W trosce o produktywność
10 Dec 2020 15:32

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Brak usług integracji środowiska produkcyjnego na rynku poligraficznym dostrzegła firma Smart LFP, której ideą jest układanie procesów workflow, wspieranie w doborze odpowiednich urządzeń i rozwiązań software'owych. W jej portfolio znajdziemy systemy drukujące firm EFI i Canon, stoły do cyfrowego cięcia firmy ZüND, a także uzupełniające ofertę oprogramowanie Dataline czy EngView.

Spółka Smart LFP jest częścią przedsiębiorstwa Integart Sp. z o.o. Powodem jej wydzielenia była potrzeba koncentracji na obszarze biznesu, który integruje środowisko produkcyjne w obszarze technologii cyfrowych dla branż produkcji opakowań, materiałów tekstylnych, materiałów reklamowych i dekoracji wnętrz. Powstała z końcem 2019 r. firma stawia sobie za cel zaspokajanie potrzeb klientów w segmencie rozwiązań druku przemysłowego, obróbki materiałów i dystrybucji rozwiązań systemowych. 

Smart LFP to pierwszy w Polsce integrator środowiska produkcyjnego – mówi Tomasz Melzacki, dyrektor zarządzający i dodaje: Każdy duży i rozwijający się zakład produkcyjny potrzebuje doskonalić procesy produkcyjne. Dojrzałe branże zdają sobie z tego sprawę i już od lat wdrażają systemy doskonalenia procesów. Smart LFP jako pierwszy na rynku będzie łączyć sprzedaż urządzeń z implementacją narzędzi informatycznych, profesjonalnymi szkoleniami i wdrożeniami z zakresu wąskiego zarządzania – Lean Management.

Zadaniem przedsiębiorstwa jest optymalizacja procesów dużych drukarń i zakładów produkcyjnych oraz całego ekosystemu tych zakładów. Oferowana wiedza, oprogramowanie, drukarki, urządzenia do post finishingu pozwalają szerzej spojrzeć na potrzeby klientów w obszarze procesu produkcji i w sposób innowacyjny w skali branży odpowiadać na ich oczekiwania. DNA Smart LFP stanowi: układanie procesów workflow, usługi serwisowe, usługi logistyczne tuszu, crosseling, testy, szkolenia, prezentacje oraz finansowanie.

Jak podkreślają przedstawiciele Smart LFP, obecnie dystrybutorzy sprzętu dla drukarń skupiają się na rozwiązaniu problemów przede wszystkim w obszarze hardware'owym, ostatecznie zawężając możliwości rozwiązania prawdziwych problemów klientów, które często wymagają doradztwa i spojrzenia na cały proces. Wdrożenia systemów, integracji z istniejącymi rozwiązaniami. Każdy z producentów skupia się na swoim elemencie, w ostateczności nie pomagając klientowi w optymalnej integracji procesów. Dzięki produktom renomowanych partnerów Smart LFP, jakie znajdziemy w ofercie spółki, klient otrzymuje szeroki wybór narzędzi pozwalających rozwijać środowisko produkcyjne, zwiększając wydajność, ograniczając koszty i minimalizując straty materiałowe.

Działania Smart LFP koncentrują się na obsłudze wymagających klientów przemysłowych działających w branżach komunikacji wizualnej, druku opakowań oraz druku na tekstyliach. W zakresie urządzeń portfolio Smart LFP stanowią systemy drukujące firm EFI i Canon oraz stoły do cyfrowego cięcia szwajcarskiej firmy ZüND. Kompleksowa oferta opiera się na czterech filarach, jakimi są: szkolenia, oprogramowanie (software i hardware), odbiorcy oraz produkty. Firma organizuje szkolenia Lean Management dotyczące zarządzania produkcją i optymalizacji procesów produkcyjnych. W zakresie oprogramowania unikatowym rozwiązaniem jest oprogramowanie klasy MIS i ERP belgijskiej firmy Dataline Solution. Ofertę uzupełniają rozwiązania EngView Systems, ZüND ZCC, ZDC oraz Caldera. 

Paweł Kujawa, product manager, tak przedstawia ofertę produktową: Powstaliśmy po to, aby pomagać w integracji środowiska produkcyjnego w firmach z branży LFP. Pomagamy poprzez dobór odpowiednich urządzeń, które zwiększą produktywność. Drukarka Canon Colorado to urządzenie o szerokości 1,6 m pracujące w unikalnej technologii UVgel. UVgel różni się od standardowego UV tym, że mamy pełną kontrolę nad kroplą, która spada na materiał i jest utrwalana, dzięki czemu możemy uzyskać rezultaty błysku, rezultaty matowe na wydrukach, niezależnie od tego, jaka jest struktura podłoża.

Zünd jest spełnionym snem inwestora – zapewnia Remigiusz Pokuciński z Grupy Integart i wyjaśnia: Jest to urządzenie bardzo żywotne – deklarowany przez producenta czas eksploatacji to 15 lat, ale mamy pod opieką stoły, które tną już lat 20. Przewagę tego typu rozwiązań stanowi to, że praktycznie cała wiedza jest zaszyta w urządzeniu, konkretnie w oprogramowaniu, a operator nie musi się bardzo mocno znać na obrabianym materiale – rozwiązanie eliminuje ryzyko popełnienia błędu podając wszystko w sposób przejrzysty i „prowadząc operatora za rękę”.

W projekcie Smart LFP patrzymy na rynek z szerszej perspektywy; oferujemy szkolenia, rozwiązania software'owe, wysokowydajne urządzenia drukujące oraz systemy tnące – podkreśla Adrian Życki, business development manager zapraszając klientów do Katowic, gdzie mieści się siedziba firmy, w której organizowane są szkolenia LM oraz Centrum Prezentacji.

Na podstawie materiałów firmy Smart LFP opracowała BZ

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>