Trzy lata programu UPM Raflatac Biofore Site 
10 Dec 2020 15:12

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma UPM Raflatac, globalny producent materiałów etykietowych, świętuje 3-lecie funkcjonowania programu Biofore Site. Wdrożony w 10 fabrykach należących do koncernu program zaowocował wieloma ulepszeniami, które pomagają umocnić pozycję UPM Raflatac jako lidera w dziedzinie zrównoważonego etykietowania. 

Koncepcja Biofore Site wykorzystuje zestaw ok. 40 kryteriów oceny wydajności powiązanych z wytycznymi ONZ w zakresie zrównoważonego rozwoju i zgodnych z zasadami odpowiedzialności UPM przewidzianymi na 2030 rok. Karta wyników zapewnia każdemu z zespołów w fabrykach UPM Raflatac elastyczność przy tworzeniu indywidualnych „map drogowych” osiągania ich celów Biofore Site. 

Karta wypełniana co roku w każdym z zakładów dotyczy zarówno standardowych kryteriów zrównoważonego rozwoju (takich jak produkcja odpadów, zużycie energii i poziom bezpieczeństwa), jak i mniej konwencjonalnych: zakresu zrównoważonych działań dostawców, szans rozwoju zapewnianych pracownikom, zaangażowania w działalność społeczną oraz miar zróżnicowania.

Klienci, właściciele marek i dostawcy chcą mieć pewność, że w ramach swych łańcuchów dostaw współpracują z odpowiedzialnymi podmiotami, a koncepcja Biofore Site to sposób naszej firmy na rozliczanie i poprawę wyników w zakresie zrównoważonego rozwoju – mówi Robert Taylor, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w UPM Raflatac. 

– Program jest wyjątkowy w branży etykiet samoprzylepnych i stanowi dobry sposób na pokazanie, dlaczego jesteśmy preferowanym partnerem przy tworzeniu etykietowych rozwiązań dla bardziej inteligentnej przyszłości.

Zespoły fabryczne wypełniły swoje pierwsze karty wyników w 2016 roku, a do końca bieżącego roku dostarczą dane za 2020 rok. Jak dotychczas program pozwolił na znaczny postęp, by wymienić tylko:

– 4 fabryki, które pozbyły się wysypisk odpadów, a 2 kolejne bliskie tego celu;

– 4 fabryki zasilane energią pochodzącą wyłącznie ze źródeł odnawialnych. Fabryka Mills River w USA to pierwszy zakład produkcyjny w stanie Karolina Północna, który pozyskuje energię wyłącznie z takiego źródła; 

– wszystkie 10 fabryk z certyfikatami ISO 140001 (dotyczącym systemów zarządzania środowiskowego) oraz ISO 9001 (dotyczącym zarządzania jakością) przyznanymi przez niezależne jednostki certyfikujące;

– 5 fabryk z certyfikatem ISO 22000 w zakresie systemu zarządzania bezpieczeństwem żywności. 

Dodatkowo zespoły UPM Raflatac zrealizowały dziesiątki projektów w skali lokalnej, począwszy od modernizacji oświetlenia na LED i wymiany instalacji grzewczej oraz rozdrabniaczy do odpadów, po zakładanie przyfabrycznych pasiek i oczyszczanie szlaków wodnych. Globalna pandemia COVID-19 ograniczyła niestety możliwość uczestniczenia w tegorocznych projektach większej grupy wolontariuszy.

Dzięki tym projektom i niekończącemu się dialogowi z pracownikami podtrzymujemy rozwój silnej kultury zrównoważonego rozwoju w naszej firmie – mówi Laura Cummings, dyrektor ds. zdrowia, bezpieczeństwa i środowiska w UPM Raflatac. 

Na podstawie materiałów firmy UPM Raflatac opracował TK