Wielobrandowość i automatyzacja 
31 Jan 2022 08:42

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

DKS, wielobrandowy dostawca systemów produkcyjnych do druku cyfrowego, w roku 2022 będzie kładł większy niż do tej pory nacisk na rozwiązania do uszlachetniania wydruków lakierem UV 3D. Istotnym punktem oferty DKS będzie między innymi kompaktowe rozwiązanie oferowane wspólnie z firmą Konica Minolta Polska – MGI Jetvarnish 3D One. Zmiana ta jest wynikiem analizy rynku i potrzeb klientów DKS. Analizy rynku poligraficznego wyraźnie wskazują na potrzebę oferowania przez polskie drukarnie produktów bardziej przetworzonych i dzięki temu bardziej profitowych. 

Cyfrowe drukowanie etykiet

Kolejną istotną pozycją w szerokiej ofercie DKS jest także rozwiązanie wąskowstęgowe do cyfrowego druku etykiet. W ostatnich latach dało się zauważyć, że firmy zajmujące się usługowym drukiem arkuszowym coraz częściej szukają swojego miejsca na rynku usług związanych z cyfrowym drukiem niskich nakładów etykiet. Rozwiązaniem oferowanym przez DKS – AccurioLabel 230 interesują się także firmy drukujące krótkie serie etykiet na potrzeby własnej, często niszowej produkcji. Niewątpliwie jest to wynikiem, między innymi, coraz większego zainteresowania rodzimego rynku etykietami personalizowanymi. 

Arkuszowy production printing

Z kolei w segmencie druku produkcyjnego arkuszowego nadal ważną pozycję w ofercie DKS zajmują rozwiązania Light Production – przeznaczone dla poligrafów drukujących niewielkie wolumeny.

W roku 2021 najpopularniejszymi w ofercie spółki były rozwiązania Konica Minolta AccurioPrint C4065 oraz Canon imagePRESS C710. Niemniej klienci, do których DKS przez ostatnie kilkanaście lat dostarczał rozwiązania Light Production, okrzepli i mają nieco zmienione potrzeby. Drukują coraz więcej, szybciej i zwracają jeszcze większą uwagę na koszt druku. Jednym z polecanych przez specjalistów z DKS sposobów obniżenia kosztów druku jest automatyzacja. W ślad za automatyzacją idą obniżenie kosztów obsługi zleceń oraz zmniejszanie procentu reklamacji. Dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się rozbudowane rozwiązania do druku cyfrowego, także te z segmentu Medium oraz Heavy Production. 

W ofercie DKS w tym segmencie coraz większym zainteresowaniem cieszą się takie rozwiązania jak: Konica Minolta Accurio-PRESS C7100, Konica Minolta AccurioPRESS C14000, Canon imagePRESS C1010VP czy Océ VarioPrint 6000 Titan. 

Wielkoformatowo

DKS jest obecny w druku wielkoformatowym już od ponad dwudziestu lat. Historycznie oferta dotyczyła głównie obszarów związanych z drukiem CAD&GIS. Obecnie DKS nie ogranicza się do drukarek KIP, skanerów Contex, składarek es-te czy ploterów Canon i HP dedykowanych branży projektowej. Wśród ploterów oferowanych przez trójmiejską spółkę znajdą się także takie, które zaspokoją potrzeby drukowania wysokiej jakości zdjęć, plakatów, obrazów, a nawet certyfikowanych proofów. 

Wielobrandowość i automatyzacja w praktyce

Wieloletnie doświadczenie oraz struktura firmy z 12 oddziałami w Polsce to silne atuty spółki. Obecnie coraz większą rolę odgrywają także wielobrandowość i silny akcent na rozwiązania automatyzujące pracę firm zajmujących się drukiem. Właśnie wielobrandowość oraz posiadanie w ofercie rozwiązań automatyzujących druk cyfrowy dały DKS możliwość realizacji wzorników podłoży do druku cyfrowego dla firmy Zing. Projekt nie był łatwy; można śmiało powiedzieć, że był bardzo trudny i skomplikowany. Nakład był krótki, podłoża różnorodne w zakresie gramatur, rodzaju, powierzchni i formatów. Aby prawidłowo wydrukować dwa krótkie nakłady w dwóch wersjach językowych, należało wykonać ponad dwieście przyrządów i niewiele mniej profili wyjściowych. Zakres podłoży w sensie gramatur, ale także rodzajów był tak szeroki, że wykonanie projektu na jednej uniwersalnej maszynie było niemożliwe. Ba, nawet różne urządzenia od jednego producenta nie dawały takiej gwarancji. Dlatego część prac została wydrukowana na maszynach z segmentu Light Production – Canon imagePRESS C710 oraz Konica Minolta AccurioPrint C4065, część na modelu z segmentu Heavy Production – Konica Minolta AccurioPRESS C14000, natomiast znakomita większość na maszynach z segmentu Medium Production – najnowszym modelu Konica Minolta AccurioPRESS C7100 oraz poleasingowym Konica Minolta AccurioPRESS C6100. Aby w możliwie krótkim czasie wydrukować to niskonakładowe zlecenie z ponad dwustoma przyrządami, DKS wykorzystał moduł IQ-501 automatyzujący druk w zakresie pasowania, profilowania oraz kontroli nakładu w czasie rzeczywistym podczas drukowania. Bez tego modułu czas realizacji byłby zdecydowanie dłuższy, a kontrola jakości wykonania mogłaby być mniej skuteczna. Przy realizacji tego projektu jak zawsze za zespołem DKS stały działy wsparcia producentów. Korzystając z okazji, DKS dziękuje za wsparcie w realizacji tego projektu firmom Konica Minolta Business Solution Polska oraz Canon Polska. Na koniec kilka słów na temat czwartej strony okładki wzornika. Ta strona została dodatkowo wybiórczo uszlachetniona lakierem 3D. Uszlachetnienie zostało wykonane na urządzeniu z oferty DKS – MGI Jetvarnish 3D One. Dla zainteresowanych posiadaniem wzornika dobra wiadomość! Wzorniki są jeszcze dostępne w dziale marketingu firmy DKS. Zachęcamy do kontaktu. 

Opracowano na podstawie materiałów firmy DKS