W dążeniu do maksymalnej optymalizacji i doskonałości
19 Jun 2017 14:24

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Podczas targów Fespa 2017 firma swissQprint przedstawiła dwa nowe plotery wielkoformatowe z utrwalaniem LED. Dzięki udoskonalonej, niezwykle stabilnej konstrukcji oraz zastosowaniu nowego typu lamp nowe modele – Impala LED i Nyala LED – działają z jeszcze większą precyzją niż ich poprzednicy,są uniwersalne, rentowne i przyjazne dla środowiska.

Impala LED i Nyala LED to nie tylko zmiana technologii utrwalania druku – powiedział Maurus Zeller, menedżer produktu swissQprint podczas targów Fespa 2017; zwrócił również uwagę na mechaniczne udoskonalenie konstrukcji drukarek. Dzięki stabilnej podstawie urządzenia technologia LED umożliwia osiągnięcie jeszcze większej precyzji – stwierdził. Utrwalanie lampami LED znacznie zmniejsza zużycie energii. Ponadto mniejsze nagromadzanie się ciepła zwiększa różnorodność podłoży, które można zadrukowywać, co umożliwia tworzenie nowych aplikacji. System lamp LED nie wymaga konserwacji ani wymiany, eliminując związane z tym przestoje. Nowe maszyny są wysoce rentowne, precyzyjne, a także przyjazne dla środowiska – podsumował Zeller. 

Udoskonalona konstrukcja dla lepszych wyników

Drukarki wielkoformatowe swissQprint są znane z jakości druku, a mimo to szwajcarski producent nie ustaje w dążeniach do maksymalnej optymalizacji swoich produktów, wprowadzając coraz nowsze udoskonalenia. Z myślą o jeszcze lepszej stabilności Impala LED i Nyala LED zostały wyposażone w belkę nośną o specjalnej architekturze oraz idealnie wypoziomowany na całej powierzchni stół, który został skalibrowany laserowo z dokładnością do grubości ludzkiego włosa (+/- 0,02 µm). Wprowadzenie tych zmian pozwoliło stworzyć doskonałe warunki do precyzyjnego umieszczania kropli i tworzenia jednorodnego obrazu, przy zachowaniu sta-łej wysokiej wydajności: prędkość produkcyjna Nyala LED wynosi 206 m2/h, a Impala LED – 180 m2/h.

Opcjonalne drukowanie z roli na rolę 

Impala LED i Nyala LED to plotery drukujące w trybie płaskim, ale możliwa jest także ich rozbudowa o opcję drukowania z roli na rolę, która także została udoskonalona. Nowy element do prowadzenia materiałów rolowych sprawia, że nie występuje przesuw podłoża, co zapewnia perfekcyjne zadrukowywanie. Ponadto utrwalanie diodami LED umożliwia drukowanie na materiałach wrażliwych na ciepło bez generowania zmarszczeń i innych defektów.

Zróżnicowane podłoża, standardowe atramenty

Utrwalanie LED rozszerza gamę różnorodnych zadrukowywanych materiałów takich jak folie, papier, tektura i tekstylia, przy czym nie ma potrzeby używania specjalnych atramentów UV LED, bowiem standardowe atramenty UV oferowane przez swissQprint mogą być utrwalane zarówno lampami rtęciowymi, jak i lampami LED. W tym drugim przypadku oprogramowanie maszyny automatycznie dostosowuje moc lamp do rodzaju podłoża i prędkości drukowania. Pomaga to osiągać optymalne wyniki utrwalania.

Konfiguracja 4×4

Na początku 2017 r. swissQprint wprowadziło do oferty nową konfigurację ploterów wielkoformatowych – 4×4. Rozwiązanie to można zastosować także w Impali i Nyali LED, wyposażając je w poczwórne kolory CMYK, co zapewnia osiągnięcie najwyższej jakości wydruków w bardzo krótkim czasie. Niezwykle żywe kolory sprawiają, że konfiguracja 4x4 jest szczególnie przydatna przy produkcji grafik POS/POP, reklam podświetlanych i typu display, plakatów, banerów oraz innych zastosowań, w których liczą się szybkość wykonania i intensywność nadruku.

Rentownie i ekologicznie

Zapotrzebowanie na energię Nyali LED w stosunku do jej gabarytów i możliwości jest bardzo niskie. W porównaniu z dotychczasowym odpowiednikiem tego modelu – Nyalą 2 – nowy model zużywa dwa razy mniej energii. Co więcej, jak zapewnia Maurus Zeller, lampy LED działają z jednakową mocą przez cały okres użytkowania i nie tylko oszczędzają energię, ale także nie wytwarzają żadnych szkodliwych odpadów. Nie wymagają też nagrzewania ani chłodzenia, dzięki czemu ploter jest natychmiast gotowy do użycia.

Impala LED i Nyala LED są już dostępne u lokalnych dystrybutorów swissQprint w ok. 40 krajach. Polskim dystrybutorem ploterów swissQprint jest firma Scorpio.

Na podstawie materiałów firmy swissQprint opracował TP

error: Kopiowanie zabronione!
cript>