Otwarcie Gallus Experience Center na 100-lecie firmy  
21 cze 2023 13:44

19 czerwca 2023 roku,  na który przypada stulecie firmy Gallus, uroczyście otwarto drzwi do nowego obiektu branżowego Experience Center,  w którym prezentowane są nowe rozwiązania napędzające cyfrową transformację.

Grupa Gallus, spółka zależna Heidelberger Druckmaschinen AG jest jedną z wiodących firm w zakresie rozwoju, produkcji i sprzedaży konwencjonalnych i cyfrowych maszyn wąskowstęgowych dla branży druku etykiet. W dniach 19-24 czerwca br. świętuje swoje 100-lecie, otwierając drzwi do zupełnie nowego centrum branżowego w St. Gallen w Szwajcarii - Gallus Experience Center - które ma służyć jako punkt kontaktowy dla klientów, ekspertów branżowych i interesariuszy, aby napędzać transformację rynku. W jubileuszowym roku firma Gallus wprowadza również trzy nowe produkty do swojego portfolio: portal klienta Heidelberg, Gallus One z modułem do obróbki po druku oraz cyfrową aktualizację popularnego modelu Gallus ECS 340.

W związku z obchodami 100. rocznicy i oficjalnym otwarciem Gallus Experience Center, w ramach tygodnia Gallus Experience Days, firma Gallus gości obecnych i potencjalnych klientów z wiodących na świecie drukarń i zakładów przetwórczych, a także partnerów i właścicieli marek. Centrum, poświęcone cyfrowej transformacji branży etykiet, ma na celu ułatwienie przyszłego sukcesu branży poprzez wspieranie współpracy w celu tworzenia innowacji i zrównoważonego rozwoju. Producenci, dostawcy, przetwórcy, drukarze i właściciele marek mogą korzystać z nowego obiektu w celu inspirowania się, testowania i rozwijania nowych technologii oraz doświadczania ekosystemu technologicznego. Ponadto Gallus wykorzysta obiekt do zaprezentowania konwencjonalnych, hybrydowych i cyfrowych maszyn Gallus, oprogramowania i rozwiązań opartych na chmurze oraz oferty partnerów technologicznych.

Zwiększając swoją przewagę w zakresie całkowitego kosztu posiadania (TCO) w produkcji etykiet, Gallus wprowadza na rynek nowy system Gallus One z modułem do obróbki po druku. Rozwiązanie to obejmuje cyfrową maszynę drukującą z wbudowaną stacją fleksograficzną, semirotacyjną wykrawarkę, która może zmienić zadanie w ciągu jednej minuty i przetwarzać do 70 m materiału na minutę oraz systemy kontroli wizyjnej, aby zapewnić najwyższy poziom jakości i zminimalizować ilość odpadów. Firma ogłosiła również możliwość modernizacji istniejącej maszyny fleksograficznej Gallus ECS 340 za pomocą cyfrowej jednostki drukującej (DPU), przekształcając ją w hybrydową maszynę Gallus Labelfire 340, ale bez dodatkowej inwestycji w platformę. Oznacza to, że klienci mają teraz dostęp do całej elastyczności i wszechstronności druku cyfrowego, z niezawodnością i precyzją druku konwencjonalnego i technologii dalszej obróbki.

Więcej w lipcowej „Poligrafice”. AN