Vutek h – nowa generacja drukarek hybrydowych
19 Oct 2018 09:39

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W październiku br. w Customer Experience Center firmy EFI w Zaventem pod Brukselą miały miejsce dni otwarte poświęcone hybrydowej platformie drukującej nowej generacji: Vutek h. Stworzona od podstaw dzięki wieloletniemu doświadczeniu w zakresie technologii UV LED seria maszyn drukujących oferuje wyższą jakość, znacznie niższe zużycie atramentu, więcej możliwości produkcyjnych oraz wydajność do 109 tablic/h w przypadku upgrade’u do serii h5. 

Wysokonakładowa produkcja grafik premium

Nowa seria Vutek h powstała od podstaw na bazie dekady doświadczeń firmy EFI w zakresie technologii do produkcji oznakowań i grafik reklamowych z wykorzystaniem utrwalania UV LED. Jej oficjalna premiera miała miejsce na targach Fespa 2018 w Berlinie. Technologicznie nowa platforma Vutek h jest następcą serii Vutek GS, która została wprowadzona w 2009 roku i doczekała się 1700 instalacji na całym świecie, z których 1100 wykorzystuje utrwalanie UV LED. Nie oznacza to jednak końca produkcji serii GS, która wciąż cieszy się dużą popularnością i uznawana jest za konkurencyjne rozwiązanie. Modele Vutek GS i h będą sprzedawane równolegle, jako odpowiadające na zróżnicowane potrzeby producentów reklam, oznakowań i materiałów POS. Nowa platforma drukująca wykorzystuje 7-pikolitrową technologię głowic drukujących UltraDrop ze skalą szarości, dzięki której podawanie kropli atramentu jest wyjątkowo precyzyjne i stabilne z arkusza na arkusz nawet przy wysokich prędkościach produkcyjnych. Drukarki dostępne są w konfiguracji 4- lub 8-kolorowej plus kolor biały, drukując 9 warstw w jednym przebiegu (CMYK+biały+CMYK), jak również z możliwością drukowania w pięciu kolorach (CMYK oraz biały) w jednym przebiegu. Prezentowany w Customer Experience Center firmy EFI system Vutek h3 posiada 3 rzędy głowic drukujących, dzięki którym osiąga prędkość do 74 tablic/h (288 m2/h). Model Vutek h5 to 5 rzędów głowic drukujących i prędkość do 109 tablic/h (362 m2/h) – ta seria będzie również dostępna jako upgrade serii h3. W obu przypadkach osiągana jest rozdzielczość druku do 1200 dpi. Utrwalanie realizowane jest w technologii UV LED, system wyposażony jest również w możliwość pominięcia koloru białego w obu kierunkach drukowania, co przekłada się na ekonomikę produkcji. Maszyna wykrywa także mechaniczne awarie oraz nierówności materiału i dokonuje pomiarów podłoża dla jeszcze wyższej dokładności i niezawodności druku. Seria h maszyn Vutek została wyposażona również w technologię „ImageEdge”, służącą do szybkiej i prostej wymiany głowic, a także w nowy modułowy system podawania kropli, który eliminuje straty atramentu i uzupełnia jego poziom w głowicach w trakcie drukowania. Maszyny drukujące LED z serii h są przystosowane do druków wysokonakładowych na szerokiej gamie podłoży sztywnych i giętkich, o maksymalnej grubości 5,08 cm przy pełnej prędkości produkcyjnej. Posiadają również znacznie ulepszony interfejs użytkownika, z dotykowymi monitorami kontrolnymi zarówno po stronie nakładania, jak i wykładania. Jest to rozwiązanie unikalne w branży, które firma EFI wprowadziła w odpowiedzi na oczekiwania swoich klientów. 

Wyższa produktywność i doskonała jakość

Firma Béflex z siedzibą w Budapeszcie jest ekspertem w zakresie Point of Communication oraz pierwszym w Europie użytkownikiem hybrydowej maszyny Vutek h3, drukującej w trybie płaskim i roll-to-roll na mediach superszerokoformatowych. Stale poszukujemy możliwości zapewnienia klientom najlepszych produktów – wyjaśnia Lászlo Bárán, dyrektor generalny Béflex. – Nie zależy nam na zwiększaniu nakładów, jeśli nie wiąże się to z dostarczaniem najwyższej jakości, przy utrzymaniu stałych poziomów produkcji.

Béflex to wieloletni użytkownik rozwiązań EFI Vutek, a wyższa produktywność i doskonała jakość druku oferowane przez innowacyjny system amerykańskiego koncernu wspomogą osiągnięcie dwóch głównych celów firmy: stałego rozwoju i postępu oraz spełniania oczekiwań klientów dzięki oferowaniu najnowszych technologii.

Seria Vutek h została wyposażona w system kontroli wizyjnej śledzący dokładność druku na poziomie subpikselowym, zapewniający równowagę ustawień głowicy drukującej oraz konfigurację w druku jedno- i dwukierunkowym, co szczególnie zaimponowało Lászlo Báránowi: System kontroli wizyjnej za pomocą kamer zastosowany w Vutek h3 do ustawień na poziomie subpikseli to ważna funkcja, która jest bardzo istotna dla poprawy jakości i niezawodności.

 „Zaszyty” w maszynie system diagnostyki umożliwia firmie Béflex stały dostęp do informacji na temat stanu urządzenia. Powiedziano nam, że pomaga on w zapobieganiu nawet przyszłym problemom. Dzięki niemu będziemy w stanie samodzielnie dbać o maszynę i serwisować ją przy minimalnej potrzebie zdalnej pomocy – mówi Lászlo Bárán. – Wbudowana funkcja monitorowania i diagnostyki sprawdza się w wielu kwestiach, pomagając w ich szybkim rozwiązywaniu i utrzymaniu nieprzerwanej produkcji.

Maszyny Vutek h stanowią element kompletnego, zintegrowanego systemu, zapewniającego niezrównaną jakość automatyzacji workflow oraz zarządzania produkcją. Najnowsza wersja interfejsu EFI Fiery proServer Premium, którą wykorzystano w serii h, zapewnia szybsze rastrowanie z udoskonalonym zarządzaniem kolorami i nasyceniem barw.  AN

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>