Pod koniec marca Highcon ogłosił nowy wachlarz produktów, które zaprezentuje na targach drupa 2024. Mają one odpowiedzieć na wyzwania, które stoją przed szybko rozwijającymi się segmentami branży opakowań kartonowych. Idąc za potrzebami globalnego rynku i za rosnącym popytem na mniejsze nakłady, krótszym czasem realizacji zamówień, przyjazną dla środowiska produkcją i zwiększeniem satysfakcji klientów, nowa oferta Highcon ma przyspieszyć wprowadzanie strategii wejścia do głównego nurtu branży poprzez skoncentrowanie się na produktywności, efektywności i jakości.
Nowe portfolio produktów obejmuje:
– Do opakowań kartonowych: Highcon Beam 3 z opcjonalnym nowym modułem Beam Writer do offline’owego tworzenia obciągów bigujących, co pozwala użytkownikom zwiększyć wydajność produkcyjną o około 50 proc. w porównaniu z Beam 2, a przy tym zapewnić wyższą i powtarzalną jakość;
– Do opakowań z tektury falistej i ekspozytorów POS: Vulcan1 – rewolucyjny system obsługujący arkusze o wymiarach 1,4 x 1,7 m, który umożliwi korzystanie z cyfrowego wykrawania w największych stosowanych w przemyśle formatach – obecnie w fazie realizacji;
– Upgrade dla Highcon Beam 2C, który z opcjonalnym Beam Writer zwiększa o nawet 50 proc. produktywność i umożliwia realizację niskich i średnich nakładów opakowań z tektury falistej – szczególnie dla zastosowań POS i web-to-pack.
Nowy Highcon Beam 3
Nowy Highcon Beam 3 został opracowany w odpowiedzi na wyzwania klientów. Zawiera szereg innowacji i usprawnień, które umożliwiają użytkownikom zwiększenie produktywności i realizację szerszego spektrum aplikacji. Urządzenie będzie w stanie wykonać 10 prac o średnim nakładzie 1000 arkuszy w czasie jednej zmiany. To oznacza, że zwrot z inwestycji nastąpi przeciętnie w czasie dwóch lat, przy produkcji dwuzmianowej.
Jeszcze przed wysłaniem pierwszego urządzenia Beam 3 na targi drupa 2024 High- con wykona upgrade urządzenia Beam 2 zainstalowanego w firmie Eurographic w Polsce. Jesteśmy podekscytowani na myśl, że jako pierwszy użytkownik systemu Beam 2 otrzymamy pakiet zwiększający efektywność i jakość produkcji, dający nam wydajność systemu Beam 3 – powiedział Bartosz Nowakowski, dyrektor generalny Eurographic Group w Polsce.
Nowy Highcon Beam Writer
Nowy Highcon Beam Writer, kompatybilny ze wszystkimi systemami Highcon Beam, jakie zostały już zainstalowane, pozwala klientom tworzyć bigi przy użyciu systemu Highcon DART i materiałów eksploatacyjnych piątej generacji w układzie offline. Dla każdych 100 prac w miesiącu Beam Writer może uwolnić ponad 16 godzin z pracy urządzenia Beam, czyli pełne dwie zmiany, zwiększając tym samym jego produktywność.
Zawsze wierzyłem, że jest miejsce na offline’owy system nanoszący bigi DART – powiedział Charles Linney, dyrektor firmy Linney. – Choć obecny system inline działa bardzo dobrze, offline’owy Beam Writer może zaoszczędzić nam 10 minut na każdej pracy, co oznacza ponad 50 godzin w miesiącu.
Nowy Highcon Vulcan
Nowy Highcon Vulcan wejdzie do kanonu produkcji opakowań z tektury falistej i zapewni istotny przełom w oferowanych obecnie rozwiązaniach. Vulcan obsługuje formaty do 1,4 x 1,7 m i o grubości podłoża do 5 mm, w tym wszelkie mikrofale, czy większe gramatury jak B, C i EB. Jak wszystkie systemy firmy Highcon, Vulcan połączy prawdziwe, fizyczne bigowanie z laserowym wycinaniem. Jego produktywność ma wynosić do 3 tys. arkuszy na godzinę (do 7 tys. m2/godz.). A czas przygotowania do nowej pracy potrwa zaledwie ok. 5-10 minut.
Vulcan Highcon znajdzie zastosowanie u wielu przedstawicieli branży, uzupełniając analogowe sztance i rozwiązując trudne problemy związane z potrzebą szybkiego reagowania, niskich nakładów i ograniczenia, jakie nakładają minimalne wielkości zamówień – powiedział Richard Brown, prezes firmy The BoxMaker.
Gdy rozpoczęły się prace projektowe, czterech klientów-fundatorów, firmy Thimm (Niemcy), The BoxMaker (USA), UDS (Polska) i Grupak (Meksyk), wpłaciło depozyt na systemy Vulcan już w 2022 r. W 2023 r. do programu klientów-fundatorów dołączył Schumacher Packaging (Niemcy) i podpisał list intencyjny na zakup 5-10 urządzeń Vulcan do 2030 r.
Schumacher Packaging jest liderem innowacji i wizjonerem cyfrowej technologii produkcji opakowań – powiedział Bjoern Schumacher, dyrektor generalny. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego Highcon Beam 2C, ale to system Vulcan pozwoli nam niebawem rozpocząć nieuniknioną cyfryzację procesów wykańczania opakowań z tektury falistej. Mówi się, że widzieć znaczy uwierzyć, dlatego prezentacja prototypu, w jakiej uczestniczyłem rok temu w Izraelu, przekonała mnie, że Vulcan będzie dla nas prawdziwym game changerem.
Trudne warunki gospodarki światowej w 2023 r. spowodowały, że Highcon musiał tymczasowo spowolnić proces powstawania maszyny Vulcan, planując powrót do projektu przed końcem 2024 r. W roku 2026 planowane jest dostarczenie urządzeń pierwszym klientom w ramach testów alfa.
Highcon oferuje niezdecydowanym klien- tom możliwość zarezerwowania jednego z ograniczonej liczby terminów wczesnej dostawy. Zostaną one zamienione w konkretne zamówienia jeśli prezentacja modelu produkcyjnego spełni oczekiwania klienta.
Ulepszony Highcon Beam 2C
Biorąc pod uwagę zwiększoną o 15 proc. prędkość, ulepszony Highcon Beam 2C oferuje producentom z branży tektury falistej większą wydajność. W połączeniu z nowym opcjonalnym Beam Writer użytkownicy będą mogli się cieszyć o 50 proc. większą produktywnością dla typowego koszyka prac. Ten upgrade zawiera również pakiet oprogramowania Digital die cutting Workflow Package (DWP), który zapewnia płynną, bardziej efektywną i zautomatyzowaną integrację z systemem obiegu prac.
drupa 2024
Na targowym stoisku firmy Highcon będzie można spotkać klientów i zobaczyć ich prace, a także zapoznać się z nowym portfolio produktów oraz przykładowymi pracami wykonanymi na prototypie przełomowego systemu Vulcan.
W dzisiejszym wymagającym środowisku klienci Highcon odnoszą sukcesy, używając właściwego narzędzia do właściwej pracy, optymalizując produktywność firmy, zwiększając elastyczność, efektywność kosztową i wydajność. A to wszystko pozwala lepiej odpowiadać na potrzeby klientów i maksymalizuje zwrot z poniesionych inwestycji – powiedział Shlomo Nimrodi, dyrektor generalny Highcon. – Zainspirowani przez naszych klientów, korzystając z ich uwag, jakie otrzymaliśmy na przestrzeni lat, i tego, jak używają naszych rozwiązań dzisiaj, Highcon może zademonstrować, jak cyfrowe cięcie może stać się wiodącą technologią w branży. Nadszedł już czas na cyfrowe cięcie i bigowanie.
Na polskim rynku partnerem i przedstawicielem Highcon jest firma Digiprint Sp. z o.o. Wspólne instalacje Digiprint i Highcon w Polsce są wzorcowe i pokazują wszechstronność rozwiązań do wykrawania i bigowania.
Opracowano na podstawie materiałów firmy Highcon