Dwa razy Duplo w drukarni all-service
8 cze 2017 13:57

Firma all-service z Zielonej Góry zakupiła dwa urządzenia z oferty Duplo - Docucutter DC-646Pro i system broszurujący 600i z trójnożem.

all-service to agencja reklamowa i drukarnia, obsługująca firmy i instytucje z całej Polski. Firma istnieje już 13 lat, a jeszcze dłużej z branżą poligraficzną związany jest jej właściciel, Łukasz Bobrowski. Choć pozyskuje ona zlecenia głównie drogą internetową, równie chętnie nawiązuje kontakty z klientami w sposób tradycyjny. A tych stale przybywa – w skali roku ich ilość wzrasta aż o 30-40 proc.

Obecnie drukarnia dysponuje tak rozbudowanym i nowoczesnym parkiem maszynowym (opartym na maszynach cyfrowych), że jest w stanie zrealizować zlecenie dla klienta w ciągu zaledwie kilku godzin. Jest to możliwe – jak podkreśla Łukasz Bobrowski – między innymi dzięki ostatnim inwestycjom w urządzenia z oferty Duplo.

„Maszyny tego producenta były mi znane od dawna, jednak początkowo skusiłem się na konkurencyjny sprzęt. Nie spełnił on jednak moich wymagań, więc sięgnąłem po rozwiązania z wyższej półki, czyli systemy Duplo. Okazały się one niezawodne i zapewniły nam dużo wyższą wydajność. Urządzenia te umożliwiły nam także realizację wielu zleceń, które do tej pory były dla nas niewykonalne; mam na myśli przede wszystkim większe nakłady, których wykończanie, przy ówczesnych możliwościach, zajmowało nam bardzo dużo czasu. Teraz niektóre produkty, np. wizytówki, możemy wykonywać niemalże od ręki. Również czas realizacji zleceń na broszury skrócił się kilkukrotnie”.

Użytkownik Docucuttera DC-646Pro, pierwszego z zakupionych przez all service urządzeń, może wprowadzać dane i realizować wybrany proces bezpośrednio z poziomu maszyny. Przede wszystkim zaś może zapisywać w jego pamięci własne programy, co znacznie ułatwia realizację zleceń powtarzalnych. Sprzęt ten posiada kamerę – czytnik kodu, który wcześniej, podczas drukowania, należy nanieść na arkusz. Po zeskanowaniu znacznika system ładuje odpowiedni program i realizuje proces zgodnie z zapisanymi wcześniej ustawieniami. „Maszyna jest intuicyjna, podobnie zresztą jak system broszurujący 600i z trójnożem, który zakupiliśmy w ostatnim czasie. To jedna z priorytetowych cech urządzeń, na które się decydujemy, bo intuicyjna obsługa znacząco wpływa na czas realizacji zleceń. Owszem, mogliśmy zdecydować się na rozwiązania konkurencyjne, jednak ich przygotowanie do procesów wykończania naszych produktów wymaga sporo czasu. Z Duplo wszystko odbywa się sprawnie i szybko” - przyznaje właściciel firmy.

System broszurujący Duplo 600i jest przeznaczony do oprawy zeszytowej i produkcji broszur w formacie albumowym. „System ten zapewnia bardzo precyzyjne szycie katalogów – zapewnia właściciel. - Jego działanie oparte jest na wieży podciśnieniowej, która pobiera po kilka lub po jednym arkuszu papieru z każdej półki. Na razie wystarcza nam jedna, ale jeśli tylko pojawi się konieczność powiększenia sprzętu o kolejne wieże - Duplo daje nam taką możliwość. Modułowość rozwiązań tego dostawcy bardzo sobie cenimy”.

Opracowano na podstawie informacji firmy Duplo Polska