Wirtualne targi Koenig & Bauer
23 Jul 2020 10:57

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Koenig & Bauer osiąga na koniec swoich pierwszych całkowicie wirtualnych targów dodatni bilans. Pod tytułem „Koenig & Bauer LIVE” producent maszyn drukujących zaprezentował od 16 do 25 czerwca nowości produktowe, zastosowania cyfrowe i nowe rozwiązania serwisowe dla przemysłu poligraficznego. W codziennych sekwencjach pokazów internetowych partnerzy, klienci i inni zainteresowani mogli śledzić, jakie innowacje opracowała firma Koenig & Bauer dla branży.

Data nie była przypadkowa. W rzeczywistości, drupa miałaby się odbyć dokładnie w ciągu tych dwóch tygodni – wyjaśnia Claus Bolza-Schünemann, prezes zarządu Koenig & Bauer. Jednak największe na świecie targi branży poligraficznej, podobnie jak wiele innych ważnych wydarzeń w tym roku, padły ofiarą pandemii koronawirusa. Nowa data została już wyznaczona. W kwietniu 2021 roku mają odbyć się nowe targi drupa. Firma Koenig & Bauer jednak nie chciała czekać. Nasze przygotowania były w fazie końcowej, kiedy dotarła do nas wiadomość, że drupa zostanie odłożona w czasie – mówi Dagmar Ringel, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej i marketingu w firmie Koenig & Bauer. – Nie chcieliśmy czekać kolejny rok, by powiedzieć światu poligraficznemu o naszych innowacjach.

Nowa generacja maszyn Rapida

Główną atrakcją wydarzenia Koenig & Bauer LIVE była prezentacja nowej generacji maszyn Rapida. Całkowicie przebudowany, z dodatkowymi funkcjami i nowoczesnym wyglądem model flagowy w segmencie offsetu arkuszowego został przedstawiony przez Ralfa Sammeck – członka zarządu Koenig & Bauer – i jego zespół. Rapida 106 pracująca w średnim formacie, z systemem odwracania do 20 000 ark./h, ze zmianą zleceń „w locie” i logistyką form drukowych nigdy dotychczas nie była tak potężna wydajnościowo. Rapida 76 również przejęła wszystkie cechy swojej większej siostrzanej maszyny drukującej, wyznaczając kamień milowy w formacie B2.

Postpress – od druku do gotowego opakowania

W dziedzinie rozwiązań postpressowych firma Koenig & Bauer zaprezentowała nową rodzinę sztanc płaskich CutPRO Q 106 hiszpańskiej siostry Koenig & Bauer – firmy Iberica oraz sztancę rotacyjną  CutPRO X 106. Podczas sesji na żywo arkusze wydrukowane poprzedniego dnia zostały poddane dalszej obróbce: tłoczeniu, bigowaniu, sztancowaniu i usunięciu odpadu na maszynie CutPRO X 106. Gotowy produkt został następnie przeniesiony do składarko-sklejarki Omega Allpro 110 firmy Koenig & Bauer Duran.

Rozwiązania cyfrowe dla rynku opakowań

Robert Stabler, dyrektor zarządzający spółki joint venture Koenig & Bauer Durst, przedstawił innowacje na rynku opakowań cyfrowych. Oprócz nowości wprowadzonych w maszynach Delta SPC 130 i CorruJET 170, nacisk został położony także na rozwój nowej maszyny cyfrowej w średnim formacie VariJET 106. Maszyna ta integruje technologię druku cyfrowego z platformą wysokowydajnej arkuszowej maszyny offsetowej Rapida 106.

Usługi cyfrowe – cenne w czasach kryzysu

W związku z pandemią koronawirusa na wirtualnych targach przyjrzano się również usługom cyfrowym. Kiedy wizyty techników u klientów z dnia na dzień stały się niemożliwe ze względu na wprowadzone restrykcje, reakcje serwisowe przeistoczyły się w działania cyfrowe.  Firma Koenig & Bauer od lat korzysta z takich aplikacji jak np. Visual Press Support – cyfrowa usługa z obsługą wizualną. Istniejące rozwiązania w rzeczywistości rozszerzonej i możliwości konserwacji proaktywnej przyniosły korzyści również klientom w czasie kryzysu koronawirusa. Firma Koenig & Bauer opracowała także specyficzne dla branży pakiety serwisowe.

W celu wsparcia społeczności i wysiłków firmy na rzecz ograniczenia rozprzestrzeniania się COVID-19, Koenig & Bauer wyprodukował 100 000 osłon na twarz i przekazał je na rzecz społeczności dotkniętych kryzysem zdrowia publicznego.

Wgląd w druk cyfrowy i offset zwojowy

Z sektora Digital & Webfed członek zarządu Christoph Müller i jego zespół opisali możliwe zastosowania  maszyny RotaJET w druku cyfrowym zwojowym na przykładzie druku dekoracyjnego oraz opakowaniowego. Ogłosił on również ponowne wejście firmy na rynek tektury falistej z nowymi maszynami CorruCUT i CorruFLEX. Firma obsługuje silnie rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania w zakresie opakowań, np. od producentów markowych towarów i żywności.

Luigi Magliocchi, nowy dyrektor zarządzający Koenig & Bauer Flexotecnica, zaprezentował maszynę Evo XC bezpośrednio z zakładu w Tavazzano we Włoszech. Ultrakompaktowa 8-kolorowa maszyna bazuje na sukcesie uznanej serii modeli Evo. Dostępna jest w dwóch różnych wersjach o maksymalnym raporcie do 850 mm i prędkości drukowania do 400 m/min.

Różnorodność produktów Koenig & Bauer

W krótkich prezentacjach sesje na żywo pozwoliły na przedstawienie produktów z szerokiego portfolio firmy Koenig & Bauer. Spółki zależne zaprezentowały m.in. rozwiązania w zakresie drukowania i wykańczania podłoży metalowych, szklanych i korpusów plastikowych. Słuchacze dowiedzieli się także, w jaki sposób można zintegrować aplikację KI w technologii znakowania  i dlaczego banknoty są nadal niezbędnym i bezpiecznym środkiem płatniczym w dzisiejszym świecie. Wirtualne targi przyniosły również kolejną innowację dla córki spółki – Notasys – odpowiedzialnej za druk papierów wartościowych  i od tej pory działa ona pod nazwą Koenig & Bauer Banknote Solutions.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Koenig & Bauer

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>