Targi Fespa 2017 udane dla  Mimaki Europe
19 Jun 2017 14:23

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Mimaki ogłosiła, że targi Fespa 2017 zakończyły się największym w jej historii sukcesem, z dwoma stoiskami o łącznej powierzchni 534 m2. Oprócz zainteresowania zwiedzających grafiką wystawową, drukiem przemysłowym, drukiem 3D i drukiem cyfrowym na tekstyliach, goście wzięli sobie do serca tematykę targów Fespa. Temat „Odważ się drukować inaczej” wywołał wiele dyskusji na temat różnorodnych, ciekawych zastosowań, które nie są powszechne w tradycyjnym biznesie. Obejmuje to drukowanie na innowacyjnych i nietypowych podłożach.

Firma Mimaki Europe na targach otrzymała również dwie prestiżowe nagrody:

– za najlepszą drukarkę do elementów dla serii UJF-MkII Series;

– za najlepszą drukarkę do tekstyliów o wydajności poniżej 100 m2/h dla modelu Tx300P-1800 z dwoma atramentami.

Na targach firma Mimaki Europe przedstawiła swojego nowego dyrektora naczelnego, Yuji Ikeda. Po 7 latach pracy w Mimaki Europe Yuji Ikeda powrócił do Japonii, aby objąć stanowisko starszego dyrektora generalnego ds. planowania korporacyjnego, które sprawował przez kilka lat przed powrotem na stanowisko dyrektora w Mimaki Europe. 

Demonstracja nowych technologii

Byliśmy szczególnie zadowoleni z zainteresowania uczestników demonstracją technologii naszej drukarki 3D, Mimaki 3DUJ-P – powiedział Ronald van den Broek, dyrektor generalny ds. sprzedaży w Mimaki Europe. – Oparty na zaawansowanej technologii atramentów UV firmy Mimaki, model 3DUJ-P oferuje modelowanie w wysokiej rozdzielczości o maksymalnych wymiarach 500×500×300 mm. Jest to pierwsze na świecie prawdziwie pełnokolorowe rozwiązanie do modelowania i obsługuje do 10 mln różnych kolorów z możliwością osiągnięcia 84 proc. gamy kolorów FOGRA39L z wysoką rozdzielczością druku. Model Mimaki 3DUJ-P, wykorzystujący również przezroczyste atramenty oraz rozpuszczalne w wodzie materiały pomocnicze, które mogą być po prostu zmywane, powinien być dostępny w sprzedaży jeszcze w tym roku.

Ronald van den Broek powiedział też, że również nowa drukarka Tiger-1800B do szybkiego, bezpośredniego druku na tekstyliach cieszyła się dużym zainteresowaniem. Był to pierwszy raz, kiedy firma Mimaki zaprezentowała drukarkę z atramentem sublimacyjnym po demonstracji maszyny z atramentem reaktywnym na wcześniejszych targach. W istocie – dodał van den Broek – firma tekstylna Estampados Hermanos Perez z Mataró w Hiszpanii, obsługiwana przez dystrybutora urządzeń Mimaki, firmę Digidelta, kupiła drukarkę bezpośrednio z naszego stanowiska na targach. 

W hali tekstyliów, gdzie centralną pozycję zajmowała drukarka Tiger-1800B z atramentem sublimacyjnym do szybkiego, bezpośredniego druku na tekstyliach, firma Mimaki prezentowała również nagrodzone drukarki Tx300P-1800 i Tx300P-1800B do bezpośredniego druku na tekstyliach, zmodernizowane o funkcję jednoczesnego ładowania tekstylnych atramentów pigmentowych oraz atramentów z barwnikiem sublimacyjnym. Pozwala to na wykorzystanie jednej drukarki do bezpośredniego drukowania na szerokiej gamie tkanin bez potrzeby wymiany systemów atramentowych. 

Ta nowa technologia, która do tej pory była nieosiągalna, stanowi przełom pozwalający poprawić produktywność i zwiększyć elastyczność drukarek do tekstyliów firmy Mimaki. Przykłady zadrukowanych cyfrowo tekstyliów obejmowały zakres od odzieży i akcesoriów po elementy wystroju wnętrz. Na rynku tekstyliów – powiedział van den Broek – rośnie popyt na wyroby włókiennicze w krótszych seriach i spersonalizowane. Linia drukarek do tekstyliów firmy Mimaki umożliwi projektantom oraz dekoratorom wnętrz szybkie i sprawne zaspokojenie tych potrzeb i to z zachowaniem bardzo wysokiej jakości. (...)

Odważ się drukować inaczej

Ronald van den Broek stwierdził również, że wiele osób odwiedzających stoisko poszukiwało sposobów drukowania na tkaninach naturalnych za pomocą takich rozwiązań jak Tx300P-1800 z tekstylnym atramentem pigmentowym. Ponadto odwiedzający byli zainteresowani wykorzystaniem druku sublimacyjnego dla mody Fast Fashion i elastycznych oznakowań. 

Zastosowania w centrum uwagi

Osoby odwiedzające stoisko firmy poznały szeroką gamę zastosowań drukarek Mimaki. Zastosowania pokazywane na targach obejmowały zadrukowane notebooki, sukienki, poduszki, buty... Firma Mimaki chciała zainspirować odwiedzających targi Fespa, prezentując wszystkie te możliwości – ośmielając ich do „drukowania inaczej”.

Ronald van den Broek podsumował: Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników targów Fespa 2017. To była, jak do tej pory, nasza najbardziej udana impreza, a te targi corocznie przekraczają nasze oczekiwania. To doskonała okazja do nawiązania kontaktu z odwiedzającymi z całego świata (...). 

Opracowano na podstawie materiałów firmy Mimaki

error: Kopiowanie zabronione!
cript>