Rozwiązania Esko z zakresu przepływu pracy na Labelexpo Europe 2017
9 sie 2017 08:44

Firma Esko ogłosiła, że zwiększa wysiłki mające na celu pomoc producentom etykiet w zwiększeniu wydajności i zyskowności ich firm za sprawą nowych, gotowych do natychmiastowego użytku rozwiązań w zakresie przepływów pracy, które zostaną przedstawione na targach Labelexpo Europe 2017. Będą to: WebCenter Essentials – gotowy do użycia zestaw do zarządzania projektami produkcji etykiet oraz Automation Engine Essentials for Labels – gotowy do użycia zestaw narzędzi do automatyzacji przepływu prac przygotowujących etykiety do druku.

WebCenter Essentials for Labels to rozwiązanie obejmujące wstępnie skonfigurowane przepływy pracy. Wbudowany wyświetlacz graficzny połączony z narzędziami do akceptacji pozwala na zatwierdzanie zasobów 2D i 3D i zarządzanie nimi. Oprogramowanie zarządza bazą scentralizowanych treści cyfrowych, pozwalając na łatwą obsługę zasobów oraz reorganizację istniejących etykiet. Jest również wyposażone w stosowny interfejs i funkcję raportowania operacyjnego. Zainstalowane rozwiązanie WebCenter Essentials for Labels wprowadza procesy, które nie wymagają korzystania z papieru. Jest to ułatwienie  pozwalające zarówno producentom etykiet, jak i ich klientom określić, gdzie i kiedy wykonywane jest zlecenie oraz na jakim etapie się znajduje.

Oprogramowanie WebCenter Essentials for Labels można połączyć z rozwiązaniem Automation Engine, co pozwoli nie tylko na płynną integrację przepływu prac przygotowania do druku, ale również na znormalizowanie całego procesu.

Oprogramowanie WebCenter Essentials for Labels może być wykorzystane jako rozwiązanie typu SaaS lub może zostać wdrożone lokalnie.

Automation Engine Essentials for Labels jest gotowym, wstępnie skonfigurowanym rozwiązaniem do zarządzania przepływem pracy, obejmującym większość kluczowych zadań przygotowania do druku wszelkiego typu etykiet, niezależnie od wykorzystywanej technologii drukowania (cyfrowej, fleksograficznej, offsetowej lub wklęsłej). Oprogramowanie może zostać zainstalowane, wdrożone i uruchomione wraz z pełnym szkoleniem operatora w zaledwie 3 dni, na miejscu u klienta.

Firma Esko zapowiada też, że do rozpoczęcia targów Labelexpo Europe przekształci całkowicie graficzny interfejs użytkownika Automation Engine Essentials for Labels, tak aby mógł być wykorzystywany z poziomu przeglądarki internetowej. Przeprojektowany interfejs ułatwi operatorom rozpoczynanie zadań we wstępnie skonfigurowanych przepływach pracy i sprawi, że procedury te będą jeszcze bardziej intuicyjne.

Przed rozpoczęciem targów Labelexpo oprogramowanie Automation Engine zostanie dodatkowo wzbogacone o funkcję wstępnej inspekcji kolorów. To automatyczne narzędzie jest oparte na opatentowanej technologii kolorystycznej Esko. Analizuje ono szatę graficzną i określa najlepszą przestrzeń kolorystyczną oraz separację tuszu, tak aby osiągnąć wydruk najwyższej jakości. Narzędzie automatycznie określa, czy w procesie zostaną wykorzystane kolory standardowe, kolory z gamy rozszerzonej czy kolory spotowe, tym samym przygotowując zadanie dla właściwego urządzenia wyjściowego.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Esko