Wyższy poziom druku w kolorach (fluorescencyjnych)
18 Sep 2020 11:52

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Park maszynowy łódzkiej drukarni cyfrowej PIKTOR wzbogacił się ostatnio o system drukujący Xerox Primelink C9065. To pierwsze urządzenie Xerox w firmie, działającej na rynku od 2006 roku. 

System charakteryzuje się m.in. możliwością druku na banerach 330x660 mm oraz wyposażeniem w technologię Xerox CMYK Plus, czyli specjalne zestawy tonerów jaskrawych i fluorescencyjnych, a także wyjątkową wydajnością: do 75 str./min.

O przyczynach tej inwestycji i praktycznych aspektach wykorzystania urządzenia mówi Dariusz Szlaski, współwłaściciel drukarni PIKTOR.

Jaki jest asortyment produkcji i jakich klientów obsługujecie?

––––––––––

Dariusz Szlaski: Firma PIKTOR w chwili obecnej opiera swoją produkcję na druku instrukcji obsługi i DTR dla przemysłu oraz druku książek dla wydawnictw i osób prywatnych. Nie zapominamy również o sektorze druku reklamowego, czyli agencjach reklamowych i zleceniach od osób prywatnych poszukujących wysokiej jakości i terminowości wykonania prac. Niestety, również przy 

małych lub bardzo małych nakładach prace te wymagają coraz bardziej nowatorskich rozwiązań takich jak zastosowanie koloru białego, clear, złotego, srebrnego lub kolorów fluorescencyjnych.

Co spowodowało, że zdecydowaliście się na inwestycję w system cyfrowy Xerox Primelink C9065? 

––––––––––

D.S.: Dotychczas nie korzystaliśmy z drukarek firmy Xerox. Powód był jeden: pozostali dostawcy gwarantowali nam serwis na miejscu w 4 godziny. Rynek zamówień jednak się zmienia, a my musimy się zmieniać razem z nim. Po analizie rynku okazało się, że jedynie Xerox posiada w swoim portfolio budżetową, powtórzę to raz jeszcze: budżetową maszynę do druku kolorowego, która może spełnić te wymagania. Owszem, na rynku znaleźliśmy również maszyny do druku kolorowego innych producentów, które dysponują drukiem o poszerzonej kolorystyce, ale są to rozwiązania o wiele droższe i przeznaczone do dużych nakładów, gdzie w zasadzie rozszerzona kolorystyka to dodatek do dużej wydajności CMYK. My poszukiwaliśmy natomiast drukarki, która pozwoli nam poszerzyć portfolio wykonywanych prac i nie zrujnuje naszego budżetu w dobie pandemii.

Jakie są największe zalety zakupionego systemu Xerox?

––––––––––

D.S.: Drukarka Xerox Primelink C9065  spełnia wszystkie nasze wymagania, czyli drukuje kolorami dodatkowymi (biały, clear, złoty i srebrny) oraz kolorami fluorescencyjnymi (cyjan, magenta i yellow). Jej niewątpliwymi zaletami są też prosta obsługa i wymiana kolorów oraz, jak już zaznaczałem, cena.

Jakie korzyści wynikają dla przedsiębiorstwa i klientów ze stosowania technologii Xerox?

––––––––––

D.S.: Drukarka Xerox Primelink C9065 pozwoliła nam już na produkcję uszlachetnionych okładek do książek, zaproszeń, folderów, wizytówek i wielu innych prac, których nie byliśmy w stanie wykonać przy dotychczasowym parku maszynowym.

Maszyna oprócz normalnej produkcji jest obecnie na etapie wewnętrznych testów produkcyjnych i zdolności drukowania na różnych podłożach. Chcemy w ten sposób poznać wszystkie jej możliwości, aby w jak najszerszym zakresie proponować profesjonalną usługę druku uszlachetnionego naszym klientom.

W jaki sposób inwestycja w urządzenie Xerox pomogła Państwa firmie?

––––––––––

D.S.: Prace tego rodzaju były dotychczas podzlecane naszym partnerom na wykonanie uszlachetnień lub z przykrością musieliśmy odmawiać ich przyjęcia, jeśli podwykonawcy nie mogli nam zagwarantować dotrzymania terminu, który w firmie PIKTOR jest sprawą priorytetową zgodnie z zasadą „Profesjonalnie i tak szybko, jak na to pozwala technologia”.  Staramy się wszystkie nasze bardziej skomplikowane realizacje z zakresu druku cyfrowego wykonywać w ciągu 4 dni. W tę zasadę doskonale wpisuje się drukarka Xerox Primelink C9065. Dzięki niej wszystkie prace będziemy wykonywali w naszej drukarni, co będzie miało wpływ na kontrolę jakości całego produktu. Mam nadzieję, że Xerox Primelink C9065 to początek udanej współpracy z firmą Xerox i jej autoryzowanym partnerem, firmą DigiPress z Krakowa. 

Dziękuję za rozmowę.

––––––––––

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>