Testy na piątkę z plusem
6 Dec 2016 14:59
Już od pierwszego dnia u klienta testowego nowa maszyna do szycia nićmi bloków książkowych Ventura MC 160 działała na najwyższych obrotach i można powiedzieć, że zrobiła więcej niż tylko sprawdziła się jako rozwiązanie przemysłowe.
Jak zapowiada producent, nowa maszyna do szycia nićmi bloków książkowych łączy w sobie wszystkie zalety świetnie przyjętego na całym świecie modelu Ventura MC 200 w bardziej zwartej formie, nie tylko wytwarzając produkty końcowe doskonałej jakości, ale również oferując wiele innych korzyści, w tym wykorzystując opatentowaną funkcję przepychania nitki od igły do haczyka przy użyciu sprężonego powietrza, która eliminuje łamanie drogich igieł i haczyków.
Ssawki, które mogą być włączane indywidualnie i z których każda jest wyposażona w iniektor wytwarzający ssanie, zapewniają wysoki stopień niezawodności produkcji. Niezawodność jest także gwarantowana przez kamerę systemu Asir, który kontroluje prawidłową sekwencję składek. Zapobieganie zabrudzeniom na składkach jest możliwe dzięki automatycznemu wyłączaniu się rolek powyżej prędkości osiągającej 50 cykli/min. Żaden inny bazowy model maszyny do szycia nićmi bloków książkowych na rynku nie posiada funkcji rozcinania nici między poszczególnymi blokami książkowymi bez ich napinania; w nowym modelu jest to możliwe dzięki systemowi aktywnego separatora nici.
W drukarni Conzella Verlagsbuchbinderei Urban Meister GmbH & Co. KG w Pfarrkirchen w Niemczech, która była klientem testowym maszyny Ventura MC 160, zszyto ponad 10 mln składek w sześciu pierwszych miesiącach pracy maszyny. Jakość produktów końcowych jest niezmiennie wysoka –stwierdził Markus Estermann, production manager.
Firma Conzella zintegrowała maszynę Ventura MC 160, podobnie jak pozostałe swoje siedem maszyn do szycia nićmi bloków książkowych, z posiadanym przez siebie jednym z dwóch systemów VenturaConnect. Składki są zbierane, układane w stosy i zszywane tworząc bloki książkowe w ramach jednej linii potokowej, co znacznie zmniejsza koszty wytwarzania produktów.
Na podstawie informacji firmy Müller Martini opracowała AP