Zünd Systemtechnik AG to rodzinna firma o globalnym zasięgu, od 1984 roku specjalizująca się w opracowywaniu i tworzeniu systemów cięcia cyfrowego. Systemy przez nią stworzone są uznawane za jedne z najlepszych na świecie.
Siedziba firmy mieści się w Szwajcarii, a jej oddziały sprzedaży i serwisu są zlokalizowane we Włoszech, w Holandii, Stanach Zjednoczonych, Hongkongu, Bangkoku i Indiach. Oprócz tego Zünd posiada na całym świecie sieć partnerów zajmujących się dystrybucją i serwisem. W Polsce oficjalnym dystrybutorem stołów marki Zünd jest firma Integart.
Unikalna modułowa konstrukcja urządzeń pozwala realizować zadania związane m.in. z: cięciem, nacinaniem, wykrawaniem, bigowaniem, frezowaniem, dziurkowaniem, perforacją czy znakowaniem i kreśleniem, w tym np. z zastosowaniem narzędzi do pisania Braillem. Tego rodzaju budowa pozwala na dodawanie dowolnie wybranych narzędzi i opcji w prosty sposób, co przekłada się na niskie koszty konfiguracji i rozszerzania funkcjonalności sprzętu. Nowe rozwiązania są tworzone w taki sam sposób, co zapewnia ich kompatybilność.
Urządzenia marki Zünd charakteryzują się wysoką wydajnością przy zachowaniu doskonałej jakości i precyzji cięcia. Liczba modułów oraz narzędzi dostępnych dla tych urządzeń sprawia, że można je dostosować do potrzeb praktycznie każdej realizacji.
Kolejną zaletą jest ich energooszczędność. Dzięki zastosowaniu zoptymalizowanych metod przetwarzania, najnowocześniejszych generatorów ssących i zaawansowanych systemów przesuwania materiałów urządzenia są przyjazne środowisku i zgodne ze standardami zrównoważonego rozwoju.
Wszystkie te zalety przyczyniają się do dużej popularności produktów Zünd – na całym świecie pracują tysiące ploterów tej marki.
Firma, posiadająca własny dział badawczo-rozwojowy, nieustannie opracowuje nowe rozwiązania i wprowadza innowacje w swoich systemach. Jedną z nich jest nowy tnąco-zgrzewający moduł laserowy LM 100W dla stołów Zünd serii G3, przeznaczony do cięcia i zgrzewania tkanin poliestrowych o grubości do 2 mm (stosowanych m.in. do produkcji banerów i oznakowań typu soft signage) w jednym cyklu. Funkcja zgrzewania zapobiega strzępieniu się krawędzi, eliminując tym samym konieczność wykonywania dodatkowej pracy związanej z obszywaniem. Dzięki laserowemu modułowi LM 100W oraz jego akcesoriom stół tnący G3 można w ciągu 5-10 minut przekształcić w stół tnąco-zgrzewający oraz z powrotem w stół tnący, w mniej więcej tym samym czasie.
Podczas właściwej pracy lasera pas transportowy jest zabezpieczony przez stalową nakładkę. System został sklasyfikowany w 1. klasie bezpieczeństwa pracy z urządzeniami laserowymi (zgodnie z IEC 60825-1 i FDA 21 CRF), ponieważ konstrukcja głowicy zapobiega emisji wiązki lasera poza strefę cięcia. Oznacza to, że podczas obsługi urządzenia nie zachodzi potrzeba podejmowania szczególnych środków ostrożności w zakresie bezpieczeństwa laserowego.
Podawanie materiału jest półautomatyczne, a ponieważ pas transportowy nie bierze w tym procesie udziału, zbieranie musi być wykonywane ręcznie.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami handlowymi.
Opracowano na podstawie materiałów firmy Integart