stale poszerzać ofertę.
Firma DKS zaczynała działalność w 1993 roku od sprzedaży i serwisu używanych kopiarek. W 1995 r. podpisała umowę dystrybucyjną z japońską firmą Selex, dzięki czemu do jej oferty weszły urządzenia nowe – kopiarki i plotery wielkoformatowe. W roku 2000 Selex został wchłonięty w struk-tury firmy Canon i w ten sposób DKS automatycznie rozpoczął współpracę z tym dostawcą, która trwa do dzisiaj. Niemal od początku działalności firmy w ofercie DKS znajdowały się urządzenia firmy Minolta, a po jej fuzji z firmą Konica – również urządzenia Konica Minolta. W ciągu kolejnych lat firma DKS rozszerzyła portfolio rozwiązań biurowych o takie marki jak: Sharp, Samsung, Lexmark, HP, stając się jednym z głównych graczy w zakresie sprzedaży urządzeń dla tego segmentu na rynku polskim.
Nie mniej aktywna jest także od wielu lat w sektorze wielkoformatowym. Od 2001 r. DKS mocno stawia na rozwój działu urządzeń wielkoformatowych i wprowadza nowe produkty takie jak: wielkoformatowe tonerowe urządzenia drukujące, kopiujące i skanujące marki KIP, składarki wielkoformatowe es-te, plotery atramentowe Canon oraz skanery wielkoformatowe Contex, stając się jednocześnie jednym z głównych polskich dostawców kompleksowych rozwiązań dla branży CAD&GIS. W kolejnych latach w ofercie firmy pojawiła się marka Epson, a od roku 2017 DKS jest partnerem firmy Canon Polska w zakresie sprzedaży urządzeń wielkoformatowych opartych na technologii UVgel – Océ Colorado 1640.
Od ponad 10 lat DKS aktywnie zaznacza również swoją obecność w branży poligraficznej, gdzie odnotowuje coraz więcej sukcesów – 500 sprzedanych urządzeń produkcyjnych małoformatowych to tylko jeden z nich. Warto podkreślić, że niemal od początku sprzedaż maszyn dla tego sektora obejmowała wdrożenia nowych urządzeń i szła w parze z kontraktami obsługi serwisowej, których w naszej firmie znacząco przybywa. Jest
to potwierdzenie dużego zaufania, jakim obdarowują nas klienci, a zarazem powód do satysfakcji – mówi Marian Stasiewski. W segmencie urządzeń produkcyjnych dla poligrafii DKS obecnie oferuje urządzenia firm Konica Minolta i Canon, a ofertę dla tego sektora uzupełniają urządzenia introligatorskie takich marek jak: Duplo, Dumor, Graphic Wizzard i inne. Od 2016 roku DKS jest certyfikowanym partnerem EFI w zakresie wdrożeń kontrolerów druku Fiery, dzięki czemu w jeszcze większym zakresie może służyć swoim klientom pomocą. Wiedza i doświadczenie firmy wpływają również na stale rosnącą liczbę kontraktów serwisowych, jakie podpisujemy z klientami – obecnie posiadamy ich niemal 5000 w segmencie biurowym oraz blisko 400 w segmencie urządzeń produkcyjnych mało- i wielkoformatowych. To wymaga wyjątkowej organizacji pracy serwisu – warto podkreślić, że DKS posiada certyfikaty ISO, potwierdzające właściwą organizację, wiedzę i umiejętności, co doceniają również sami klienci, coraz liczniej korzystając z naszej oferty serwisowej.
Obecnie DKS to dostawca oferujący wiele marek, łączący różnorodne rozwiązania kilku producentów w jedną kompleksową ofertę. W wielu przypadkach urządzenia jednego producenta nie są w stanie spełnić wszystkich oczekiwań klienta na danym etapie jego rozwoju – podkreśla Andrzej Ćwikliński, dyrektor sprzedaży systemów produkcyjnych w firmie DKS. – Wówczas potrzebuje on partnera, który będzie pełnił funkcję integratora, posiadającego odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie w zakresie wielu rozwiązań. Takim partnerem jest właśnie DKS. Jako jedyny obecnie dostawca w Polsce (dotyczy to tonerowych urządzeń produkcyjnych) „szyjemy na miarę” rozwiązania oparte na technologiach dwóch różnych producentów, gwarantując przy tym wspólny, rzetelny serwis. To również siła naszej wiarygodności – nie forsujemy jednej technologii czy jednego producenta, ale wybieramy rozwiązanie, którego klient rzeczywiście potrzebuje. W tym kierunku będziemy podążać również w przyszłości.
Oferta DKS jest stale rozwijana. Firma z roku na rok odnotowuje też coraz większe obroty – wystarczy wspomnieć jej ostatni wynik: 124 mln zł. W segmencie druku biurowego firma skupia się na dostawach zaawansowanych rozwiązań workflow zintegrowanych z najnowszymi urządzeniami drukującymi. Intensywnie rozwija się także jej dział druku profesjonalnego (obejmujący wielkoformatowe rozwiązania dla sektora CAD&GIS, wielkoformatowe urządzenia do drukowania grafiki, małoformatowe maszyny produkcyjne, oprogramowanie oraz rozwiązania introligatorskie). W 2017 r. DKS był jedynym w Polsce (poza działem sprzedaży bezpośredniej firmy Canon) dostawcą urządzeń wielkoformatowych opartych na technologii Canon UVgel. Oznaczało to dla niego wejście w zupełnie nowe obszary, do tej pory zagospodarowane przez dostawców technologii solwentowych i lateksowych. Wraz z wprowadzeniem przez firmę Konica Minolta na rynek wąskowstęgowych rozwiązań zwojowych do druku etykiet, DKS poszerzył swoją ofertę także o te rozwiązania. Jak deklarują jej przedstawiciele, ten kierunek również będzie dla firmy istotny w najbliższej przyszłości. Jesteśmy przekonani – podkreśla Andrzej Ćwikliński – że nasz pomysł na biznes jest odpowiedzią na aktualne oczekiwania klientów, którzy chcą w jednym miejscu znaleźć nie tylko rozwiązania dla swoich aktualnych i różnorodnych potrzeb, ale także rzetelnego partnera, oferującego wiedzę i doświadczenie oraz profesjonalny serwis – wszystko to znajdą w firmie DKS. (...).
Opracowano na podstawie materiałów firmy DKS