Wyższy poziom wydajności
26 Aug 2020 11:31

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Fud-Men z Jaworzna stała się pierwszym w Polsce użytkownikiem hybrydowego plotera Jeti Tauro H3300 LED z opcją „master roll-to-roll” . 

Współpracując od niemal 25 lat ze szwedzkim koncernem IKEA (...) musimy stale modernizować i rozwijać nasz park sprzętowy – mówi Jarosław Fudała, jeden ze współwłaścicieli firmy Fud-Men. – Nasz strategiczny partner wciąż wprowadza do swojego portfolio nowe produkty (...). Są wśród nich także wymagające prace, do których wykonania niezbędne są maszyny o najwyższej jakości i precyzji. Z myślą o takowych kilka lat temu zakupiliśmy ploter Jeti Tauro H2500 (...). Pozytywne z nim doświadczenia, jak również nienaganna współpraca z firmą Agfa i zapewniany przez nią poziom serwisu miały duży wpływ na decyzję o ponownej inwestycji w urządzenie tego producenta.

Krzysztof Maciejewski, prokurent w firmie Fud-Men, dodaje: O wymianie maszyny na szerszą zdecydowały specyfika naszej produkcji i wyższy poziom wydajności, jaki uzyskaliśmy dzięki tej inwestycji. Bardzo w tym pomaga opcja „master roll-to-roll”, gdyż możemy dzięki niej realizować prace wysokonakładowe ze zwoju o długości do 300 m, a także zadrukowywać 2 role z materiałem o szerokości 1,6 m (...). 

Jarosław Fudała dodaje, że Fud-Men, współpracując z międzynarodową marką, jaką jest IKEA, musi spełniać rygorystyczne kryteria; wiele dotyczy zrównoważonego rozwoju. Adriana Piotrowska-Ineksiak, regionalny szef sprzedaży w polskim oddziale firmy Agfa mówi, że ploter Jeti Tauro H3300 LED wspiera klienta w tym zakresie: Znajdujące w nim zastosowanie atramenty Anuvia posiadają proekologiczny certyfikat GREENGUARD Gold (...). Potwierdza on, że nasze atramenty są w pełni bezpieczne w kontekście aplikacji wewnętrznych (...).

Przewagą modelu Jeti Tauro H3300 LED nad wcześniejszym urządzeniem jest też zastosowana w nim technologia UV LED. Krzysztof Maciejewski potwierdza: To bardzo ważny aspekt w kontekście tkanin canvas oraz folii PP czy PE, które są wrażliwe na wysokie temperatury. Technologia UV LED jest w tym kontekście nieoceniona, gdyż pozwala bez żadnego ryzyka aplikować tego typu podłoża do maszyny.

Jeti Tauro H3300 LED, jak dodaje Jarosław Fudała, jest wykorzystywana przede wszystkim do bardziej wymagających, zaawansowanych technologicznie prac, ale również takich, gdzie konieczna jest bardzo wysoka, zapewniana przez nią wydajność: Ploter Jeti Tauro H3300 LED jest oferowany przez firmę Agfa w 4 wariantach. Wersja zakupiona przez Fud-Men uwzględnia zadrukowywanie zarówno materiałów giętkich w trybie „z roli na rolę”, jak i – po dostawieniu dedykowanego stołu – podłoży sztywnych. Maszyna pracuje z prędkością do 453 m2/h, obsługując – w przypadku mediów giętkich – dwa zwoje o szerokości 1,6 m każdy bądź jeden o szerokości 3,2 m. Przy mediach sztywnych maksymalny ich format wynosi 3,34x4 m. Urządzenie drukuje w 4 kolorach z opcjonalną bielą i primerem. Wyposażone jest w 64 głowice drukujące i – jak wcześniej wspomniano – system utrwalania w technologii UV LED. 

Opracowano na podstawie materiałów firmy Agfa

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>