Wszystko, co musisz wiedzieć o druku DTG
26 Apr 2019 08:44

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Istniejąca od ponad wieku firma Brother należy do czołówki światowych innowatorów w dziedzinie druku cyfrowego na tekstyliach. W tym roku Brother stawia na umiejętności praktyczne – nowościami będą pokazy druku na wymagających podłożach i wykłady organizowane w ramach Akademii Brother. 

Na stoisku japońskiego producenta nie zabraknie też wielokrotnie nagradzanych, flagowych modeli drukarek DTG – GTX i GT-3.

Drukarka tekstylna Brother GTX to efekt 20 lat doświadczeń w projektowaniu urządzeń DTG. Maszyna wykorzystuje najnowsze osiągnięcia technologiczne z zakresu szybkości i jakości druku oraz konserwacji. Drukarka została wyposażona w dwa kluczowe podzespoły: nowoczesną głowicę marki Brother i system konserwacji. Uzupełnieniem tego rozwiązania jest innowacyjny atrament Innobella Textile. Specjalnie zaprojektowany, atestowany atrament Innobella Textile zapewnia wysoką jakość druku, duże nasycenie kolorów oraz wysoką odporność na spieranie. 

Swoje zaawansowane możliwości drukarka zawdzięcza dwóm 4-kanałowym głowicom wyposażonym w 3360 dysz. Unikalne głowice zostały zaprojektowane wyłącznie na potrzeby drukarki GTX, z myślą o podniesieniu wydajności druku tekstyliów wysokiej jakości.

Goście targów w praktyce poznają możliwości drukowania na ciemnych i kolorowych strojach wyprodukowanych z poliestru. Nadruki zostaną wykonane na drukarce GTX przy użyciu przyjaznych dla środowiska atramentów wodnych marki Brother.

Drukarka umożliwia druk nie tylko na koszulkach. Głowice aplikują atrament pod wysokim ciśnieniem, dzięki czemu możliwy jest druk na niewielkim dystansie pomiędzy dyszą a obiektem drukowanym. Właściwości drukarki oraz atramentu pozwalają na bezpośredni druk na rozmaitych podłożach typu: dżins, bawełna, poliester, wiskoza, jedwab, juta i papier. Dzięki temu urządzenie sprawdza się w przypadku zadruku powierzchni przedmiotów takich jak obuwie sportowe typu trampki, czapki, torby czy bluzy.

Zgodnie z koncepcją Brother Academy każdego dnia organizowane będą prezentacje. Zaproszeni w tym celu specjaliści reprezentujący wiodące na rynku marki będą rozmawiać na temat druku bezpośredniego na odzieży. Wśród poruszanych zagadnień mają się pojawić porady, jak rozpocząć udany biznes i znaleźć idealną jakość odzieży, a także przydatne wskazówki i praktyczne triki. Szczegółowo zostanie omówiony cały proces drukowania aż po różne metody suszenia. 

Jak zapowiada producent, w tym roku nie zabraknie nowych rozwiązań sprzętowych i programowych służących zwiększeniu wydajności, obejmujących automatyzację procesów obróbki wstępnej oraz narzędzia produkcyjne poprawiające precyzję nadruku. 

Aby wziąć udział w Akademii Brother, należy zarejestrować się przez stronę internetową, na której udostępniony zostanie także harmonogram wykładów. 

Na podstawie materiałów firmy Brother opracowała BZ