Na targach drupa Esko wraz ze swoją spółką siostrzaną X-Rite Pantone oraz spółkami zależnymi Enfocus i MediaBeacon zaprezentuje szereg innowacji.
Główna część stanowiska o powierzchni 900 m2 będzie się składać z sześciu stref inspiracji, w których gościom zostaną zaprezentowane wszystkie etapy standardowego procesu produkcji opakowań. W każdej ze stref zostaną wykorzystane rozwiązania i innowacje wymienionych firm.
Te strefy to: marki, specyfikacje i instruktaż; projekt; szata graficzna i reprodukcja; produkcja płyt fleksograficznych; drukowanie i zarządzanie atramentem; wykańczanie.
Poza strefami inspiracji firma Enfocus będzie prezentować swoje produkty w specjalnej kabinie, natomiast firma Pantone będzie w odpowiedniej strefie przedstawiać i sprzedawać swoje przewodniki oraz narzędzia umożliwiające dobór odpowiedniego koloru i wspomagające projektowanie.
Marki, specyfikacje i instruktaż
W tej strefie będą prezentowane holistyczne procesy produkcji opakowań, od pomysłu do produktu końcowego. Zostaną również przedstawione sposoby łączenia ze sobą wszystkich osób zainteresowanych danym projektem (marki, projektanci, przygotowanie do druku i firmy konfekcjonujące). Zaprezentowane zostaną także sposoby integracji z systemami biznesowymi takimi jak MIS, ERP, PIM, MRM oraz moduł Content Management (zarządzanie treściami).
X-Rite przedstawi nowe narzędzia, umożliwiające właścicielom marek wybór koloru wraz z jego przekazaniem w taki sposób, aby uzyskać ten sam odcień na różnych podłożach, przy wykorzystaniu różnych procesów drukowania oraz niezależnie od lokalizacji. Zaprezentowane rozwiązania będą obejmowały zarządzanie kolorem cyfrowym X-Rite PantoneLIVE, Esko WebCenter do zarządzania projektami oraz rozwiązania MediaBeacon, firmy zajmującej się zarządzaniem zasobami cyfrowymi przejętej przez Esko w 2015 r.
Projekt
W tej strefie zostaną zaprezentowane sposoby tworzenia projektów spełniających nawet najbardziej wymagające specyfikacje klienta szybko i precyzyjnie. Zostanie też zwrócona uwaga na łączenie projektu z procesami produkcji/logistyki tak, aby wprowadzić produkt na rynek jak najszybciej, oraz na wagę tworzenia realnych projektów, których produkcja nie będzie zbyt kosztowna. Obsługa 3D i cyfrowa wizualizacja kolorystyki przyspieszają akceptację klienta oraz redukują czas realizacji wieloelementowych materiałów wystawowych i opakowań. Ogólnie jakość produktu jest wyższa dzięki stosowaniu automatycznego systemu wczesnego wykrywania błędów. Prezentowane rozwiązania obejmują Pantone Color Guides (wraz z nową, rozszerzoną gamą kolorów), X-Rite CAPSURE, X-Rite i1Pro Solutions, a także projekt konstrukcyjny ArtiosCAD do opakowań i materiałów wystawowych; oprogramowanie do paletyzacji Cape Pack; Studio Visualizer do tworzenia projektów graficznych opakowań w 3D oraz oprogramowanie Studio Store Visualizer dla realistycznej wizualizacji środowiska sprzedaży.
Szata graficzna i reprodukcja
W tej strefie nacisk zostanie położony głównie na sposoby efektywnego tworzenia szaty graficznej przygotowanej do druku bez konieczności wprowadzania późniejszych modyfikacji. Rozwiązania przedstawione w tej strefie pokazują, w jaki sposób można zrealizować większą liczbę mniejszych zadań (wraz z przygotowaniem do druku) dzięki lepszej kontroli i usprawnieniu procesów roboczych. Odwiedzający będą mogli zapoznać się z najnowszymi technikami przenoszenia koloru z zatwierdzonego projektu do plików przygotowanych do produkcji. Wśród rozwiązań zaprezentowanych w tej strefie znajdą się również Esko WebCenter, czyli oprogramowanie umożliwiające współpracę online oraz zatwierdzanie szat graficznych, WebCenter Content Management, ArtPro+, czyli nowy i przystosowany do pracy z plikami PDF edytor przygotowania do drukowania połączony z automatycznym oprogramowaniem sterującym procesami roboczymi Automation Engine. Odwiedzający będą się mogli przekonać, w jaki sposób połączenie tych niezwykłych rozwiązań może wyeliminować do 60 proc. błędów oraz zredukować o 50 proc. czas konieczny do przeprowadzenia procesu kontroli jakości szaty graficznej. Ponadto zaprezentowana zostanie li-nia rozwiązań X-Rite i1Pro Solutions Family oraz Judge QC Light Booth.
Produkcja
płyt fleksograficznych
W tej strefie zostanie zaprezentowany sposób, w jaki klienci mogą kontrolować produkcję płyt fleksograficznych i przyspieszyć ją, zachowując zgodność produktu ze specyfikacją. Rozwój Esko w zakresie produkcji płyt fleksograficznych skupia się na prostocie: dzięki rozwiązaniom Esko produkcja płyt fleksograficznych może być tak łatwa jak produkcja płyt offsetowych.
Zaprezentowana zostanie innowacja równie ekscytująca jak wprowadzenie systemu obrazowania CDI (Cyrel Digital Imager): całkowicie nowe i zintegrowane rozwiązanie z zakresu obrazowania i naświetlania płyt fleksograficznych – CDI CRYSTAL 5080 XPS. Zapewnia ono redukcję czasu poświęcanego przez operatora i koniecznego do wytworzenia płyty – do 68 proc., redukcję czasu szkolenia operatora – o 50 proc. Czas pokrycia płytami został zredukowany o 74 proc.
Drukowanie i zarządzanie atramentem
W tej strefie zostaną zaprezentowane metody pracy ze złożonymi procesami łączącymi kilka środowisk drukowania (cyfrowe, fleksograficzne, wklęsłe, offsetowe) oraz metody uzyskiwania takiego samego koloru na różnych podłożach i produktach. Będzie można samemu sprawdzić, jak produkty z najnowszej oferty PantoneLIVE marki Z-Rite w połączeniu z najbardziej zaawansowanym oprogramowaniem do tworzenia atramentu oraz urządzeniami pomiaru koloru obniżają czas wprowadzenia produktu na rynek dzięki redukcji czasu koniecznego do wprowadzenia ustawień i eliminacji zatwierdzania podjętych wyborów ręcznie i z poziomu maszyny.
Udzielone zostaną również informacje na temat rozwiązań z zakresu stałej palety kolorów (gama poszerzona), które umożliwiają dochodową produkcję niewielkich partii produktu na konwencjonalnych maszynach fleksograficznych. Drukowanie z wykorzystaniem rozszerzonej gamy kolorów umożliwia klientom redukcję czasu koniecznego do przejścia od jednego zadania do drugiego (a co za tym idzie – czasu postoju maszyny), produkcję większej ilości mniejszych objętościowo zadań dziennie oraz redukcję zużytych materiałów eksploatacyjnych. Czas zdolności do pracy maszyny jest zwiększany o 50 proc., a zużycie materiałów podczas zmiany zadania zostaje zredukowane o 34 proc.
Zaprezentowane rozwiązania będą obejmowały oprogramowanie Esko Equinox do drukowania Extended Gamut, X-Rite InkFormulation Software, PantoneLIVE Private Cloud, PantoneLIVE Rationalization Service, ColorCert, eXact Xp oraz IntelliTrax2.
Wykańczanie
W tej strefie zostaną zaprezentowane sposoby zwiększenia wydajności dzięki wykorzystaniu cyfrowej obróbki wykańczającej dla opakowań, znaków i materiałów wystawowych.
Cyfrowe rozwiązania tnące Kongsberg to rzeczywisty wzrost wydajności dzięki integracji stołów do cięcia z oprogramowaniem roboczym odpowiadającym za kontrolę produkcji.
Zastosowanie tego rozwiązania oznacza wzrost wydajności o 10 proc., redukcję czasu niezbędnego do rozpoczęcia pracy przez operatora o 30 proc. oraz redukcję czasu poświęconego na szkolenie o 50 proc. przy jednoczesnym skróceniu czasu dostawy zadań najważniejszych dla klienta. Przedstawione zostaną: zmodernizowana seria stołów Esko Kongsberg, oprogramowanie do tworzenia szaty graficznej i-Cut Suite, oprogramowanie do automatyzacji procesów roboczych Automation Engine oraz oprogramowanie do tworzenia projektów konstrukcyjnych opakowań i materiałów wystawowych ArtiosCAD.
Enfocus
Firma Enfocus będzie prezentować swoje produkty we własnej strefie, m.in. oprogramowanie do kontroli poprawności, edycji i modułowej automatyzacji procesów roboczych związanych z plikami PDF wraz z najnowszymi udoskonaleniami oprogramowania Switch, PitStop i Connect. Dzięki ostatnio udostępnionej aplikacji Enfocus Appstore użytkownicy Switch na całym świecie mogą niezwłocznie nabyć i rozpocząć eksploatację aplikacji stworzonych przez innych użytkowników Switch; Enfocus będzie dalej pracować nad skalowalnością i uproszczeniem tego oprogramowania. Użytkownicy zyskają dostęp do nieograniczonej liczby zadań i integracji, które mogą zostać zautomatyzowane dzięki wykorzystaniu oprogramowania Switch.
Dzięki przeniesieniu wiedzy z zakresu obsługi plików PDF w połączeniu z PitStop na inne rozwiązania i wykorzystaniu aplikacji Enfocus lub też aplikacji innych firm, Enfocus udostępni swoje opcje kontroli poprawności PDF jeszcze większej ilości użytkowników.
Firma zaprezentuje również szereg rozwiązań integracyjnych opartych na działaniach w chmurze do już oferowanych usług, wliczając w to subskrypcje PitStop Server, Asset Syncing dla Switch oraz skupienie się na interfejsie użytkownika bazującym na HTML, w celu maksymalizacji elastyczności i wygody użytkowania.
Eksperci Enfocus będą na miejscu wyjaśniać, w jaki sposób ich rozwiązania mogą przełożyć się na wzrost wydajności systemów obsługiwanych zarówno przez nowych, jak i stałych klientów.
Pantone Store
W specjalnej kabinie Pantone projektanci i profesjonaliści zajmujący się przygotowywaniem materiałów do druku oraz samym drukowaniem będą mogli sprawdzić i kupić najnowsze przewodniki Pantone Color Guides oraz narzędzia i publikacje umożliwiające dobór odpowiedniego koloru i wspomagające projektowanie.
Opracowano na podstawie materiałów ww. firm