Kodak Prinergy 8.1 kompatybilny z kontrolerami EFI Fiery i HP
30 sie 2017 12:01

Kodak poinformował o wprowadzeniu nowej funkcjonalności w swoim sztandarowym systemie workflow. Udoskonalona wersja Prinergy 8.1 pozwala obecnie na dwukierunkową komunikację z RIP-ami EFI Fiery i HP. W efekcie operatorzy maszyn sterowanych za pomocą obu kontrolerów mogą podejmować działania dotyczące przetwarzanych dokumentów cyfrowych w systemie workflow firmy Kodak. Użytkownik znajdzie tu również znane z wersji 8.0 uniwersalne narzędzie Digital Job Ticket Editor. Dzięki niemu Prinergy jest – jak zapewnia producent – pierwszym na rynku systemem produkcyjnym, umożliwiającym podejmowanie decyzji o realizowanych zadaniach w czasie rzeczywistym.
Wprowadzona właśnie kompatybilność z oprogramowaniem EFI Fiery i HP oraz wcześniejsza integracja Prinergy z maszynami takich dostawców jak: Ricoh, Konica Minolta, Landa czy Komori czynią Prinergy – jak podaje Kodak – niezwykle elastycznym systemem produkcyjnym, którego funkcjonalność dodatkowo zwiększa otwarta architektura.
Zupełnie nowa funkcja, wprowadzona w wersji 8.1, wpływająca na zwiększenie wydajności to Preset. Umożliwia ona użytkownikom definiowanie, zapisywanie i ponowne korzystanie ze specyfikacji różnych produktów poligraficznych. W rezultacie możliwe staje się dostosowanie prac do poszczególnych kontrolerów.

Opracowano na podstawie informacji firmy Kodak