Epson zaprasza na 20. Festiwal Filmów Kultowych
8 cze 2017 10:31

9 czerwca startuje 20. edycja Festiwalu Filmów Kultowych. To cykliczne wydarzenie, które od 1998 do ubiegłego roku odbywało się w Katowicach, po raz pierwszy odbędzie się w Gdańsku.

Teren historycznej Stoczni Gdańskiej zamieni się w wielkie kino, które przez kilka dni będzie prezentować najciekawsze filmy z całego świata, uznane za kultowe. W klubie B90, na Soundrive Stage, w halach W4, B64, w Studiu Luks Sfera, w budynku WL4, a także w Europejskim Centrum Solidarności i w plenerach będzie można zobaczyć kilkadziesiąt doskonale znanych i zupełnie zapomnianych filmów gatunkowych z całego świata. Będą to zarówno wielkie przeboje sprzed lat, nowe kino alternatywne, jak i perełki kina klasy B. Wszystkie te dzieła łączy unikalny rys autodystansu do kreowanych światów i sytuacji, który pozwala im zdobyć grono wiernych fanów

Poza projekcjami uczestnicy będą mogli wysłuchać wykładów o zapomnianych epizodach z historii kina, a także wziąć udział w spotkaniach z zaproszonymi gośćmi i wydarzeniach towarzyszących.

Firma Epson jest oficjalnym sponsorem imprezy i udostępni na jej potrzeby zestaw najwyższej klasy jasnych projektorów w technologii 3LCD. 

„Prezentacja obrazów filmowych w niecodziennym otoczeniu industrialnym jest nie lada wyzwaniem, niezależnie od tego, czy chodzi o stosunkowo nową cyfrową produkcję, czy o obraz kręcony przed laty na taśmie analogowej. Dlatego, będąc ekspertami w dziedzinie projekcji obrazu w nietypowych zastosowaniach, ze zrozumieniem przyjęliśmy prośbę organizatorów FFK o zapewnienie odpowiedniego zaplecza sprzętowego - mówi Andrzej Bieniek, business account manager z firmy Epson. - W celu uzyskania odpowiednich rezultatów potrzebne są projektory, które nie tylko zapewnią odpowiednią jasność, lecz również, zgodne z intencją twórców, nasycenie kolorów, które w kinie alternatywnym grają kluczową rolę. Obecnie nie ma pod tym względem lepszego sprzętu niż projektory Epson oferujące równe natężenie światła kolorowego i białego, dzięki czemu kolory są doskonałej jakości, żywe, a obraz właśnie taki, jaki chciał zaprezentować twórca filmu. Dlatego z przyjemnością oddaliśmy na potrzeby festiwalu zestaw naszych urządzeń. Dzięki nim widzowie, poza wrażeniami artystycznymi, cieszyć się będą mogli także najwyższą jakością.”

Festiwal trwa osiem dni, od 9 do 17 czerwca.

Więcej informacji oraz zakup karnetów i biletów na stronie: http://filmykultowe.pl.

Opracowano na podstawie informacji firmy Epson