Wystawa druku dekoracyjnego na targach FESPA 
22 Mar 2019 13:36

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Organizowana w ramach targów FESPA Global Print Expo 2019 (od 14 do 17 maja, Monachium) wystawa Printeriors 2019 ma na celu przybliżenie technologii druku dostępnych na rynku projektowania wnętrz i dekoracji zewnętrznych. 

Zlokalizowane przy bramie wschodniej budynku Messe Monachium wydarzenie kierowane jest do projektantów, drukarzy i producentów zainteresowanych możliwością wykorzystania druku na potrzeby dekoracyjne. Podobnie jak w zeszłym roku wystawa Printeriors przybierze formę interaktywnego doświadczenia, podczas którego demonstrowane będą rozmaite elementy dekoracyjne, w tym między innymi: tapety, kasetony, meble, zasłony i poduszki, blaty stołów, kredensy czy grafiki okienne.

Nowością będą elementy wystroju zewnętrznego eksponowane poza budynkiem targowym. Goście targów przechodząc między halami będą mogli zapoznać się z szeroką gamą drukowanych dekoracji takich jak leżaki, parasole oraz rozwiązań do oznakowań zewnętrznych. 

Do współpracy przy projektowaniu dekoracji organizatorzy zaprosili ilustratora Jaspera Goodalla. W tym roku grafiki będą inspirowane żywiołami: ziemi, powietrza, ognia i wody, a całość ekspozycji będzie opatrzona wspólnym hasłem: „Inspirowane naturą – zasilane przez druk”. Posiadanie motywu przewodniego dla wszystkich projektów oznacza według organizatorów lepszą spójność prezentowanych aplikacji.

Wystawa Printeriors ma na celu połączenie interesów właścicieli marek, dekoratorów wnętrz, projektantów i architektów oraz dostawców i producentów. Wszystkim interesariuszom wydarzenie zaoferuje wgląd w najnowsze technologie druku i przykłady ich zastosowań w branży wewnętrznych oraz zewnętrznych dekoracji. Odwiedzający zainspirowani aplikacjami będą mieli okazję porozmawiać i wymienić doświadczenia z wystawcami, co może okazać się pomocne w realizacji nowych projektów i urzeczywistnieniu pomysłów.

Duncan MacOwan, kierownik działu eventów w FESPA, tak komentuje zapowiadaną edycję wystawy Printeriors: W ciągu ostatnich kilku lat, podążając za rozwojem technologii cyfrowych, druk istotnie wpływał na sposób pracy projektantów i architektów. Staramy się nadążać za tymi trendami. W ubiegłym roku zdecydowaliśmy się nadać naszemu wydarzeniu formę interaktywną. Zmiana cieszyła się popularnością zarówno wśród odwiedzających, jak i samych wystawców. Mamy nadzieję, że kontynuując ten pomysł ułatwimy zwiedzanie wystawy, przenosząc doświadczenia gości w nowy wymiar. Rozbudowa ekspozycji o część zewnętrzną pozwoli nam na prezentację jeszcze większej ilości zastosowań druku. Dzięki temu wystawa Printeriors będzie towarzyszyła gościom nawet podczas przerw w zwiedzaniu targów.

Więcej informacji na temat wystawy Printeriors, targów FESPA Global Print Expo 2019 i kolejnych imprez można znaleźć na stronie organizatora. 

Na podstawie materiałów FESPA opracowała BZ

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>