MacDermid Graphics Solutions na Labelexpo Europe 2017
15 wrz 2017 11:50

MacDermid Graphics Solutions, ekspert w produkcji fotopolimerowych płyt fleksograficznych, reprezentowany w Polsce przez firmę Wolff Trading, przedstawi nowoczesne rozwiązania dla rynku etykiet oraz wąskiej wstęgi.

Na szczególną uwagę zasługuje rodzina płyt z płaskim punktem prosto z pudełka LUX In-The-Plate, a zwłaszcza nowa płyta ITP M o średniej twardości, zawierająca dodatek do „czystego druku”, testowana już w Polsce. Płyty Lux ITP 60 i ITP M cechują się doskonałą jakością reprodukcji. Pracują w obu systemach - solwentowym i termicznym, przy czym w tym ostatnim są gotowe w ciągu 1 godziny.

MacDermid zaprezentuje też procesor termiczny Lava NW do wąskiej wstęgi współpracujący z ww. płytami, posiadający wewnętrzny system filtrów, automatycznie podnoszoną pokrywę oraz oświetlenie LED. Jest niewielki i ergonomiczny, a także przyjazny dla środowiska. Jego wysoka wydajność daje wymierne korzyści zwłaszcza przy częstych zmianach prac i niewielkich nakładach.

Jakość prac uzyskanych na matrycach z płyt LUX ITP 60 i ITP M przygotowanych na procesorze Lava NW będzie można ocenić dzięki licznym wydrukom dostępnym na stoisku. Matryce te będą również pracowały w trakcie targów na maszynach różnych producentów.

Płyty Lux ITP i procesor Lava zostały zatwierdzone przez producenta oprogramowania do obróbki płyt cyfrowych Bellissima DMS (raster modulowany amplitudowo). Otrzymane wyniki to odwzorowanie punktu 1:1 maska-płyta, brak efektu Moire’a, jakość druku offsetu lub rotograwiury przy kosztach flekso. Wydruki będzie można obejrzeć na stoisku.

Przedstawiciele Wolff Trading będą obecni na targach Labelexpo w dniach 25 i 26 września.

Opracowano na podstawie informacji firmy Wolff Trading