Niesprzyjający czas dla imprez branżowych?
31 sie 2017 10:38

Dotarła do nas informacja, że nie odbędą się wrześniowe targi Viscom w Paryżu. Organizator, firma Reed Exhibition France, podjął decyzję o odwołaniu tego branżowego wydarzenia poświęconego reklamie wizualnej i przemysłowi poligraficznemu, którego termin zaplanowano na 26-28 września.

Podobnie jak niemieckie targi poligraficzne Druck+Form (mające się odbyć w dniach 11-14 października 2017), które zostały odwołane na początku sierpnia, ponieważ dokonano zaledwie 20 rezerwacji, targi paryskie również nie przyciągnęły liczby wystawców wystarczającej do ich utrzymania.

Należy wspomnieć, że koszty związane z eksponowaniem maszyn to temat, który regularnie powraca w rozmowach z producentami podczas różnych targów branżowych. Warto też podkreślić, że profesjonaliści związani z branżą mogą obecnie pozyskiwać informacje o nowościach różnymi sposobami. Producenci mnożą imprezy typu „drzwi otwarte” czy też prezentacje w zakładach, a internet oferuje natychmiastowy i łatwy dostęp do najświeższych informacji.

Oczywiście targi pozostają uprzywilejowanym miejscem spotkań graczy danego sektora i witryną wystawową maszyn różnych producentów. Jednakże przyszłością takich imprez wydają się być wydarzenia bardziej znaczące, organizowane w kadencji 3-letniej, przy tym mniej kosztowne.

Na podstawie graphiline.com opracowała IZ