Wszystkie segmenty rynku pod jednym dachem
12 Sep 2023 13:49

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Już za miesiąc odbędzie się kolejna edycja targów PRINTING United, które są najważniejszym wydarzeniem branży poligraficzno-opakowaniowej w obu Amerykach. Odbywająca się w cyklu dorocznym impreza zgromadzi ponad 750 wystawców ze wszystkich sektorów rynku.

PRINTING United Alliance, organizator PRINTING United Expo jest najbardziej wszechstronnym stowarzyszeniem poligraficznym w Ameryce Północnej, składającym się z licznych społeczności branżowych z różnych obszarów rynku: druków komercyjnego, opakowaniowego, reklamowego i wielkoformatowego, mailingu bezpośredniego, druku tekstyliów i odzieży itp. Sojusz służy profesjonalistom we wszystkich segmentach, oferując programy edukacyjne i szkolenia za pośrednictwem iLEARNING+, organizując badania rynku, reprezentując branżę w rządzie i wpływając na ustawodawstwo dotyczące bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju. Stowarzyszenie jest również wydawcą magazynów branżowych takich jak: „Printing Impressions”, „Packaging Impressions”, „Wide-format Impressions”, „In-plant Impressions”, „Apparelist” i „Print+Promo Marketing”. Idealliance, jako oddział PRINTING United Alliance, jest światowym liderem w zakresie szkoleń i certyfikacji standardów dla procesów poligraficznych w całym łańcuchu dostaw.

Pod jednym dachem

PRINTING United Expo powstało w wyniku dynamicznych zmian na rynku poligraficzno-opakowaniowym. Liczne wydarzenia targowe dedykowane poszczególnym segmentom rynku nie mieściły się już w budżetach wystawców; również przedstawiciele drukarń nie mieli ani czasu, ani środków, żeby co roku brać udział w kilku, jeśli nie kilkunastu wydarzeniach. Potrzeba ich integracji stawała się coraz bardziej wyraźna. 1 maja 2020 r. doszło do połączenia dwóch istotnych stowarzyszeń non-profit działających w branży poligraficznej. Specialty Graphic Imaging Association (SGIA) było stowarzyszeniem handlowym reprezentującym społeczność sitodruku i druku cyfrowego na całym świecie. Printing Industries of America (PIA) było największym na świecie stowarzyszeniem handlowym branży graficznej, reprezentującym tysiące firm członkowskich. Po połączeniu stworzyły one największe stowarzyszenie branży poligraficznej w Stanach Zjednoczonych, a PRINTING United Expo, które organizują, a które są następcą targów SGIA, to obecnie największe wydarzenie branżowe na rynku amerykańskim. Nie ma stałej lokalizacji – pierwsza edycja w 2019 r. odbyła się w Dallas w stanie Teksas, kolejna – w 2022 r. w Las Vegas (Nevada).

PRINTING United Expo 2023 odbędzie się w Atlancie (Georgia) i z imponującą liczbą potwierdzonych ponad 750 wystawców zapowiada się jako główne targi branżowe. Naszym podejściem jest oferowanie zwiedzającym wglądu we wszystkie segmenty rynku, co stanowi siłę napędową rosnącej popularności wydarzenia – mówi Mark J. Subers, prezes PRINTING United Expo. – Uczestnicy poznają możliwości dywersyfikacji biznesowej w zakresie technologii druku, materiałów eksploatacyjnych, automatyzacji przepływu pracy, wykańczania, zrównoważonego rozwoju i nie tylko. Wiele przedsiębiorstw poligraficznych w Stanach Zjednoczonych nie ogranicza się do obsługi jednego segmentu rynku; drukarnie opakowaniowe bardzo często oferują również aplikacje POS, POP, druk wielkoformatowy i reklamowy. Drukarnie komercyjne, stanowiące ok. 40 proc. rynku, coraz częściej wchodzą na rynek soft-signage, druku na tekstyliach, odzieży czy mailingu bezpośredniego. Nasza koncepcja jest więc również odpowiedzią na specyfikę rynku, w którym poszczególne segmenty coraz bardziej się przenikają.

Etykiety, opakowania i nie tylko

Szczególnie interesująco zapowiada się oferta światowych liderów w dziedzinie etykiet i opakowań. Najnowsze technologie, które zostaną zaprezentowane w Atlancie, obejmują:

– Gallus One Digital Label Press – amerykański oddział firmy Heidelberg zaprezentuje maszynę wyposażoną w urządzenie do wykańczania inline od firmy partnerskiej Prati. Dzięki rozdzielczości 1200x1200 dpi Gallus One osiąga jakość zbliżoną do offsetu i 85 proc. nieprzezroczystości bieli przy najwyższej prędkości roboczej. 

– Durst zaprezentuje swoją technologię Tau RSC oraz ekosystem maszyn drukujących i oprogramowania. Durst Tau RSCi, zaprojektowany z myślą o wydajności na poziomie przemysłowym, oferuje wysoką jakość w połączeniu z ekonomiką produkcji. 

– Seria Truepress Jet L350UV SAI firmy Screen jest odpowiedzią na zapotrzebowanie branży na krótkoseryjne drukowanie wysokiej jakości etykiet, w tym podstawowych, przemysłowych i niskomigracyjnych. Wąskowstęgowa maszyna wykorzystująca technologię inkjet UV zapewnia wyjątkową stabilność, umożliwiając szybkie drukowanie z prędkością do 60 m/min. 

HUB mailingu bezpośredniego

Usługi druku transakcyjnego i mailingu bezpośredniego to znaczący segment rynku poligraficznego w Stanach Zjednoczonych. Będzie to wyraźnie widoczne na targach PRINTING United – organizatorzy dedykowali temu obszarowi specjalną przestrzeń HUB Mailing, Shipping & Fulfillment, w której przez trzy dni trwania targów odbywać się będą różne wydarzenia. Uczestnicy będą mieli wyjątkową okazję zobaczyć globalne premiery produktów i – jak zapowiadają organizatorzy – nigdy wcześniej nieprezentowaną technologię, a także wziąć udział w specjalnie ukierunkowanych spotkaniach i programach edukacyjnych. W strefie PRINTING United Expo dedykowanej mailingowi bezpośredniemu wystawią się m.in.: BCC Software, BlueCrest, Bowe Systec, Capital Mailing Equipment, Crawford Technologies, Inc, Kern, Inc, Kirk-Rudy, PCI – Postal Center International, Pitney Bowes, Quadient, Inc, Tritek Systems, Inc, United Business Mail, W+D North America. Firma Bowe Systec zaprezentuje swoje najnowsze rozwiązanie Fusion Speed Envelope Inserter z automatycznym sortowaniem skrzynek pocztowych BoxIT.

Capstone Technology pokaże robota Auto Viri Trayer z przenośnikiem i etykieciarką, zaś Kirk-Rudy – maszynę atramentową do adresowania FireJet 4C, drukującą w kolorze z rozdzielczością 1600x1600 dpi. Firma W+D/BW Converting Solutions zaprezentuje się z wieloformatową kopertownicą i inserterem do kart do głosowania BB820+.

Wydarzeniu towarzyszyć będą seminaria i szkolenia, niewypełniające jednak całego targowego dnia. W 2019 r., podczas premierowej edycji PRINTING United zaproponowaliśmy ponad 100 sesji wykładowych i uważam, że to było zdecydowanie za dużo – wspomina Mark J. Subers. – W tym roku w kilku kluczowych wystąpieniach zamierzamy przedstawić rynkowe trendy i wyzwania, oddając resztę dnia wystawcom. Postanowiliśmy również stworzyć przestrzeń do mniej formalnej integracji, z popołudniowymi setami dj-skimi, symulatorem golfa i minigolfem. Nie ma powodu, by podczas poważnej imprezy targowej dobrze się nie bawić.

PRINTING United Expo odbędzie się w dniach 18-20 października w Georgia World Congress Center w Atlancie. Rejestracja jest dostępna online pod adresem: www.printingunited.com.  AN