Firma Epson zorganizowała 3 października w Warszawie konferencję prasową poświęconą premierowym produktom. W spotkaniu uczestniczyli Massimo Pizzocri – wiceprezes firmy Epson oraz Krzysztof Modrzewski, national sales manager.
W ciągu ostatnich lat narosło wiele mitów, które jednoznacznie przewidują eliminację druku dokumentów w biznesie w następstwie powszechnej digitalizacji. Jednak sytuacja na rynku jest inna, czego przykładem może być wzrost sprzedaży drukarek firmy Epson.
Dzięki rozwijanym przez lata zaawansowanym rozwiązaniom druku atramentowego jej urządzenia sprzedają się coraz lepiej. To właśnie druk atramentowy będzie w niedalekiej przyszłości wiódł prym w biurach i domach. Takie wnioski przedstawił Massimo Pizzocri, który poprowadził warszawską konferencję. Negatywny stosunek do druku w biznesie związany jest z drukarkami laserowymi, które dotychczas odgrywały dominującą rolę na rynku. Z czasem ich użytkownicy zaczęli narzekać na wysokie koszty, skomplikowaną obsługę i drogą eksploatację, negatywny wpływ na środowisko czy niedostateczną jakość wydruków. Od tych wad wolny jest udoskonalony druk atramentowy. Firma Epson, wprowadzając na rynek urządzenia z głowicą Micro Piezo, zapewnia rozwiązania gwarantujące najwyższą jakość i szybkość wydruku oraz bezawaryjność sprzętu, przy zachowaniu porównywalnych do drukarek laserowych kosztów pojedynczego wydruku – przekonywał Massimo Pizzocri. Drukarki Epson zużywają średnio o 90 proc. mniej energii elektrycznej w ciągu całego cyklu życia ograniczając jednocześnie emisję odpadów również o 90 proc.
Rynek druku atramentowego rośnie w imponującym tempie – ale ten fakt nie dziwi, jeśli weźmiemy pod uwagę, że w regionie EMEA każdego roku drukowany jest… trylion stron dokumentów. Od 2014 r. sprzedaliśmy tu ponad 500 tys. drukarek i tylko w ubiegłym roku odnotowaliśmy wzrost sprzedaży na poziomie 15 proc. To czyni nas najszybciej rosnącym graczem z tego sektora – tłumaczył Massimo Pizzocri.
Firma nie zapomina też o tak wymagającej grupie użytkowników sprzętu drukującego jak inżynierowie, projektanci czy architekci – specjaliści, którzy oczekują najwyższej jakości i muszą często drukować na niestandardowych nośnikach. Epson dedykuje im najnowsze urządzenia bazujące na przełomowej technologii druku atramentowego wykorzystującej głowicę PrecisionCore MicroTFP. Doskonała jakość profesjonalnych wydruków to jednak nie wszystko – postaraliśmy się, by nasze profesjonalne drukarki wielkoformatowe doskonale sprawdziły się również w codziennej pracy biurowej – wyjaśniał podczas październikowego spotkania z polskimi dziennikarzami Massimo Pizzocri.
Do tej pory pogodzenie potrzeb w zakresie druku specjalistów takich jak architekci czy projektanci CAD oraz zwykli użytkownicy biurowi było praktycznie niemożliwe. Ci pierwsi potrzebują wielkoformatowych drukarek oferujących najwyższą jakość i dokładność wydruku, a także obsługę bardzo szerokiego wachlarza różnych typów nośników; dla tych drugich kluczowe są raczej prosta obsługa, dostępność i kompaktowe rozmiary.
Najnowsze drukarki wielkoformatowe Epsona – modele SureColor T3100 i T5100 – sprawdzą się w obu tych rolach. Dzięki temu użytkownicy mogą realizować zarówno druk planów, rysunków kreślarskich, oznaczeń czy plakatów edukacyjnych, jak i druk biurowych dokumentów z pomocą tego samego urządzenia – jednego z wymienionych modeli.
Nowości z serii SureColor firmy Epson po raz kolejny pokazują, jak wielkie możliwości drzemią w technologii druku atramentowego. Dzięki zastosowaniu w nowych drukarkach nowatorskiej głowicy PrecisionCore MicroTFP oferują one wszystkie atuty klasycznych urządzeń atramentowych (czyli np. najwyższą jakość wydruków, wygodną eksploatację, przyjazność dla środowiska), jednocześnie nie ustępując drukarkom laserowym pod względem kosztów pojedynczego wydruku i wydajności. Widać, jak duży jest potencjał tej technologii i jak duża jest jej przewaga nad dominującą przez lata w firmach technologią druku laserowego. Potwierdzają to zresztą sami użytkownicy – z danych IDC wynika, że tylko w ostatnim roku udział atramentowych drukarek biznesowych wzrósł o 6 proc. rok do roku, podczas gdy w tym samym okresie udział w rynku drukarek laserowych spadł o 7 proc.
Spotkanie zakończyły prezentacje w formie warsztatów, podczas których uczestnicy mieli okazję zapoznać się z dedykowanymi rozwiązaniami dla edukacji i biznesu, a także z wielkoformatowymi drukarkami dla segmentu CAD/GIS. Te ostatnie przedstawił Tomasz Kuciński, senior account manager – LFP w Epson Europe.
Na podstawie materiałów firmy Epson opracowała IZ