Na kilkanaście dni przed rozpoczęciem targów Labelexpo Europe zamieszczamy jeszcze kilka zapowiedzi wystawców, które – jak sądzimy – wybierających się na te targi utwierdzą w ich decyzji, a wahających się być może skłonią do odwiedzenia brukselskiej imprezy.
Na stoisku firmy Flexolaser zwiedzający będą mogli zapoznać się z nowościami technologicznymi w zakresie prepressu. Poszczególne procesy będą prezentowane przy wykorzystaniu aplikacji MaxPro wyprodukowanej przez Graphic Republik. Jest to alternatywne rozwiązanie przeznaczone dla wytwórców etykiet, które może być wykorzystywane we wszystkich procesach przedprodukcyjnych. Oprogramowanie umożliwia m.in. edycję, korekcję kolorów oraz trapping. Podczas targów prezentowane będą także m.in. niektóre nowe funkcje trappingu, pełne funkcjonalności ppd oraz profile monitorów.
Firma Flexolaser zaprezentuje mały system laserowy – „piccolino”. Jak zapewnia producent, jest to idealna maszyna dla drukarń etykietowych, która łatwo może zostać wdrożona jako dodatkowe wyposażenie. Jej bęben próżniowy został zaprojektowany do obsługi płyt o wymiarach 635x500 mm. Naświetlenie w rozdzielczości 2540 dpi zajmuje nie więcej niż 12 minut. Na nadchodzące targi firma Flexolaser przewidziała także inne nowości.
Edale Ltd., jeden z wiodących na rynku poligraficznym dostawców wąskowstęgowych maszyn do druku i uszlachetniania, przedstawi rozwiązania dedykowane czterem sektorom, wokół których firma skupia swą aktywność: drukowi cyfrowemu, zabezpieczeniom handlowym, powlekaniu i uszlachetnianiu oraz drukowi fleksograficznemu.
Zgodnie z ideą Edale konstruowania maszyn „szytych na miarę” potrzeb klienta producent zdecydował się w tym roku na niekonwencjonalny sposób zaprezentowania gamy swoich urządzeń. Nie będzie to pokaz stoiskowy żadnej konkretnej maszyny, ale prezentacja oferowanych rozwiązań w postaci materiału filmowego popartego próbkami produktów wykonanych na poszczególnych maszynach dostępnych w ramach oferty producenta. W ten sposób Edale pragnie podkreślić, że koncentruje się na dopasowaniu dla swoich klientów odpowiednich pod względem ekonomicznym rozwiązań poprzez spełnianie ich oczekiwań i celów, które chcieliby osiągnąć.
Edale będzie dzielił stoisko ze swoim partnerem biznesowym w sektorze druku cyfrowego, firmą Agfa Graphics, której jest dostawcą w zakresie systemów do transportu wstęgi oraz opcji tradycyjnego druku i jego uszlachetniania do jednoprzelotowej maszyny inkjetowej UV marki :Dotrix.
Odwiedzający stoisko Edale będą mieli okazję po raz pierwszy szczegółowo zapoznać się z innowacyjną, napędzaną serwomotorami maszyną Gamma – najnowszą propozycją tego producenta w zakresie kompleksowych rozwiązań do druku i uszlachetniania, przeznaczoną do produkcji pudełek kartonowych, etykiet wielowarstwowych, rękawów termokurczliwych, blistrów i in. opakowań giętkich w technice flekso.
Gamma napędzana jest dwoma niezależnymi serwomotorami na każdej stacji drukującej. Wyposażona w pasowanie wstępne, pasowanie automatyczne, kontrolę długości druku i innowacyjną głowicę drukującą skraca czas zmiany prac do absolutnego minimum i redukuje powstawanie odpadu. Adoptowany w maszynie system zmiany kolorów (Pit-Stop Colour Change) umożliwia operatorowi wykonanie kompletnej zmiany kolorów w czasie krótszym niż 2,5 min na każdą stację. Maszyna dostępna jest w szer. wstęgi do 510 mm i pracuje z prędkością do 200 m/min.
Targi Labelexpo będą również doskonałą okazją do uzyskania informacji oraz próbek produktów z zakresu oferowanego przez Edale wyposażenia dla takich aplikacji jak m.in.: bilety, tagi RFID, karty-zdrapki, etykiety, opakowania, druk cyfrowy i spersonalizowany.
Klientów zainteresowanych poznaniem możliwości maszyny Gamma, a także obejrzeniem cyfrowego rozwiązania w technologii inkjet UV, Edale i Agfa zapraszają na pokaz pracy obu maszyn do stworzonego na tę okazję workshopu w fabryce marki :Dotrix w Gandawie w ciągu dwóch pierwszych dni targowych (23 i 24 września) w godzinach 16:00-18:30.*
Prekursor systemów do koronowania materiałów opakowaniowych, duńska firma Vetaphone A/S zaprezentuje wyposażenie do zwiększania przyczepności materiałów opakowaniowych wąskiej wstęgi Corona-Plus.
Urządzenie do czyszczenia wstęgi CC-Plus Corona Cleaner łączy w sobie czyszczenie wstęgi, jej aktywowanie i usuwanie ładunku elektrostatycznego.
Kompaktowe aktywatory Vetaphone TOU4 do maszyn wąskowstęgowych dostępne są zarówno dla aktywacji jedno-, jak i dwustronnej. Stanowią rozwiązanie przyjazne dla użytkownika w celu zapewnienia wysokich, jednolitych poziomów aktywowania na podłożach nieprzewodzących i przewodzących prąd elektryczny. Wyposażone w opatentowany system szybkiej wymiany kasety kartridża (QC) zapewniają wzrost wydajności przy minimalnym czasie wymiany i zredukowanych kosztach konserwacji.
Podczas tegorocznej edycji targów Labelexpo odwiedzający będą mieli okazję zasięgnąć również informacji o najnowszej metodzie koronowania stosowanej na skalę wielkoprzemysłową – systemie plazmowym CP Plasma. Metoda ta w porównaniu z systemami Corona charakteryzuje się dużo większą wydajnością, bardziej przyjaznym środowiskiem pracy oraz efektywną pracą z trudnymi materiałami, dlatego też Vetaphone zdecydował się zmodernizować swoje systemy do wyposażenia ich właśnie w kartridże plazmy.
Na życzenie ITTP, polski przedstawiciel obu firm, zorganizuje indywidualne spotkania z osobami odpowiedzialnymi za poszczególne rozwiązania Edale i Vetaphone oraz jeszcze przed targami udostępni dodatkowe informacje o oferowanych maszynach.
Firma Nuova Gidue zamierza zaprezentować obszerny program badań i rozwoju dla przemysłu etykiet i opakowań. Na stoisku będzie można m.in. obejrzeć pokaz wideo hybrydowej maszyny Flexo-Offset Combination Xpannd, wyposażonej w 6 offsetowych zespołów drukujących, 3 zespoły flekso, zespół do hot stampingu Heavy Duty i 3 systemy tnące. Na targach Nuova Gidue przedstawi także bliższe dane na temat nowej, przełomowej technologii Full Combat i wprowadzonej techniki PC Remote Control.
Firma zamierza także zaprezentować rozwiązania z zakresu druku zabezpieczonego poprzez wprowadzenie nowej czterokolorowej maszyny drukującej Intaglio, która oferuje przemysłowi opakowań zupełnie nowe możliwości.
Müller Martini zaprezentuje korzyści płynące z zastosowania w produkcji przy użyciu technologii offsetu zmiennoformatowych wkładów drukujących. Odwiedzający stoisko firmy na targach będą mieli okazję obejrzeć podczas pracy maszyny drukujące Alprinta V oraz VSOP. Alprinta V to znana na polskim rynku maszyna wykorzystywana m.in. do produkcji etykiet samoprzylepnych, druku na cienkich oraz rozciągliwych foliach, a także w produkcji opakowań. Wersja V jest wyposażona w zmiennoformatowe wkłady drukujące. Maszyna VSOP natomiast to najnowszy produkt oferowany przez firmę Müller Martini po przejęciu przez nią patentów firmy Drent.
Firma Sun Chemical zaprezentuje swoje produkty oraz serwis, a także szereg innowacyjnych rozwiązań dla rynku produkcji wąskowstęgowej.
Jednym z prezentowanych produktów będzie linia SolarFlex Nova zapewniająca zdaniem producenta maksymalną wydajność utrwalania, a także bezproblemowy druk. Z kolei system dozowania ColorSat i towarzyszące mu oprogramowanie będą automatycznie dostarczać pożądany kolor. Zastosowana tu technologia bezsilikonowa uprości również wykończenie wydruków. Wszystko to ma zwiększyć wydajność procesu produkcji, zaś odpowiednia siła kolorów pozwoli na zastosowanie lepszych wałków aniloksowych, umożliwi ekonomiczne zużycie farby i zwiększy elastyczność dopasowania kolorów.
Suncure Starluxe to najnowsza rodzina offsetowych farb UV zaprojektowana tak, aby spełnić oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Unowocześniony system oferuje druk o najwyższej jakości na szerokiej gamie papierów, plastików i podłoży metalizowanych.
Kolejnej prezentowanej podczas targów rodzinie produktów – SolarScreen Whites – przybyły nowe produkty silikonowe i bezsilikonowe, które wykorzystują najnowszą technologię. Większa szybkość utrwalania wpływa na zwiększenie wydajności i większą elastyczność. Wszystko po to, aby sprostać dodatkowym wymaganiom stawianym przez cieńsze podłoża oraz większą chłonność farb fleksograficznych, typograficznych i offsetowych.
Podczas targów Sun Chemical zaprezentuje także rozwiązania Low Migration (o niskim stopniu migracji) zwiększające bezpieczeństwo opakowań żywności i środków farmakologicznych, a także etykiety, które umożliwią drukarniom sprostanie wymaganiom i oczekiwaniom producentów odnośnie do nanoszenia ich na delikatne opakowania.
SunCure FLM to rodzina offsetowych farb UV zaprojektowanych do zadrukowywania wielu podłoży. Została dołączona do SolarFlex LM – rodziny produktów flekso UV o niskim stopniu migracji. Uzupełnieniem portfolio jest rodzina lakierów (również o niskim stopniu migracji).
Prezentowane będą także produkty i rozwiązania Sun Chemical dla wysokiej jakości druku dekoracyjnego oraz druku z zabezpieczeniami, w tym maskujące produkty na wysokim poziomie służące do ochrony marki.
W zakresie innowacyjnych rozwiązań ukierunkowanych na polepszenie wszystkich aspektów pracy poligraficznej oraz konieczność zwiększenia udziału źródeł odnawialnych w druku firma zaprezentuje system zarządzania barwą Smart Colour i oferowane przez siebie usługi konsultingowe, jak również technologie źródeł odnawialnych.
Firma Siegwerk jako pierwsza stworzyła farby do fleksografii i sitodruku stosowane w nowej technologii UV wykorzystującej do suszenia lampy LED-UV oraz nowy, wysoko czuły półprzewodnik UV jako źródło światła. Rozwiązanie pozwala na znaczną oszczędność energii i jest przyjazne dla środowiska ze względu na eliminację ozonu z procesu suszenia.
Podczas targów Siegwerk zaprezentuje także inne innowacje: fleksograficzną serię UV Siura Flex 39-8 oraz offsetową serię Siura Plast Lo. Z kolei dla producentów etykiet dla branży spożywczej firma przedstawi kompletny program farb o niskiej migracji.
Opracowano na podstawie inf. wystawców