Workflow XMF firmy Fujifilm
6 Dec 2016 14:52
XMF to współczesny workflow, będący efektem pracy najlepszych programistów Fujifilm. Jednym z jego użytkowników jest firma Vertec Printing, która rozpoczęła działalność w 1973 roku w Londynie. Na początku był to zakład zajmujący się jedynie usługami introligatorskimi, jednak już wówczas założyciele Vertec myśleli o kompleksowej obsłudze klienta. Dzięki ciężkiej pracy bardzo szybko zrealizowali swoje marzenie – zakupili kilka maszyn drukujących, w tym offsetową maszynę pięciokolorową.
Obecnie Vertec osiąga obroty rzędu 2,5 mln funtów rocznie, a jego produkcja obejmuje od 75 do 100 zleceń tygodniowo. Klienci tej drukarni to przede wszystkim znane agencje reklamowe oraz graficy, którzy oczekują zarówno doskonałej jakości, jak i szybkiej realizacji zleceń.
Sprostać wymaganiom
Vertec, jako firma poszukująca konkurencyjnych rozwiązań, zdecydowała się zainstalować najnowszą wersję oprogramowania XMF od Fujifilm. Instalacja trwała tylko pół dnia, a pierwsze prace zostały bezproblemowo przetworzone przez nowy workflow. Dzięki jego działaniu w całości opartemu na Adobe PDF Print Engine (APPE) wydajność produkcji wzrosła. Było to również efektem wykorzystywania przez XMF formatu JDF, umożliwiającego oprogramowaniu sprawne komunikowanie się. Pozwala to uniknąć wszystkich pomyłek, jakie mogą towarzyszyć konwersji plików PDF, która jest konieczna w przypadku workflow konkurencji. Elastyczność technologii XMF pozwala na wykonywanie szybkich zmian, nawet w ostatniej chwili. Colin Gilham, kierownik przygotowalni, wyjaśnia: Nasi klienci muszą realizować zlecone im prace w rekordowo krótkim czasie. W konsekwencji stanowi to duże wyzwanie również dla nas – nie ma wówczas miejsca na błędy.
Elastyczne rozwiązanie
Dla firmy Vertec Printing zyskowność to synonim minimalizacji odpadów w każdym obszarze produkcji. Jak twierdzi Colin Gilham, XMF jest w stanie spełnić to wymaganie dzięki swojej silnej integracji ze wszystkimi działami drukarni.
Elastyczność i wydajność to dla nas niezwykle ważne zalety XMF-a – tłumaczy Gilham. – Dawniej realizowaliśmy bardzo duże nakłady – obecnie sytuacja się zmieniła. Nakłady stały się mniejsze, a terminy realizacji zostały skrócone. Jesteśmy świadomi, że w celu sprostania wymaganiom rynku potrzebna jest nieustanna gotowość na zmiany.
Inteligentna automatyka
Według pracowników Gilhama bardzo ważną cechą workflow jest jego łatwość w użyciu. Dzięki przejrzystej budowie, logicznemu menu oraz prostym ikonom w XMF opanowanie jego zasad działania jest wyjątkowo proste. Niewątpliwą zaletą workflow od Fujifilm jest również inteligentna automatyka. Przez podejmowanie odpowiednich decyzji w imieniu użytkownika XMF może sprawdzać i korygować pliki, przyspieszać przetwarzanie zlecenia, pozwalając w ten sposób operatorom systemu na zajmowanie się innymi zadaniami.
Kompatybilność z drukowaniem cyfrowym
Unikatową cechą workflow XMF jest jego kompatybilność z dwiema technologiami: drukowaniem offsetowym oraz cyfrowym. Oznacza to, że dostosowywanie pracy pierwotnie przeznaczonej na maszynę offsetową do wymagań maszyny cyfrowej może być wykonywane za pomocą jednego kliknięcia myszką. Dzięki wbudowanej impozycji oraz zawartemu w XMF systemowi zarządzania barwą (tzw. Colour Management System), workflow od Fujifilm gwarantuje wierne odwzorowywanie barw na odbitce cyfrowej.
Dzisiaj jesteśmy drukarnią offsetową, jednak nie wiemy, co przyniesie nam przyszłość. Z uwagi na malejące nakłady bierzemy pod uwagę inwestycję w maszyny do drukowania cyfrowego. XMF, dzięki swojej kompatybilności, może współpracować z wieloma rodzajami urządzeń. Posiadając workflow Fujifilm możemy być pewni, że będziemy w stanie podjąć się każdego wyzwania, a to dla nas kluczowa zaleta XMF-a – konkluduje Colin Gilham.
Artykuł sponsorowany